ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Стали відомі характеристики перспективної бойової машини піхоти

Інфографіка Озброєння та техніка Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Червня 2021, 11:20

Ескізний варіант проєкту сучасної бойової машини піхоти БМП-У від харківських конструкторів з’явився ще кілька років тому. Втім, тоді про детальні подробиці не повідомляли. Днями кореспонденту АрміяInform докладніше розповіли про БМП-У на Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені О. О. Морозова.

БМП-У матиме вищий рівень протимінного і балістичного захисту

Начальник організаційно-аналітичного сектору підприємства, Лауреат премії Президента України для молодих вчених, кандидат технічних наук Сергій Стрімовський зазначив, що проєкт розроблено з власної ініціативи фахівців ДП «ХКБМ» і за кошти підприємства. Поштовхом для початку цих робіт стало усвідомлення, що ЗСУ озброєні морально та технічно застарілими виробами БМП-1/2, які є радянською спадщиною, оскільки розроблені ще у 1960-70-х роках. Також запаси комплектуючих для цих виробів в Україні фактично вичерпано.

За його словами, основними відмінностями БМП-У від БМП-1/2 стане наявність сучасного потужного дизельного двигуна до 734 к.с., автоматичної трансмісії, дистанційно керованого бойового модуля і кращого балістичного захисту. Це дозволить покращити показники рухливості, прохідності, вогневої потужності, захищеності БМП і безпеки особового складу усередині машини.

Важливо, що досвід бойового застосування БТР-4Е з автоматичною коробкою передач на сході України показав кращі ходові характеристики, ніж зразки з механічними коробками. До того ж автоматична трансмісія дозволяє полегшити і прискорити процес навчання новобранців водінню машини.

Конструкція корпусу дає змогу встановлювати керамічні панелі додаткового захисту. Кругова система обзору здійснюватиметься за допомогою камер, а невеликі триплекси попереду підвищать захист водія-механіка і командира. БМП оснастять 30-мм гарматою, кулеметом 7,62 мм, 30-мм гранатометом, ПТРК «Бар’єр». У разі потреби можуть встановити комплект озброєння стандарту НАТО

Сергій Стрімовський розповів, що БМП-У матиме вищий рівень протимінного та балістичного захисту  порівняно з БМП-1/2. Конструкція корпусу дає змогу встановлювати керамічні панелі додаткового захисту. Кругова система обзору здійснюватиметься за допомогою камер, а невеликі триплекси попереду підвищать захист водія-механіка і командира. Крім того, концепція конструкції бойової машини дозволить їм виходити не лише через верхні люки, але й через відділення десанту. 

БМП-У також буде плаваюча і зможе долати перешкоди будь-якої глибини. Її оснастять 30-мм гарматою, кулеметом 7,62-мм, 30-мм гранатометом, ПТРК «Бар’єр». У разі потреби можуть встановити комплект озброєння стандарту НАТО.

За словами Сергія Стрімовського, екіпаж становитиме 3 особи, десант – 8. Бойова маса БМП-У з базовим рівнем захисту становитиме 25 тонн, а з додатковим захистом – до 30 тонн. При цьому максимальна швидкість руху сягатиме 70 км/год., а запас ходу – 600 км.

Габарити БМП-У будуть трохи більшими за БМП-2: довжина – майже 7,6 м, ширина по бортові екрани майже 3,4 м, висота – близько 2,9 м.

ДП «ХКБМ» два роки тому розробило технічну документацію на цю бойову машину. Підприємство очікує, коли Міноборони зробить замовлення на дослідний зразок цієї техніки, адже оновлення парку бойових машин піхоти вже давно на часі, а наявні, радянського виробництва – морально застаріли.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Кущі й маскувальні сітки не рятують — наші дронарі нищать ворога, як би він не ховався

Кущі й маскувальні сітки не рятують — наші дронарі нищать ворога, як би він не ховався

Бійці батальйону безпілотних систем «Небесна Мара» 43 механізованої бригади зробили підбірку своїх влучань за останній час.

Чехія доєдналася до Коаліції дронів для України

Чехія доєдналася до Коаліції дронів для України

Таким чином, кількість учасників Коаліції наразі зросла до 16.

Таврійські десантники відбили один з найбільших штурмів війни

Таврійські десантники відбили один з найбільших штурмів війни

Ворог кинув 57 одиниць броньованої техніки, 12 мотоциклів та 200 штурмовиків, щоб прорвати оборону десантно-штурмової Таврійської бригади на Курахівському напрямку.

На окупованих територіях росіяни починають відбирати житло українців, які виїхали

На окупованих територіях росіяни починають відбирати житло українців, які виїхали

російська влада тимчасово окупованої лівобережної Херсонщини розпочала «роботу з безхазяйним майном», що по факту є конфіскацією на користь окупантів нерухомості, власники якої виїхали зі своїх будинків через війну. 

Наші пілоти зняли цвинтарі ворожої піхоти і техніки

Наші пілоти зняли цвинтарі ворожої піхоти і техніки

Відзначилися дронарі 23 окремого стрілецького батальйону, які не тільки завдавали ураження, але ще й фільмували сам процес.

Рятувальники показали наслідки удару по Харкову

Рятувальники показали наслідки удару по Харкову

Загорілася двоповерхова нежитлова будівля на території приватного домоволодіння. Площа пожежі склала 400 кв.м.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Головний сержант, військовослужбовець

від 22000 до 22000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Кравець

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Розвідник-оператор

від 25000 до 125000 грн

Одеса

137 ОБМП

Інспектор прикордонної служби (1, 2 кат.), технік

від 20000 до 22000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Вогнеметник у ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Самбір, Львівська область