Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Центрального управління оборонних ресурсів Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олег Остапець, повідомляє пресслужба ЗС України.
На підставі ухвалених рішень щодо обсягів забезпечення потреб ЗСУ та визначення їх у Державному бюджеті України на 2021 рік Центральне управління розробляє План утримання та розвитку української армії —комплексний документ, який передбачає деталізацію та відображення всіх заходів з утримання і розвитку Збройних Сил України для всебічного забезпечення, а також фінансові ресурси для їх виконання.
У Плані визначають кількісні та вартісні показники забезпечення військ (сил), на які спрямовуватимуть бюджетні кошти протягом року, зокрема:
– розміри грошового забезпечення, інші виплати та види забезпечення особовому складу;
– кількість та вартість закупленого, модернізованого та відремонтованого озброєння і військової техніки;
– будівництво та капітальний ремонт об’єктів інфраструктури;
– інтенсивність підготовки військ (сил) тощо.
Також у цьому документі відображаються сплановані обсяги надання Збройним Силам України матеріально-технічної допомоги країнами-партнерами. Це додаткове забезпечення потреб озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними ресурсами.
Під час планування заходів керівництво Збройних Сил України вживає заходи щодо збільшення видатків на розвиток української армії з відповідним зменшенням на їх утримання та наближення цього співвідношення до рекомендацій і практики у збройних силах країн-членів НАТО.
Так, на 2021 рік на заходи розвитку передбачено спрямувати 26% (30,1 млрд грн з 116,3 млрд грн) бюджетних коштів, з яких:
– інвестиції в озброєння та військову техніку — близько 20% (22,7 млрд грн). Це розробка, закупівля, модернізація та капітальний ремонт ОВТ, засобів зв’язку та інформаційних систем;
– інвестиції в інфраструктуру — близько 6% (7,4 млрд грн). Це ресурси для будівництва, зокрема нових військових баз, та капітального ремонту військових об’єктів, розвитку об’єктів підготовки військ.
На заходи утримання сплановано 74% (86,2 млрд грн) бюджетних коштів, з яких:
– витрати на персонал — близько 62% (72,4 млрд грн). Це кошти для виплати грошового, речового та продовольчого забезпечення особового складу;
– експлуатаційні витрати — близько 12% (13,8 млрд грн). Це кошти для забезпечення практичної підготовки та заходів життєдіяльності військ (сил).
Саме завдяки збільшенню частки видатків на розвиток останніми роками вдається збільшити постачання нового озброєння та військової техніки для потреб Збройних Сил, яке забезпечує нарощення їх спроможностей.
Отже, запроваджена у Збройних Силах України система управління оборонними ресурсами дозволяє:
– по-перше — визначити потребу військ (сил) у кількісних та вартісних показниках для виконання ними завдань;
– по-друге — збалансувати ці потреби зі спланованим ресурсним забезпеченням, зокрема за рахунок виділення коштів з державного бюджету та перерозподілу наявних матеріальних ресурсів у Збройних Силах України для досягнення визначених цілей і завдань;
– по-третє — здійснювати контроль за своєчасністю та повнотою виконання спланованих заходів забезпечення військ (сил), а також надавати пропозиції керівництву Збройних Сил України щодо корегування спланованих заходів раціонального використання оборонних ресурсів.
@armyinformcomua
Вмотивовані добровольці, які долучилися до війська за програмою «Контракт 18-24», завершили базову загальновійськову підготовку та урочисто отримали марунові берети Десантно-штурмових військ.
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
Президент України Володимир Зеленський ввів в дію накладені Радою національної безпеки та оборони санкції проти 56 фізичних та 55 юридичних осіб, в тому числі проти компаній, що причетні до виробництва дронів.
Оператори FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти зупинили ворожий багі з десантом.
від 20100 до 120000 грн
Київ
Розвідувальний батальйон 5 Окремої Штурмової Київської бригади
від 20100 до 120000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 25000 до 25000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…