ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Медичний «Оскар» здобув вінницький військовий хірург Анатолій Ордатій

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Серпня 2021, 10:34 21

У Києві відбувся фінал конкурсу серед медичних працівників. Відзнаками за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» і «Медаль Святого Пантелеймона» нагородили найкращих лікарів, медсестер, науковців, медичних працівників, громадських і благодійних діячів, представників духовенства з усієї України.

З гордістю повідомляємо, що «Найкращим лікарем» України став полковник медичної служби Анатолій Ордатій, начальник клініки абдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, якого висунула на нагороду ГО «Українська асоціація військової медицини».

— Анатолій Ордатій — справжній військовий лікар, хоч би як пафосно це не звучало для декого, — прокоментував член ГО УАВМ Сергій Стецюра, начальник лікувально-медичної групи, лікар-методист ВМКЦ ЦР (у 2014 році — очільник медслужби 59-го ВМГ). — У найважчі дні літа 2014-го він проводив транспортування важкопоранених з таких ділянок району ведення бойових дій, з яких вибратися були найменші шанси. Коли вертольоти з медиками на борту вилітали в ці бойові позиційні райони, ми їх хрестили й казали: «Боже, допоможи, щоб вони повернулись».

Сам переможець коментує нагороду по-військовому стримано:

— Служу Українському народові! — відповів Анатолій Ордатій на привітання.

Більше дізнатися про життєвий шлях та здобутки полковника м\с Ордатія можна тут.

Довідка: Загалом у 2021 році подано 196 кандидатів на нагороди: «Орден Святого Пантелеймона» — 147, «Медаль Святого Пантелеймона» — 43, на Орден для іноземних громадян — 6.

Відзнака за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну та благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість і духовний розвиток українського народу й держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення одне до одного й надихає на нові можливості.

Присуджується відзнака з 2009 року. Запроваджена Міністерством охорони здоров’я, відзнака «Хрест Пантелеймона Цілителя» погоджена і благословенна предстоятелями трьох найбільших християнських церков України. З часу заснування відзнаки нагороджено понад 20 видатних учених, лікарів, громадських і благодійних діячів, представників духовенства, серед яких такі визначні особистості, як М. Амосов (посмертно), О. Шалімов (посмертно), Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир (Гузар). У 2017-му започатковано громадську відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона»: 9 серпня у день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона уперше в Україні відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків країни і нагородження їх «Орденом Святого Пантелеймона».

Цього року «Орден Святого Пантелеймона» присуджений у таких номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «Найкращий управлінець в охороні здоров’я» та «Найкращий колектив закладу охорони здоров’я». Для іноземців передбачено вручення ордена «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України». А молодь (до 35 років) змагалася у здобутті «Медалі Святого Пантелеймона».

До однойменних ордена й медалі відповідно додається грошова винагорода у 100 тис. та 50 тис. гривень.

Нагадаємо, що торік іще один лікар ВМКЦ Центрального регіону отримав медичний «Оскар» — підполковник м/с Вадим Бабій, старший ординатор відділення невідкладної медичної допомоги Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону здобув перемогу в номінації «За досягнення у міжнародному співробітництві в охороні здоров’я».

Фото Укрінформ

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Військова медицина, Новини, Події