ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Харківські військові медики озброїлися переносним ШВЛ

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Червня 2021, 18:04

На Харківщині лікарі Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (ВМКЦ ПнР) ввели в експлуатацію сучасний портативний апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) американського виробництва Newport HT70 Plus вартістю понад 600 тисяч гривень.

Новинку встановили у відділенні невідкладної медичної допомоги клініки невідкладної медичної допомоги ВМКЦ ПнР. Перед запуском устаткування відбувся курс навчання з лікарським та середнім медичним персоналом відділення.

Слід зазначити, що подібний портативний апарат штучної вентиляції легень, який можна переносити, був вперше придбаний для потреб харківських лікарів. Інші ШВЛ, якими забезпечені медики, можна використовувати лише стаціонарно.

—  Newport HT70 Plus можна використовувати не лише стаціонарно в клініці, а й під час евакуації наших пацієнтів наземним чи авіаційним транспортом. Він має невеликі розміри і є дуже мобільним. Завдяки мікропоршневому компресору не потребує зовнішнього джерела надходження скрапленого газу. Також його подвійна акумуляторна батарея забезпечує до 10 годин автономної роботи, що дозволяє транспортувати армійців, які перебувають на ШВЛ з інших медичних закладів та з району проведення операції Об’єднаних сил, — розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації полковник медичної служби Валентин Бондаренко.

Варто додати, що цей апарат є незамінним у лікуванні пацієнтів з пораненням та  травмою грудної клітини, патологією легень, а також  пневмонією, що викликає CОVID-19. Він обладнаний основними дихальними режимами щодо об’єму та тиску, неінвазивною вентиляцією та підтримує позитивний тиск наприкінці видиху.

4
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: