Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Центрального управління оборонних ресурсів Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олег Остапець, повідомляє пресслужба ЗС України.
На підставі ухвалених рішень щодо обсягів забезпечення потреб ЗСУ та визначення їх у Державному бюджеті України на 2021 рік Центральне управління розробляє План утримання та розвитку української армії —комплексний документ, який передбачає деталізацію та відображення всіх заходів з утримання і розвитку Збройних Сил України для всебічного забезпечення, а також фінансові ресурси для їх виконання.
У Плані визначають кількісні та вартісні показники забезпечення військ (сил), на які спрямовуватимуть бюджетні кошти протягом року, зокрема:
– розміри грошового забезпечення, інші виплати та види забезпечення особовому складу;
– кількість та вартість закупленого, модернізованого та відремонтованого озброєння і військової техніки;
– будівництво та капітальний ремонт об’єктів інфраструктури;
– інтенсивність підготовки військ (сил) тощо.
Також у цьому документі відображаються сплановані обсяги надання Збройним Силам України матеріально-технічної допомоги країнами-партнерами. Це додаткове забезпечення потреб озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними ресурсами.
Під час планування заходів керівництво Збройних Сил України вживає заходи щодо збільшення видатків на розвиток української армії з відповідним зменшенням на їх утримання та наближення цього співвідношення до рекомендацій і практики у збройних силах країн-членів НАТО.
Так, на 2021 рік на заходи розвитку передбачено спрямувати 26% (30,1 млрд грн з 116,3 млрд грн) бюджетних коштів, з яких:
– інвестиції в озброєння та військову техніку — близько 20% (22,7 млрд грн). Це розробка, закупівля, модернізація та капітальний ремонт ОВТ, засобів зв’язку та інформаційних систем;
– інвестиції в інфраструктуру — близько 6% (7,4 млрд грн). Це ресурси для будівництва, зокрема нових військових баз, та капітального ремонту військових об’єктів, розвитку об’єктів підготовки військ.
На заходи утримання сплановано 74% (86,2 млрд грн) бюджетних коштів, з яких:
– витрати на персонал — близько 62% (72,4 млрд грн). Це кошти для виплати грошового, речового та продовольчого забезпечення особового складу;
– експлуатаційні витрати — близько 12% (13,8 млрд грн). Це кошти для забезпечення практичної підготовки та заходів життєдіяльності військ (сил).
Саме завдяки збільшенню частки видатків на розвиток останніми роками вдається збільшити постачання нового озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил, яке забезпечує нарощення їх спроможностей.
Отже, запроваджена у Збройних Силах України система управління оборонними ресурсами дозволяє:
– по-перше — визначити потребу військ (сил) у кількісних та вартісних показниках для виконання ними завдань;
– по-друге — збалансувати ці потреби зі спланованим ресурсним забезпеченням, зокрема за рахунок виділення коштів з державного бюджету та перерозподілу наявних матеріальних ресурсів у Збройних Силах України для досягнення визначених цілей і завдань;
– по-третє — здійснювати контроль за своєчасністю та повнотою виконання спланованих заходів забезпечення військ (сил), а також надавати пропозиції керівництву Збройних Сил України щодо корегування спланованих заходів раціонального використання оборонних ресурсів.
Танк 68 єгерської бригади імені Олекси Довбуша здійснив сміливу атаку і не дивлячись на обстріл ворожої артилерії, виконав поставлену задачу.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Днями Кабінет Міністрів України призначив Анатолія Стельмаха виконувачем обов’язків міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Минулої доби російські загарбники знову вдарили по Куп’янську. Військові армії рф прицільно обстрілювали рятувальників ДСНС.
У ніч на 11 вересня 2024 року радіотехнічними військами Повітряних Сил було виявлено та здійснено супровід 34-х засобів повітряного нападу противника.
Протягом минулої доби зафіксовано 131 бойове зіткнення. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного удару, застосувавши дві ракети, 66 авіаційних ударів (задіяв, зокрема, 94 КАБ), здійснив 4761 обстріл, 180 з них — із реактивних систем залпового вогню.
Захищаємо світ
від 21000 до 30000 грн
Білгород-Дністровський
Державна прикордонна служба України
від 22000 до 125000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна бригада
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…