Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…
Як повідомив АрміяInform начальник Водолазної школи капітан 1 рангу Сергій Титаренко, на базі Водолазної школи ВМС України завершився 8-тижневий курс фахової водолазної підготовки за спеціальністю «водолаз».
Це вже восьма група військовослужбовців, яка успішно завершила навчання у цьому навчальному закладі. Курсантам присвоєно кваліфікація «водолаз» та вручено сертифікати про завершення професійної підготовки.
Навчальна програма підготовки у Водолазній школі побудована за стандартами НАТО на основі досвіду підготовки провідних водолазних підрозділів світу, але вона враховує й вимоги національної системи водолазної підготовки.
Курс фахової водолазної підготовки триває протягом двох місяців. Перша частина навчання включає в себе теоретичну і спеціальну фізичну підготовку. Другу половину становлять практичне виконання вправ і водолазних спусків. Мінімальна кількість тренувань під водою, під час навчання в школі становить не менше 650 хвилин, з яких 500 хвилин курсанти проводять на глибинах до 25 метрів і 100 хвилин на 25–30 метрах глибини.
Протягом навчання слухачі курсу навчились самостійно виконувати водолазні роботи у складі водолазної станції, вправно застосовувати спорядження в різних ситуаціях і виконувати типові водолазні завдання в морі. Засвоїли основи водолазної медицини та методи надання першої медичної допомоги під час аварійних ситуацій і в разі виникнення водолазних захворювань. На сьогодні військовослужбовці готові до виконання завдань за здобутою спеціальністю, — відзначив капітан 1 рангу Сергій Титаренко.
Кваліфікаційний іспит слухачі складали протягом трьох днів. У перший день екзамен з теоретичної частини — це 50 тестових запитань та відповіді на них. Наступні два дні тривала практична складова іспиту — це виконання водолазних спусків біля причальної стінки в морі і, звісно, найцікавіший етап — з борту судна в умовах відкритого моря на глибині 25–30 метрів з виконанням водолазних робіт та відпрацюванням дій у аварійних ситуаціях.
Найближчим часом випускники, більшість з яких військові моряки, підсилять пошуково-рятувальні підрозділи та підрозділи спецпризначення ВМС України. Як планується, незабаром на базі Водолазної школи розпочнеться підготовка чергової групи водолазів.
@armyinformcomua
Бійці 15-ї бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» за рік знищили велику кількість дорогої техніки росіян.
За матеріалами Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент російської воєнної розвідки (відомої як гру), якого СБУ викрила у серпні цього року на коригуванні авіаатак по Запоріжжю та Дніпру.
Денис White Rex Капустін живий: ГУР зірвало реалізацію убивства командира підрозділу РДК, а фінанси. виділені окупантами на замовне убивство, надійшли у розпорядження Головного управління розвідки МОУ.
Мобілізація залишається ключовою умовою здатності України протистояти російській агресії, а інформаційні атаки на територіальні центри комплектування напряму працюють на інтереси ворога.
Протягом минулої доби чотири райони Дніпропетровської області перебували під російським вогнем, унаслідок чого поранено троє місцевих мешканців.
У ніч на 1 січня підрозділи Сил спеціальних операцій завдали успішних ударів по російських військових об’єктах на території тимчасово окупованої Донецької області України.
Оператор безпілотних авіаційних комплексів (БПЛА)
від 50000 до 120000 грн
Ужгород, Закарпатська область
Спочатку танкісти бригади двома влучними пострілами з баштової гармати Т-64 знищили ворожу «мотолигу», а потім бронетранспортер зі знаменитим античним іменем «Буцефал» ліквідував залишки…