ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Французька армія провела спільні навчання з роботизованим собакою Spot

Прочитаєте за: 1 хв. 9 Квітня 2021, 10:56

Робота-собаку Spot від Boston Dynamics залучили під час військових навчань, які проводила французька армія.

Про це повідомляє The Verge.

Spot був однією з машин, яку використовували для розвідки під час навчань у військовій школі Saint-Cyr. Там ці навчання описали як «підвищення обізнаності про виклики завтрашнього дня», які включають і «роботизацію поля бою».

Розумні машини перевіряли в декількох сценаріях, серед них — атакувальний маневр на перехресті, захисний маневр удень і вночі, а також сценарій бойового зіткнення в населеному пункті. Кожний зі сценаріїв проходив двічі — без роботів та з ними, щоб оцінити різницю.

За словами учасників навчань, роботи затримували операції, але гарантували більшу безпеку. «Під час фази міських боїв, коли ми не використовували роботів, я “помер”. Але ця ситуація не повторилась, коли робот спочатку провів розвідку», — розповів один із солдатів французької армії.

Утім, попри переваги, у Spot були й недоліки — посеред бою в нього розрядилася батарея.

Довідково. Spot — це робот-собака компанії Boston Dynamics вагою 31 кг, який обладнаний камерами й може бути дистанційно керованим. Його чотири «лапи» дозволяють краще орієнтуватися на місцевості, що є викликом для роботів на колесах. На сьогодні Spot використовують для дистанційного обстеження багатьох середовищ — від будівельних майданчиків до заводів і підземних шахт.

Читайте нас в Telegram