У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…
Досягнення взаємосумісності підрозділів ВМС України з відповідними підрозділами об’єднаних збройних сил НАТО відбувається у рамках Процесу планування та оцінки сил і Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО.
— На навчанні «Сі Бриз – 2021» патрульні катери типу «Айленд» «Слов’янськ» і «Старобільськ» проходять оцінювання як національного рівня, так і за стандартами НАТО. Вперше після прийняття цих катерів до складу ВМС України проводяться заходи з оцінювання в рамках Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО. Йдеться не лише про набуття всіх спроможностей управління катером, до речі, цю підготовку екіпаж уже успішно пройшов, а й виконання завдань в умовах бойової обстановки, що, звісно, набагато складніший процес, — повідомив начальник кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України імені Івана Черняховського капітан 1 рангу Степан Яким’як.
Щодо призначення, місця й ролі Морського командування Військово-Морських Сил ЗС України у цьогорічному навчанні «Сі Бриз».
— Новий орган військового управління у складі ВМС України Морське командування було створено з метою розділення функцій генерування й застосування відповідно до стандартів НАТО та плану реформування українського флоту. Якраз під час навчання «Сі Бриз» Морське командування набуває відповідних спроможностей. Його призначення — керування застосуванням усіх складових компонентів навчання, забезпечення взаємодії та управління міжнародними, міжвидовими, міжродовими й міжвідомчими угрупованнями, — підкреслив офіцер.
Нагадаємо, що мета навчання «Сі Бриз – 2021» — набуття досвіду дій у міжнародному середовищі під час проведення операцій у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій.
— У цьому контексті, безумовно, ці навчання є одним з головних інструментів, який наближає ВМС до стандартів НАТО й майданчиком для відпрацювання спільних практичних дій, — відзначив начальник кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України імені Івана Черняховського капітан 1 рангу Степан Яким’як.
Зазначимо, що на базі військового радіо «Армія FМ» проводився тематичний круглий стіл, який було організовано Інформаційним агентством спільно з Центральною телерадіостудією Міністерства оборони України. Тема заходу — висвітлення перебігу навчання «Сі Бриз – 2021», обговорення безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні та розвиток спроможностей ВМС України.
Володимир Зеленський назвав цілком справедливими українські удари по росії, як відповідь на російське затягування війни та удари по наших містах і громадах.
Двоє цивільних жителів Сумської області 45-ти та 47-ми років загинули внаслідок детонації вибухонебезпечного предмета.
Протягом 16–17 травня завдано мідлстрайк ударів по ЗРК «Тор-М2», логістичній інфраструктурі, вузлах командування і зв’язку, пунктах управління БПЛА.
На Південно-слобожанському напрямку, поблизу міста Вовчанськ, прикордонники бригади «Форпост» взяли в полон трьох російських окупантів.
За минулі сім днів окупанти задіяли понад 3170 ударних дронів, більше 1300 КАБів і 74 ракети різних типів, із них більшість — балістичні.
Операцію провели підрозділи 7-го корпусу у взаємодії з командуванням УВ «Схід», Силами безпілотних систем та ЦСО СБУ «Альфа».
Бойовий медик морської піхоти
від 25000 до 125000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Старший розвідник-оператор БПЛА (ЗСУ)
від 50000 до 120000 грн
Вся Україна
Батальйон безпілотних систем 154 ОМБр
У війську вже є багато цифрових систем. Але їхня ефективність залежить не лише від розробників. Навіть найкращий інструмент не працює сам по собі — його треба…