ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

7 років тому розпочалась гаряча фаза оборони Луганського летовища

Історія Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 8 Червня 2021, 10:09

Міжнародний аеропорт «Луганськ» узятий під охорону бійцями 80-ї львівської десантно-штурмової бригади 7 квітня 2014-го.

На початку російсько-української війни аеропорти на сході України — Луганський, Донецький, Маріупольський, Сєвєродонецький і Краматорський відіграли важливу роль, адже більша частина боєздатних військових частин розташовувалась на заході країни. Аеропорти приймали досить велику кількість військових Іл-76 і Ан-26. Причому найдовше функціонувало Луганське летовище, куди здійснено 19 рейсів військової авіації.

Після вдалого наступу і звільнення населених пунктів силами АТО на Донбасі на початку червня проросійські бойовики почали посилено блокувати аеропорт Луганська. Десантники тримали кругову оборону, однак околиці летовища повністю вже не контролювали. Фактично гаряча фаза його оборони розпочалась 8 червня 2014-го. Командування АТО вирішило збільшити кількість своїх сил в аеропорту. Однак 14 червня сталася трагедія: під час посадки проросійські бойовики збили військово-транспортний літак Іл-76. На борту літака перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули.

Читайте також: Трагедія Іл-76 – найбільша одночасна втрата ЗСУ за період незалежності

Ця катастрофа внесла корективи в плани АТО: як наслідок, у липні українські війська змушені були з боями і новими втратами пробивати сухопутний коридор через Щастя до Луганського летовища.

Катастрофа Іл-76 внесла корективи в плани АТО: як наслідок, у липні українські війська змушені були з боями і новими втратами пробивати сухопутний коридор через Щастя до Луганського летовища.

Тим часом бої за летовище ставали все запеклішими. Бойовики неодноразово заявляли, що взяли його під свій контроль, але ця інформація була неправдивою. Становище десантників, що обороняли ЛАП, ставало все складнішим. 14 липня перша колона військ Збройних Сил України з боями прорвалася до аеропорту. Водночас у другій половині липня сили АТО проводили наступ на північному сході Луганщини, в результаті якого 21 липня звільнено місто Рубіжне, 22 липня — Сєвєродонецьк, а 24 липня — Лисичанськ.

На початку серпня українські військові підішли до Луганська. Однак, наказу про штурм міста так і не було. Наприкінці серпня Москва відкрито кинула проти українців свої регулярні війська: 23 серпня почався контрнаступ за всіма напрямами. За кілька днів, через тривалі обстріли російськими бойовиками, інфраструктуру Луганського аеропорту повністю знищили. Військові лишались відрізаними, без підкріплення, води та їжі, і головне – без боєприпасів. Останній бій оборони ЛАПу відбувся 31 серпня. Того дня близько сотні українських десантників чинили відчайдушний опір посиленому танковому батальйону Збройних сил РФ. У ніч на 1 вересня 2014 року наші військові отримали наказ і вийшли з руїн аеропорту.

Загалом оборона Луганського аеропорту тривала 146 днів і увійшла у новітню військову історію України як приклад мужності й стійкості українських воїнів. Бої за летовище забрали життя 29 оборонців, ще 49 військових загинули у збитому бойовиками літаку.

У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих
У Дніпрі завершили пошуково-рятувальну операцію: стала відома остаточна кількість загиблих

У Дніпрі завершилася пошуково-рятувальна операція у житловому кварталі, по якому уночі 2 червня поцілили російські ракети.

Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми
Друга група інвалідності — дорого: у Хмельницькому затримали організатора схеми

Повідомлено про підозру 35-річному жителю Хмельницького району, який, за даними слідства, організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних.

«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони
«Лютий» і «Пекло» для російської нафтянки: ГУР вперше розповів про свої діпстрайк-дрони

За гуркотом на російських нафтопереробних заводах, інших військових об'єктах, складах і логістичних вузлах стоїть складна робота.

Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів
Звичайна «буханка», а вибухнула, як «цар-хліб»: розліт російського буса було видно за десятки кілометрів

Бійці батальйону безпілотних систем «Рубака» 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади видовищно знищили ворожу «буханку» з боєприпасами.

Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій
Шлях до пекла: під Добропіллям російські штурмовики гинуть дорогою до наших позицій

Пілоти прикордонного підрозділу «Фенікс» зробили добірку різанини ворожої логістики на Добропільському напрямку.

Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч
Догляд за родичами замість мобілізації: у Сумах викрили схему ухиляння за $15 тисяч

Правоохоронці викрили 26-річного жителя обласного центру, який організував схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації та виїзду за межі України.

ВАКАНСІЇ
Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Офіцер запасу морського напрямку

від 30000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець – помічник гранатометника

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Рекрутер відділу рекрутингу

від 20000 до 50000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Оператор-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---