ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У 2021 році на розвиток Збройних Сил України спрямують 30,1 млрд грн бюджетних коштів

Новини
14 Квітня 2021, 15:11
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Центрального управління оборонних ресурсів Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олег Остапець, повідомляє пресслужба ЗС України.

На підставі ухвалених рішень щодо обсягів забезпечення потреб ЗСУ та визначення їх у Державному бюджеті України на 2021 рік Центральне управління розробляє План утримання та розвитку української армії —комплексний документ, який передбачає деталізацію та відображення всіх заходів з утримання і розвитку Збройних Сил України для всебічного забезпечення, а також фінансові ресурси для їх виконання.

У Плані визначають кількісні та вартісні показники забезпечення військ (сил), на які спрямовуватимуть бюджетні кошти протягом року, зокрема:

– розміри грошового забезпечення, інші виплати та види забезпечення особовому складу;

– кількість та вартість закупленого, модернізованого та відремонтованого озброєння і військової техніки;

– будівництво та капітальний ремонт об’єктів інфраструктури;

– інтенсивність підготовки військ (сил) тощо.

Також у цьому документі відображаються сплановані обсяги надання Збройним Силам України матеріально-технічної допомоги країнами-партнерами. Це додаткове забезпечення потреб озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними ресурсами.

Під час планування заходів керівництво Збройних Сил України вживає заходи щодо збільшення видатків на розвиток української армії з відповідним зменшенням на їх утримання та наближення цього співвідношення до рекомендацій і практики у збройних силах країн-членів НАТО.

Так, на 2021 рік на заходи розвитку передбачено спрямувати 26% (30,1 млрд грн з 116,3 млрд грн) бюджетних коштів, з яких:

– інвестиції в озброєння та військову техніку — близько 20% (22,7 млрд грн). Це розробка, закупівля, модернізація та капітальний ремонт ОВТ, засобів зв’язку та інформаційних систем;

– інвестиції в інфраструктуру — близько 6% (7,4 млрд грн). Це ресурси для будівництва, зокрема нових військових баз, та капітального ремонту військових об’єктів, розвитку об’єктів підготовки військ.

На заходи утримання сплановано 74% (86,2 млрд грн) бюджетних коштів, з яких:

витрати на персонал — близько 62% (72,4 млрд грн). Це кошти для виплати грошового, речового та продовольчого забезпечення особового складу;

експлуатаційні витрати — близько 12% (13,8 млрд грн). Це кошти для забезпечення практичної підготовки та заходів життєдіяльності військ (сил).

Саме завдяки збільшенню частки видатків на розвиток останніми роками вдається збільшити постачання нового озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил, яке забезпечує нарощення їх спроможностей.

Отже, запроваджена у Збройних Силах України система управління оборонними ресурсами дозволяє:

по-перше — визначити потребу військ (сил) у кількісних та вартісних показниках для виконання ними завдань;

по-друге — збалансувати ці потреби зі спланованим ресурсним забезпеченням, зокрема за рахунок виділення коштів з державного бюджету та перерозподілу наявних матеріальних ресурсів у Збройних Силах України для досягнення визначених цілей і завдань;

по-третє — здійснювати контроль за своєчасністю та повнотою виконання спланованих заходів забезпечення військ (сил), а також надавати пропозиції керівництву Збройних Сил України щодо корегування спланованих заходів раціонального використання оборонних ресурсів.


У Києві та Вишневому зросла кількість загиблих через російську атаку
У Києві та Вишневому зросла кількість загиблих через російську атаку

Рятувальники дістали з-під завалів будинку у Дарницькому районі Києва ще три тіла.

«Не треба боятися важкої роботи піхоти»: історія контрактника бригади Чорних Запорожців
«Не треба боятися важкої роботи піхоти»: історія контрактника бригади Чорних Запорожців

«Козак» — 22-річний піхотинець 72 ОМБр імені Чорних Запорожців. До війська долучився, підписавши контракт «18–24».

Генштаб ЗСУ: російські війська втратили за добу 1200 солдатів і 9 танків
Генштаб ЗСУ: російські війська втратили за добу 1200 солдатів і 9 танків

Російські окупаційні війська за минулу добу втратили 1200 військових, 9 танків та майже 60 артилерійських систем.

«Раджу всім, алгоритм повернення із СЗЧ дійсно працює»: спрощене поновлення на службу вирішило проблему бійця «Червоної Калини»
«Раджу всім, алгоритм повернення із СЗЧ дійсно працює»: спрощене поновлення на службу вирішило проблему бійця «Червоної Калини»

Завдяки спрощеному поверненню із СЗЧ військовослужбовець «Червоної Калини» легко повернувся на службу після двох з половиною місяців очікування.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Психолог

від 20000 до 50000 грн

Слов'янськ

Військова частина 2240 НГУ

RobotaUa Оператор БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Харків

229 окремий батальйон 127 ОБр Сил ТрО

RobotaUa Водій

від 50000 до 120000 грн

Київ

Військова частина А7039

WorkUa Фельдшер, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

RobotaUa Артилерист в ЗСУ

від 20000 до 100000 грн

Київ

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

ПУБЛІКАЦІЇ