ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

По Хрещатику на підборах, або Як триває підготовка жіночої «коробки» до параду

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 1 Липня 2021, 17:02

24 серпня на Хрещатику відбудеться військовий парад, присвячений 30-річчю Незалежності України. Разом із іншими підрозділами головною вулицею столиці крокуватиме жіноча «коробка» військовослужбовиць ЗСУ. 

Як відбуваються тренування дівчат, чи опанували вони новий стройовий крок та курсанти якого військового вишу цього року залучені до заходу, дізнавався наш кореспондент.

Три місяці на підготовку

На цьогорічному параді вся жіноча «коробка» буде представлена курсантками Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ. – Ред.). У 2018 році – це була змішана коробка, до якої входили дівчата з Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут і наші курсантки, − розповів викладач ВІКНУ майор Євген Балабушка.

За його словами, нині тренування відбуваються двічі на день. 

− Ранкове – від 7:30 до 8:30 та післяобіднє – від 15:00 до 18:00. Між тренуваннями дівчата відпочивають. Обрали такий час, щоб не проводити підготовку під час найбільшої спеки. За цим графіком займаються всі «коробки», що залучені до участі в параді. Є ймовірність, що ближче до 24 серпня графік тренувань ставатиме щільнішим, − зазначив офіцер.

Він додав, що курсантки на параді йтимуть новим стройовим кроком. 

− Від старого він відрізняється тим, що раніше нога мала підніматися від землі на 15-20 сантиметрів, нині ж – на 10-15 см. Трішечки нижче. Дівчата новий крок опанували буквально за один день, проблем ніяких не було. Серед курсанток є ті, хто вперше братиме участь у параді, і ті, хто вже крокував Хрещатиком  у 2018 році. Тоді на підготовку дівчатам дали місяць. Цього ж разу в нас є три місяці. І дівчата добре справляються зі своєю задачею, − наголосив Євген Балабушка.

«Дівчата витривалі, добре переносять навантаження, зокрема і погодні»

Майор зауважив, що проходження жіночої «коробки» Хрещатиком відбудеться вже вдруге.

− На минулому параді дівчата були в повсякденній формі одягу і зі зброєю. Цього року, наскільки мені відомо,вони вперше крокуватимуть у парадній форміі без зброї. Курсантки йтимуть у туфлях на підборах. Тому нині почали тренуватись  ходити в цьому взутті, − прокоментував викладач інституту.

Він розповів, що спочатку військовослужбовиці тренуються ходити разом, оскільки у своїх підрозділах марширували трохи по-іншому:

−Тепер вони вперше йдуть одна з одною, звикають до темпу кроку, який задає сама «коробка», до маневреності. По суті стають єдиним цілим. Дівчата витривалі, добре переносять навантаження, зокрема і погодні. Під час тренувань забезпечуються холодним чаєм, водою. Медичний персонал так само слідкує за станом військовслужбовиць під час тренувань. 

Курсантка Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іванна Медвідь розповіла, що підготовка триває вже понад місяць:

− Сьогодні вперше тренування відбувається у туфлях на підборах. Це трішечки важче, ніж у берцях, але ми стараємося. У параді я братиму участь вперше. Дуже цього хотіла. Коли ще у школі вчилась, любила дивитись на паради. На тренуваннях дуже стараюсь, щоб не підводити ні наших офіцерів, ні нашу «коробку». Батьки мої були в захваті, коли дізнались що братиму участь у параді. Пообіцяли, що обов’язково приїдуть на Хрещатик, щоб підтримати мене.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить