ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як під Києвом військові карбують «парадний» крок

Прочитаєте за: 6 хв. 30 Липня 2021, 18:57

Менше ніж місяць залишилося до Дня 30-ї річниці проголошення Незалежності нашої держави. Серед святкових заходів, за рішенням керівництва держави, відбудеться масштабний військовий парад: піші «коробки» військовиків, бойова та спеціальна техніка пройдуть Хрещатиком, над Києвом пролетять повітряні групи літаків і вертольотів, на Дніпрі свої маневри продемонструють різні судна.

Моряки й авіатори разом тренуються вперше

До такого відповідального заходу потрібно й готуватись відповідально. Зокрема, вже кілька тижнів у різних військових частинах і закладах України тривають заняття з практичного вишколу учасників параду. Про деякі з таких «осередків підготовки» АрміяInform уже оповідала. А напередодні Дня Повітряних Сил кореспондент Інформаційного агентства відвідав Об’єднаний навчальний центр на Київщині, де до параду спільно тренуються представники Повітряних Сил ЗСУ та Військово-Морських Сил.

Військовослужбовці ВМС з авіаторами тренуються вперше, тож, окрім стройового плацу, як додаткове місце для вишколу використали й бетоновані доріжки навчального аеродрому. Інтенсивний тренінг розпочинають від ранку. Він триває чотири години поспіль — поки не починає дошкуляти спека. Після «випробувань» на плацу — двогодинний відпочинок, аби, щойно температура трохи спаде, з новими силами вийти на підготовку до параду.

Аби уникнути перенавантаження, заняття на плацу для парадних розрахунків чергуються з розминкою та спеціальними фізичними вправами.

Керівник парадної підготовки представників Повітряних Сил полковник Юрій Волков розповів, що від авіації залучають дві парадні групи — курсантську й офіцерську. Курсанти представляють 2–3-й курси Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, до того ж усі вони від його інженерно-авіаційного факультету. Власне, і сам Юрій Павлович у «непарадні» часи виконує обов’язки заступника начальника цього факультету з навчально-наукової роботи.

На тренування до параду «двієчники» не потрапили

— Важливим критерієм добору курсантів до участі в параді був зріст, — говорить полковник Волков. — Але хоч яким би високим не був курсант, якщо він не дуже добре навчався впродовж року, пройти Хрещатиком у складі парадної «коробки» не зможе — на тренування відрядили лише найкращих.

Загалом від ХНУПС до тренувань залучені 143 курсанти: прапороносна група й десять парадних шеренг по 14 військовиків, у кожній з яких по два курсанти — запасні. Крім того, є командна група із семи старших офіцерів — начальників і командирів підрозділів.

Підготовка до параду на День Незалежності України трохи скорегувала навчальні плани: курсанти наздоганятимуть навчальні години восени, відповідно до вже складених індивідуальних планів.

Військово-Морські Сили представляють курсанти 1–3-го курсів Інституту військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія» (приблизно 70 % військовослужбовців) і його «старшинського» коледжу (близько 30 % «коробки»). Морські курсанти вже вивчили навчальні години у прискореному режимі, завдяки методичній майстерності викладачів.

— Третьокурсники навіть пройшли у травні практики — шлюпочну, далекого походу й інші, — похвалив колег заступник начальника інституту з МПЗ капітан 1 рангу Олександр Веретельников.

Відповідальні за кожну шеренгу тренують учасників параду, адже більшість офіцерів уже брали участь у подібних заходах. Тож на заняттях зі знанням справи підказують, роблять зауваження, проводять розгляд недоліків і загального виконання вправ…

— Зі старшими шеренг — курсовими офіцерами й викладачами університету — попередньо проведені інструкторсько-методичні заняття, — розповів полковник Волков. — Офіцери чудово знають усе необхідне — від цілей і завдань стройових занять до правил ведення методичної документації.

Новий стройовий крок дещо «легший»

Недавні зміни до виконання стройового кроку, за словами учасників парадного розрахунку, принципово від попередніх не відрізняються: нога піднімається трохи нижче й темп крокування зменшився від 120 ударів на хвилину до 110–115.

Старший лейтенант Богдан Басок з Бориспільської бригади транспортної авіації у прапороносній групі парадного розрахунку Повітряних Сил уже втретє. Говорить, що паради трохи відрізняються, але суть тренувань незмінна: «Головне — витримка». Щодо нового стройового кроку, то каже, що «зараз легше», дотримуватися темпу 120 ударів було складніше.

Прапороносна група ХНУПС

Літня погода вносить корективи у графік занять: провести кілька годин на бетонному плацу під палючим сонцем — річ не з найприємніших. Проте досвідчені керівники все це врахували ще під час планування, тож основні тренування проводять у безпечні години — приблизно з сьомої до одинадцятої та з 16:00 до 18:00.

Учасники тренувань забезпечені новою формою, можуть користуватися літнім та теплим душем, пральною машиною…
Місце тренування до параду — навчальний аеродром

Можливі побутові проблеми теж розв’язують максимально повно: учасники забезпечені новою формою, можуть користуватися літнім та теплим душем, пральною машиною… Для підтримання сил у перерві між тренуваннями курсанти мають додатковий сніданок — з бутербродами, солодощами й чаєм. Крім того, передбачено дві години денного відпочинку, які курсантська молодь іноді за власним бажанням використовує не для сну, а для спортивних ігор на свіжому повітрі. Вихідними для курсантів теж організовують розважальні, «рекреаційні» заходи. Наприклад, цього вікенду вони відвідають змагання з футболу та візьмуть участь у святкуванні Дня Повітряних Сил у сусідній бригаді тактичної авіації.

Здебільшого учасники параду отримують заохочення у вигляді додаткової відпустки, яку курсанти й офіцери із задоволенням використовують у найближчі місяці після святкового параду.

Другокурсники сержанти Акименко із Сумщини та Калина із Запоріжжя участь у параді беруть уперше. Але навіть важкі тренування їм подобаються. Зізнаються: хвилювалися, що через високих старшокурсників можуть не потрапити до складу «парадників». Проте з гордістю чекають хвилину, коли зможуть пройтися стройовим кроком святковим Хрещатиком.

Сержанти Калина (ліворуч) та Акименко

Старший офіцерської парадної групи — представник Севастопольської бригади тактичної авіації полковник Віктор Меретін розповів, що за десять перших днів тренування вже помітні успіхи кожного зі 160 учасників підготовки — 109 офіцерів та 51 військовослужбовця-контрактника. «Серед них — 108 учасників бойових дій, тож сили волі й наполегливості їм не позичати», — говорить полковник Меретін.

З-поміж морських офіцерів і матросів теж є учасники бойових дій на сході країни. Зокрема очільник парадної колони, кавалер ордена Данила Галицького, капітан 1 рангу Максим Кіріакіді та три його заступники.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook