
Для захисту державного суверенітету Україні доводиться докладати неабияких зусиль, аби мати власні розробки зброї. Щоб визначити надійність своїх творінь, їхні виробники проводять комплекс різноманітних випробувань. У складних умовах наші підприємства доводять здатність створювати й випускати зброю світового рівня.
Київський завод «Маяк», який входить до складу державного концерну «Укроборонпром», виконав випробування кулемета власного виробництва КТ-7,62, яким будуть оснащені всі види легкої бронетехніки Збройних Сил України. Ці випробування підтвердили живучість кулемета після 25 тисяч пострілів, що на 10 тисяч пострілів перевищує стандарти НАТО.

Як розповів кореспонденту АрміяInform головний конструктор заводу «Маяк» Олександр Гордєєв, 25 тисяч пострілів з кулемета здійснили впродовж тижня. За перші чотири дні випробування відстріляли 15 тисяч набоїв, іншими словами, кулемет не встигав охолоджуватись. Після бойових випробувань він пройшов кліматичні й механічні випробування. Перші відбулися в дослідній станції, роботу якої завод відновив. Вона відтворює всі кліматичні зони планети: холод, тепло, вологість, пісок, пил, дію механічного впливу — удари, тряску.
Перед випробуваннями військова прийомка з партії серійних кулеметів вибрала на свій розсуд два кулемети, які потім успішно склали іспити. Кулемет спочатку «потрапляв» в Арктику, після чого стріляв. Потім — у джунглі, і знову стріляв. У пустелі теж стріляв безвідмовно, як і у процесі механічних випробувань. Слід зазначити, що з кулемета здійснювали 25 тисяч пострілів з постійним контролем купчастості, темпу стрільби, надійності роботи механіки. Кулемет пройшов випробування без ремонту й різних підкручувань чи регулювань, що зі свого боку неможливе без високої якості виготовлення деталей, з яких зібраний виріб. Важливо, що кожна деталь кулемета, до того як її встановлять, проходить перевірку на якість і відповідність конструктивним параметрам.
Свого часу пресслужба ДК «Укроборонпром» підтвердила, що АТ «Завод «Маяк» став другим збройовим заводом у світі, який здійснив успішні випробування кулемета з живучістю 25 000 пострілів.