ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Церемонія закриття перших міжнародних українсько-британських військових навчань “Козацька булава – 2021”

Прочитаєте за: 4 хв. 26 Липня 2021, 18:54

У Широколанівському Міжвидовому центрі підготовки військових частин та підрозділів відбулась церемонія закриття перших міжнародних українсько-британських військових навчань «Козацька булава – 2021». Повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуці Генеральний штаб ЗСУ.

У заході взяли участь представники Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Литовської республіки та Королівства Швеція, а також офіцери оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних Сил України, командир 4 батальйону Королівського Шотландського полку Збройних Сил Великої Британії, командири операцій UNIFIER і ORBITAL та інші.

– Чому ці навчання мають для нас велике значення? Вони допомагають Україні покращити взаємодію та взаємосумісність з Великою Британією та іншими країнами та партнерами НАТО, таким чином сприяючи безпеці та стабільності у Європі. Навчання «Козацька булава – 2021» підтвердили – ми знаходимося на правильному шляху, і всі наші зусилля в сфері військового співробітництва та спільної підготовки підрозділів і далі повинні бути спрямовані на підвищення рівня взаємної довіри, дружби та процвітання наших держав. Боронимо спільні цінності! – зазначив керівник навчань, начальник управління підготовки оперативного командування «Схід» полковник Володимир Кокорєв.

Перші міжнародні українсько-британські військові навчання «Козацька булава – 2021» проходили з 12 по 24 липня у Миколаївській області під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ України генерал-полковника Олександра Сирського.

Дванадцять днів під командуванням українського командира разом діяли підрозділи окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, підрозділ спеціального призначення Державної прикордонної служби України та стрільці 4 батальйону Королівського Шотландського полку Збройних Сил Великої Британії за підтримки авіації Повітряних сил Великої Британії та гвинтокрилів армійської авіації Сухопутних військ ЗС України.

Близько 2000 військовослужбовців та понад 300 одиниць військової техніки з п’яти країн-партнерів тримали оборону, проводили контратаки, наступали і долали водні перешкоди, здійснювали стрімкі рейди та вели бій в урбанізованій місцевості.

Бойова фаза операції була тісно поєднана з гуманітарною складовою, спрямованою на збереження життя цивільного населення. Дії на умовному полі бою велися у повній відповідності до норм міжнародного гуманітарного права.

Значна увага приділялася і організації максимально оперативної евакуації поранених або постраждалих в разі виникнення такої необхідності, в тому числі й за допомогою армійської авіації Сухопутних військ України.

Спільні заходи підкріплюють спільні цінності. Міжнародні українсько-британські військові навчання «Козацька булава – 2021» стали багато в чому унікальними. Вперше за всю історію білатеральних стосунків України та Великої Британії британський підрозділ у повному складі здійснив переміщення бойової техніки та техніки забезпечення, було відпрацьовано повну передислокацію бригадної батальйонно-тактичної групи.

В ході занять досягнуто взаємосумісності та узгодженості дій багатонаціонального підрозділу. Успішно подолано мовний бар’єр: українські командири віддавали накази англійською мовою підрозділу шотландців згідно стандартів НАТО. Досягнуто повної сумісності зв’язку не тільки вертикально між штабами, але й горизонтально (між підрозділами до рівня взводу). Окремо варто наголосити на успіху адаптації систем зв’язку, залучення військових перекладачів, широкого інформаційного охоплення щодо перебігу навчань.

– Операція, яка була реалізована в ході спільних навчань та спільними злагодженими зусиллями покаже реальний результат в бойових діях. Вже зараз є всі підстави вважати, що навчання «Козацька булава» будуть проводитися щорічно, адже вони зміцнюють взаємовідносини між Сухопутними військами ЗС України та Збройними Силами Великої Британії та демонструють взаємосумісність за стандартами НАТО, в тому числі у сфері об’єднаного планування та спільного виконання операцій, – зазначив заступник командувача військ оперативного командування «Схід» бригадний генерал Владислав Клочков.

Командир 4 батальйону Королівського Шотландського полку Збройних Сил Великої Британії підполковник Алестіа Хемпенстол подякував учасникам навчань за самовіддану працю та зауважив, що весь досвід, який було отримано, дозволить забезпечити безпеку та суверенітет Чорноморського регіону.

Під час урочистої церемонії кращих учасників українсько-британських навчань «Козацька булава – 2021» було нагороджено відзнаками та цінними подарунками, також військові обмінялись пам’ятними сувенірами на згадку.

Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Навчання та тренування, Новини, Події