ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Доба в повітрі для постійної розвідки. Компанія «Скаетон»: що постачатиме для армії

Прочитаєте за: 3 хв. 9 Червня 2021, 19:33 25

В Україні триває розвиток напрямку безпілотної авіації. Окрім держаних компаній, які входять до концерну «Укроборонпром», у цій царині працюють і приватні підприємства.

Одним із таких є ТОВ «Авіаційна виробнича компанія «Скаетон», яка входить до ГС «Ліга оборонних підприємств України». До неї завітав кореспондент АрміяІnform. «Скаетон» заснували у 2006 році пілоти й інженери. Вона розробляє і постачає безпілотні літальні апарати класу «малий тактичний» та надлегкі літаки. За час діяльності компанія успішно поставила продукцію в країни Африки, Північної Америки, Азії і Близького Сходу.

Компанія «Скаетон» розробляє різні технології для БПЛА, які збільшують швидкість і точність ухвалення рішень, забезпечують проведення місій у режимі 24/7, роблять їх економічно ефективними та убезпечують операції на всіх рівнях. А з початком війни на сході України підприємство доклало великих зусиль щодо створення й удосконалення безпілотних літальних апаратів для посилення обороноздатності України.

— У нашої армії з’явилась можливість використовувати справді високотехнологічний продукт вітчизняного виробництва для розвідки і отримання всіх візуальних даних. Чи готові вони її використовувати — вже питання стратегії країни, — сказав Олександр Степура, засновник та директор «Скаетону».

У 2014 році розпочалась розробка, а у 2018-му створено й пізніше модифіковано БпАК RAYBIRD-3 (версія ACS-3 для українського ринку вже проходить процедуру постановки на озброєння), розроблений для ISTAR операцій. Він здатний носити корисні навантаження задля різних місій і операцій. Зокрема, загальної розвідки та відеоспостереження за об’єктами з повітря з використанням змінного цільового спорядження й онлайн-передачі відеоінформації на наземну (переносну) станцію керування. Ця картинка відображається на моніторі й записується на комп’ютері оператора.

Довідково. ISTAR (розвідка, спостереження, інструментальна розвідка) — це натовська система управління військами для використання обміну розвідданими між транспортними засобами, повітряними і наземними підрозділами та штабами за допомогою радіозв’язку.

Крім того, безпілотник здійснює аерофотозйомку цифровою камерою на вібророзв’язаному фіксованому кріпленні й керованим спуском від автопілота зі збереженням фотоматеріалів на бортовому носії інформації.

На підприємстві використовують новітнє устаткування. Для збірних авіакомпонентів застосовують новітні полімери, а програмне забезпечення до всіх продуктів виробляє саме підприємство. «Майже все — українське. Двигуни, процесори і навіть антени виробляємо самі. У нас закритий і повний цикл виробництва. Закуповуємо тільки сировину», — заявив комерційний директор «Скаетону» Роман Княженко.

Також підприємство розробляє повітряні комплекси для цивільного використання, навчання операторів та забезпечує повний сервіс підтримки в процесі експлуатації продуктів компанії. Упродовж року тестування у ЗСУ внесено багато правок і вдосконалень для МпАК ACS-3.

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Інфографіка, Озброєння та техніка, Публікації