Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…
Робота кінолога і його вихованця у спеціалізованих підрозділах Збройних Сил України — це насамперед врятовані життя. Здібності собак застосовують у районі операції Об’єднаних Сил, допомагаючи нашим воїнам виконувати бойові та службові завдання.
Новий поштовх у розвитку бойових собак дала війна в Афганістані — як виявилось, жоден міношукач не міг виявити, наприклад, італійські безкорпусні міни — а цуцики їх знаходили. Після розпаду СРСР в Україні не залишилось центрів підготовки собак для потреб військових — чотирилапих помічників готували прикордонники й міліція.
Як розповів кореспонденту АрміяInform начальник кінологічного центру об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки ЗС України в Кам’янці-Подільському підполковник В’ячеслав Чорний, в Україні потреба в бойових собаках з’явилася у 2001 році, коли почалась робота українських саперів із гуманітарного розмінування в місіях ООН. Саме тоді сформований єдиний в Україні центр розмінування у складі Військово-інженерного інституту. Перші роки готували лише міно-розшукових псів, а з початком війни на Сході України розпочали програму з підготовки вартових собак. Кінологічні підрозділи виявилися необхідними для охорони складів, де були підриви, підпали. У вересні 2020-го створено кінологічний центр.
Нині собаки ведуть пошук вибухових речовин на ділянках доріг, у приміщеннях, транспортних засобах, також виконують обшук вантажів, в яких можуть бути сховані вибухові речовини.
У суспільстві є така думка: у кінології випадкових людей не буває. Той, хто обирає цю професію, насамперед повинен любити собак і розуміти їх.
Усіх, хто тренує та служить із чотирилапими колегами в армійських частинах, вітаємо з професійним святом.
Читайте також: Професія — кінолог
@armyinformcomua
«Я мрію, щоб на східному кордоні України, від Вовчанська і до Урала було Північне море, в ньому водилася білуга і було багато ікри. Чи щоб ми межували із Північним Льодовитим океаном», — говорить 49-річний Віктор Баранов з позивним «Кеп».
Що таке пункт управління розвідкою, навіщо він потрібен та які завдання виконує? Як протидіяти радіоелектронній розвідці противника? Якими є особливості сучасних бойових дій на Донеччині? Чому утримувати посадки важливіше, ніж села, а висоти зараз потрібніші дронарям, ніж для артилеристів? Чому на ПУРі потрібні насамперед проджект-менеджери?
Американська корпорація Northrop Grumman офіційно розпочала виробництво першого літака далекого радіолокаційного виявлення та управління (АВАКС) E-2D Advanced Hawkeye для ВМС Франції.
У світі, де дезінформація стала звичною практикою, особливо під час війни, важко здивуватися витівкам російської пропаганди. Проте нещодавня історія про українського військового, який, нібито, покинув службу, а потім убив свою співмешканку, показує, наскільки низько можуть впадати творці фейків, намагаючись зламати моральний дух українців.
Переправникам із Прикарпаття, які за гроші допомагали ухилянтам виїхати за кордон, повідомлено про підозру.
Через посилення ворогом обстрілів Донеччини обласна влада вирішила почати евакуацію в примусовий спосіб родин з дітьми з Комарської та Криворізької громади.
Не таємниця, що росіяни почали дуже серйозну роботу з повернення власної техніки з країн третього світу «Українці показують просто феноменальні успіхи в частині винищення…