ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Челендж 801 burpee: Україна вшанувала пам’ять загиблих спецпризначенців

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Березня 2021, 12:19

В Одесі та ще більш ніж у 20 містах України вшанували пам’ять Олександра Стрелюка та Олега Стороженка. Морські спецпризначенці після окупації Криму російськими військами виїхали з Севастополя до Одеси. У складі 801-го загону боротьби з підводними диверсійними силами ВМС ЗСУ хлопці продовжили служити Україні. З честю та відвагою вони боронили рідну землю. 33-річний сержант і 29-річний мічман – загинули 2 березня 2015 року поблизу Маріуполя під час виконання бойового завдання.

Два роки тому, аби віддати шану українським героям, було започатковано спортивну акцію – челендж 801 burpee. Саме стільки разів учасники мають зробити фізичну вправу. Цифра символічна, адже Стрелюк та Стороженко служили у 801-му загоні спецпризначення. 

У чому полягає завдання учасників. Команда з двох осіб на час виконує 801 бьорпі (віджатися від підлоги, стрибнути й зробити сплеск над головою), змінювати один одного можна після будь-якої кількості повторень. 

Захід проводився 2 та 6 березня в кросфіт клубах, військових частинах України та, навіть, за кордоном.  

– Загалом до спортивної акції долучилося більше ніж 400 людей – спортсмени, військові моряки та курсанти інституту ВМС НУ «ОМА», Військової академії (м. Одеса), Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Також до нас приєдналося безліч клубів із різних міст разом зі своїми спортсменами. Це гарна традиція, яка не лише популяризує та залучає широкі кола до заняття спортом, яким захоплювалися загиблі герої, а й поширює знання про водолазів – морських піхотинців, що зараз боронять наші кордони на Сході країни, – говорить організатор акції Ігор Руляк.

Як і минулого року, захід благодійний. Усі вторговані кошти підуть родинам загиблих героїв. Загалом, братство морських піхотинців та волонтерів постійно допомагає родинам загиблих і робить все можливе для того, щоб про їхніх побратимів знали й пам’ятали. Відтак 6-й Чапаєвський провулок у м. Одеса був перейменований на честь Олега Стороженка.

Також в Одесі, окрім спортивного челенджу, відбулась акція пам’яті та марш на честь полеглих.

Фото: UA Navy Sport

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook