Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Наш кореспондент зустрівся з однією з випускниць Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Це Анна Орищишена. На її кітелі — дві відзнаки. Одна за відмінні знання одного з предметів, інша — за закінчення ліцею.
— Розкажіть, що саме спонукало вас до такого вибору?
— 2014 року почалася війна з Росією, і військовий ліцей імені Івана Богуна вперше оголосив набір дівчат. Я вирішила, чому б і не спробувати, зайшла на сайт ліцею й почала готувати документи. Вступити було нелегко, адже конкурс серед дівчат був дуже великий. Складали іспити з англійської, української, математики, фізичної підготовки, проходили медогляд і психометричний тест.
— Під час навчання в будь-якому військовому навчальному закладі чималу увагу приділяють фізичній підготовці. Не важко було?
— Ні, я ще змалечку займалася спортом. Мої види спорту — це плавання, бокс і великий теніс.
— Чому такий набір для дівчини?
— Чому б і ні? Гендерна рівність — вона в усьому. А в ліцеї почала займатися кікбоксингом. Без зброї зможу дати гідну відсіч будь-кому!
— Хтось із рідних вплинув на ваш вибір?
— Серед моїх рідних військовий тільки мій дядько. Як дізналася про його службу, стала більше цікавитися військовою справою. А вже коли почалися справжні бойові дії (на сході України. — Ред.), загорілася цим.
— Коли ви себе побачили у списках, що подумали, пам’ятаєте?
— Це були незабутні відчуття, я просто розплакалася, не могла в це повірити. Мої батьки теж підтримали мене, були раді. Це такі метелики в животі були! Я зрозуміла, що це перша сходинка до моєї мети… Мої батьки цивільні. Молодший брат іде до п’ятого класу, а в майбутньому мріє поступити до ліцею Івана Богуна.
— Мабуть, незвично було все: казарма, багато дівчат і хлопців, «рівняйсь – струнко», тривоги…
— Найважче було на полігоні. Саме там ми всі здружилися. Стріляли, бігали, здавали нормативи, вчили військову справу, складання-розбирання автоматів, квести різні були. Ті 8 днів стали своєрідною віхою: все — ми в армії.
— Чи були ті, хто скаржився на труднощі, хто говорив, що вчинив необачно, відсіявся?
— Дехто з дівчат відсіявся, тому що було непросто. Ми вперше були далеко від рідних, від домівки, вперше відчули самостійність, відповідальність.
— Контакти зі своїми підтримуватимете?
— Звісно. Бо ми здружилися, щоранку бачили одне одного. Зрозуміли, що таке справжня дружба.
— Які заняття у вас проводили на злагодження колективу?
— На полігоні давали завдання взводу. Якщо робити все разом, розподіляти обов’язки порівну, то виходитиме все набагато простіше та швидше.
— З яких видів зброї стріляли?
— Мені найбільше подобалося з пістолета й автомата.
— Військовою стезею збираєтеся йти далі?
— Так, хочу йти, тому що мені це все подобається. Мої подруги зі школи всі йдуть цивільним шляхом. Вони кажуть: а як же туфельки, сумочка, красиві спідниці? На що я їм відповідаю: «У мене завжди є «парадка» (парадна форма. — Ред.) з туфельками та спідничкою і я можу себе відчути дівчиною».
— Скільки з ваших випускниць збирається залишатися в армії?
— Усі. А цивільні подруги не проходили через це й не розуміють, що армійське життя — це інший світ. І коли ти повертаєшся до цивільного життя, дивишся на все інакше. Розумієш, що звичайна прогулянка в парку й тиша — це круто.
@armyinformcomua
В Україні у неділю відкрився офіс компанії Kongsberg Defence and Aerospace. Це провідний норвезький виробник озброєння, зокрема систем NASAMS, які вже стоять на захисті українських міст від російських ракет і дронів.
103-тя окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького — з’єднання Збройних Сил України, сформоване у Львівській області та підпорядковане Регіональному управлінню Сили ТрО «Захід».
Те, що зароджувалося у 2022-23 роках як цивільна ініціатива для допомоги військовим, активно впроваджується вже всередині війська.
Не встигла притихнути чергова хвиля російських фейків, як з підвалів кремлівських редакцій вийшов новий сюжет: мовляв, українські військові навмисне обстрілювали церкви на Курщині й використовували храми як укриття для запуску безпілотників.
Міністр оборони України Рустем Умєров у неділю зустрівся в Києві з міністром оборони Норвегії Торе Оншуусом Сандвінком.
Так звана "ініціативна група молоді Маріуполя від організації ЛКСМ рф" розпочала збір підписів за повернення пам’ятника леніну на площу Свободи.
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…