ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Харківські картографи опановують новітні технології та працюють за стандартами НАТО

Вишкіл
Прочитаєте за: 3 хв. 1 Липня 2021, 16:02

Близько 2,6 мільйона топографічних карт за сім років для бійців АТО/ООС

Високих результатів у службовій діяльності протягом першого півріччя 2021 року досягли фахівці військово-картографічної частини з Харкова. Цей невеликий колектив Командування Сил підтримки Збройних Сил України діє в інтересах частин різних силових відомств, розташованих в 10 областях, зокрема й у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Так, протягом січня-червня 2021-го харківські картографи підготували до видання понад 20 номенклатурних аркушів топографічних карт різних масштабів, виконали величезний пласт роботи щодо топографо-геодезичних робіт із землеустрою земель оборони у 19 військових містечках тощо. Водночас харківські картографи успішно відпрацювали завдання з геопросторової підтримки частин Об’єднаних сил та направили на схід України понад 30 тисяч примірників топографічних та спеціальних карт різного масштабного ряду.

ArcGIS незабаром пов’яже всі стратегічні галузі України

За словами командира військового частини підполковника Олександра Матющенка, особливої гордості заслуговує той факт, що його підлеглі вже майже на 70 % впровадили новітню технологію щодо підготовки до видання топографічних карт у програмному продукті ArcGIS на своїх робочих місцях. — Програмний продукт ArcGIS компанії ESRI незабаром пов’яже всі стратегічні галузі України, зокрема й військову сферу, — каже підполковник Олександр Матющенко. — Такий єдиний підхід дасть змогу заощадити державні кошти й поліпшить роботу командира будь-якого рівня. Адже, прибувши у визначений район, відповідна посадова особа в погонах матиме можливість скористатися спеціальним ресурсом і швидко отримає інформацію з геопросторової підтримки.

Підполковник додав, що їхній армійський колектив продовжує нарощувати можливості щодо оперативного забезпечення сил ООС — готує необхідний картографічний матеріал, оперативно доправляє майно до замовників тощо.

— За сім років російсько-української війни харківські картографи направили до району проведення АТО/ООС уже понад 2,6 мільйона примірників топографічних і спеціальних карт, різних фотопланів, фотосхем та іншу картографічну продукцію. Паралельно ми забезпечуємо проведення багатьох масштабних навчань у нашій державі із залученням іноземних військових. Зауважу, що останнім часом переважна більшість наших карт чи схем готуються до видання саме за стандартами НАТО з використанням світової геодезичної системи координат WGS-84. Таким чином, ми робимо свій вагомий внесок в реформування Українського війська, — уточнив підполковник Олександр Матющенко.

У 2021-му опрацьовано близько 7000 гектарів військових земель

Значний фронт робіт у 2021-му подолали й фахівці відділення топогеодезичного забезпечення. Адже воїни цього підрозділу частини опрацювали близько 7000 гектарів земель оборонного призначення. Це є головним чинником збереження військового майна та протидії можливим корупційним проявам.

До речі, на початку року до лав цієї частини Командування Сил підтримки для подальшого проходження служби прибули молоді лейтенанти. Етап офіцерського становлення вони подолали доволі швидко й один з них вже перебуває в районі проведення операції Об’єднаних сил. Решта поки готується працювати у складі зведеної топогеодезичної групи штабу ООС.

— Найближчим часом, після проведення необхідних тендерних процедур, ми плануємо придбати декілька захищених від зовнішнього впливу технологічних продуктів з метою впровадження програмного продукту ArcGIS. Також до кінця року наші військовослужбовці проведуть роботи з топогеодезичного забезпечення ще у близько 20 військових містечках і виконають низку завдань за призначенням, — поділився планами підполковник Олександр Матющенко.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Україна запровадила санкції проти 656 морських суден російського тіньового флоту

Україна запровадила санкції проти 656 морських суден російського тіньового флоту

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО про застосування санкцій проти 656 морських суден, які є частиною тіньового флоту.

Головнокомандувач ЗСУ: засоби DeepStrike за місяць уразили 98 цілей на території рф

Головнокомандувач ЗСУ: засоби DeepStrike за місяць уразили 98 цілей на території рф

Засоби DeepStrike за минулий місяць здійснили 81 вогневе завдання та уразили 98 цілей противника на території рф.

Ворог не може збільшити чисельність угруповання через величезні втрати

Ворог не може збільшити чисельність угруповання через величезні втрати

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський заявив, що чисельність угруповання рф вже тривалий час становить близько 710 тисяч осіб і ворогові не вдається наростити цей показник, попри активний рекрутинг у росії, тому що українські воїни щодня «мінусують» тисячу окупантів убитими й пораненими.

Сили оборони зупинили 12 ворожих атак на Костянтинівському напрямку

Сили оборони зупинили 12 ворожих атак на Костянтинівському напрямку

Від початку доби на фронті відбулось 53 бойових зіткнення. Українські захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Уряд запускає автоматичний військовий облік громадян: подробиці від Міноборони

Уряд запускає автоматичний військовий облік громадян: подробиці від Міноборони

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про запуск нового експериментального проєкту з автоматичного взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Президент доручив ГУР максимально активізувати роботу зі звільнення українських військовополонених

Президент доручив ГУР максимально активізувати роботу зі звільнення українських військовополонених

Керівник ГУР МОУ Кирило Буданов доповів Президенту України Володимиру Зеленському про деталі підготовки спеціального заходу для звільнення цивільних, які перебували в Білорусі.

ВАКАНСІЇ

Водій

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

Автоелектрик, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А7408

Уповноважена особа з питань державних закупівель

від 23000 до 53000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Кропивницький

Військова частина А7343

Інженер з ремонту дронів

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

--- ---