ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні поновили конкурси на держслужбу

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 6 Березня 2021, 14:50

В Україні 6 березня набув чинності закон, який поновлює конкурси на заняття посад державної служби всіх категорій. Також цей закон скасовує обмеження для виконувача обов’язків міністра.

Документ 5 березня був опублікований у газеті «Голос України» і набув чинності з дня, наступного за днем оприлюднення.

В Офісі президента раніше повідомили, що протягом шести місяців з моменту набрання чинності закону, необхідно оголосити конкурси на посади, що обіймають особи, з якими раніше були укладені контракти про проходження держслужби на період дії карантину.

Також цей закон скасовує положення, згідно з яким суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення держслужбовця з посади категорії “А” з власної ініціативи, за поданням прем’єра, відповідного міністра чи керівника державного органу, протягом чотирьох місяців з дня їх призначення.

Як закон діє щодо виконувача обов’язків міністра

Вказаний закон виключає обмеження щодо виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною, окремих повноважень міністра. При цьому законопроєкт №4531, який парламент ухвалив на засіданні 16 лютого, передбачав заборону покладати обов’язки міністра на його заступників у разі, якщо посада міністра є вакантною. Також передбачалося, що одна і та сама кандидатура на посаду члена уряду не може бути подана понад три рази протягом року, а також тричі поспіль протягом поточного скликання Верховної ради.

Президент Володимир Зеленський ветував цей законопроєкт та запропонував парламенту вилучити з нього норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною. Нардепи врахували цю поправку.

“Якщо протягом тривалого часу народні депутати не призначають міністра – а таке не раз у нас бувало, – ці норми закону призведуть до паралічу діяльності всього міністерства. У країні, яка воює та бореться з коронакризою, коли рішення треба прийняти негайно, таке неприпустимо”, – зазначив раніше Зеленський.

Що відомо

  • Кабінет міністрів 21 грудня 2020 року призначив колишнього виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов’язків міністра енергетики.
  • Вперше парламент провалив призначення Вітренка на посаду міністра енергетики 17 грудня 2020 року. Тоді за нього проголосували 186 депутатів. 28 січня Рада вдруге провалила його призначення.
  • 4 лютого Верховна рада в першому читанні схвалила законопроєкт про відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби, зупинені через поширення COVID-19.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив 19 лютого, що Юрій Вітренко виконує обов’язки міністра енергетики, однак вето Зеленського блокує його роботу. За його словами, вето не дало можливості виконувачу обов’язків міністра енергетики керувати міністерством підписати річні бюджетні програми, зокрема щодо виплат зарплат шахтарям.
  • Верховна рада на позачерговому засіданні ухвалила законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби” після того, як його ветував Володимир Зеленський. У новій редакції парламентарі врахували правки президента.
  • 4 березня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення конкурсів на посади державної служби.
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Дев’ять сотень набоїв» — на БЗВП рекрути стріляють більше ніж в фільмах-бойовиках

«Дев’ять сотень набоїв» — на БЗВП рекрути стріляють більше ніж в фільмах-бойовиках

За 51 день базової загальновійськової підготовки рекрути встигають отримати навички "нової" війни. Для цього в навчальному центрі ДШВ існує відразу три курси, які регулярно оновлюються.

Окупанти вбили на Харківщині цивільних з білим прапором

Окупанти вбили на Харківщині цивільних з білим прапором

Російські загарбники продовжують терор та вбивства цивільного населення Харківщини.

Міноборони затвердило критерії визначення підприємств ОПК критично важливими для економіки

Міноборони затвердило критерії визначення підприємств ОПК критично важливими для економіки

Міністерство оборони України затвердило Критерії, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій у сфері ОПК, в авіабудівній галузі та у сфері космічної діяльності такими, що мають важливе значення для національної економіки.

Один проти трьох: український воїн самотужки знищив у ближньому бою ворожих штурмовиків

Один проти трьох: український воїн самотужки знищив у ближньому бою ворожих штурмовиків

Усього один український військовий зумів знищити у стрілецькому бою одразу трьох російських штурмовиків.

Вперше в історії знищено найновітніший розвідувальний БПЛА росіян «Князь Вєщій Алєг»

Вперше в історії знищено найновітніший розвідувальний БПЛА росіян «Князь Вєщій Алєг»

Українські зенітники знищили найновітніший розвідувальний безпілотник російської армії «Князь Вєщій Алєг».

«Моляться, хрестяться „мавіку“» — поблизу Покровська збільшилася кількість російських полонених

«Моляться, хрестяться „мавіку“» — поблизу Покровська збільшилася кількість російських полонених

На Покровському напрямку плани противника щодо штурмових дій залишаються незмінними. Ворог продовжує атакувати щодня — вдень, уночі та зранку, незалежно від погодних умов.

ВАКАНСІЇ

Стрілець 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 21000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

Водій

від 20000 до 130000 грн

Київ

67 ОМБр ДУК

Зв’язківець в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 51000 грн

Суми

Державна прикордонна служба України

Водій-електрик у військову частину А4935

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Зовнішній пілот, оператор БПЛА

від 50000 до 50000 грн

Київ

412 ОББпС 101 ОБрО ГШ ЗСУ

--- ---