ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Система забезпечення матеріально-технічними засобами переходить на стандарти НАТО

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Червня 2021, 16:38

Сьогодні, 8 червня, в Генеральному штабі Збройних Сил України відбувся онлайн-брифінг радника командувача Сил логістики Збройних Сил України зі взаємодії із ЗМІ Івана Гаврилюка щодо актуальних питань ходу створення системи логістичного забезпечення у Збройних Силах України.

Про це інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

Перспективна підсистема забезпечення матеріально-технічними засобами передбачає будівництво чотирьох територіальних об’єднаних центрів, про це під час брифінгу заявив радник КСЛ ЗС України із ЗМІ Іван Гаврилюк.

Крім того, з метою впровадження в діяльність Збройних Сил України стандартів НАТО у сфері забезпечення завершується розробка нових керівних документів за напрямком логістичного забезпечення, що суттєво покращить логістику у війську.

Так, вже розроблено відповідні Статути та Календарно-ресурсні плани проєктів «Розвиток системи логістичного забезпечення Збройних Сил України» та «Інфраструктура і логістика».

Зокрема, в рамках проєкту «Розвиток системи логістичного забезпечення Збройних Сил України» невдовзі буде створено підрозділи стратегічного та оперативного рівнів, відповідальні за взаємодію з іншими підрозділами штабів та здійснення заходів логістичного планування в інтересах операції та впровадження інформаційної системи логістичного забезпечення.

На сьогодні відпрацьована передпроєктна документація, яку передано до Міністерства оборони України для організації будівництва об’єднаного територіального центру забезпечення Західного регіону.

У перспективі планується формування бригади (полку) логістики в кожному оперативному командуванні на базі окремого батальйону матеріального забезпечення та окремого автомобільного батальйону.

– Для забезпечення ефективного функціонування системи логістичного забезпечення на тактичному рівні в складі бригад (полків, окремих батальйонів) планується створити батальйони (роти) логістики на базі груп (рот) матеріального забезпечення, ремонтно-відновлювальних батальйонів (рот) бригад (полків), – зазначив радник командувача Сил логістики Збройних Сил України зі взаємодії із ЗМІ Іван Гаврилюк. – Апробація ефективності функціонування батальйону логістики сплановано під час проведення експерименту протягом 2021 року на базі окремої десантно-штурмової бригади.

Серед іншого наразі впроваджується автоматизована система контролю наявності світлих нафтопродуктів із використанням ультразвукових рівномірів в резервуарних парках центрів забезпечення пальним, яка нині вже функціонує на Об’єднаному центрі забезпечення в м. Одеса та дає можливість в онлайн режимі контролювати наявність та рух пального Центральному управлінню забезпечення пально-мастильними матеріалами Командування Сил логістики.

– Для здійснення комплексної автоматизованої підтримки процесів управління логістичним забезпеченням створюється відповідна автоматизована система управління. Складовою частиною системи є Логістична інформаційна система (LIS), яка створюється у рамках роботи Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування за сприянням США, – розповів радник командувача Сил логістики Збройних Сил України зі взаємодії із ЗМІ Іван Гаврилюк.

Окрім цього, в Національному університеті оборони України розроблена перспективна програма підготовки за спеціальністю «Забезпечення військ (сил)», в рамках якої планується здійснювати підготовку фахівців логістики освітнього рівня «магістр». В рамках цієї програми Командуванням Сил логістики, як замовником, сумісно з кафедрою Тилового забезпечення Національного університету оборони України відпрацьовано програму підготовки фахівців логістики. До проведення занять залучаються іноземні радники країн-членів НАТО (Канада, США, Велика Британія).

Читайте нас в Telegram