Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…
Сьогодні, 24 лютого, «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому» модернізувало бойову техніку в рамках оборонного замовлення.
Передачу оновленої техніки здійснили генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв та директор «Київського бронетанкового заводу» Володимир Синявський.
― Сьогодні раніше терміну ми предали українському війську п’ять одиниць танків Т-72, які відремонтовані в рамках ДОЗ. Крім того, ведуться роботи по передачі ще п’яти одиницях техніки, ― зазначив Юрій Гусєв та додав, що головною задачею Концерну є виконання оборонного державного замовлення і забезпечення Збройних Сил України якісною технікою та озброєнням.
Як зазначив директор ДП «Київський бронетанковий завод» Володимир Синявський, модернізація п’яти танків Т-72 тривала два місяці.
― Покращені його технічні характеристики, встановлено більш потужніший двигун ― 840 кінських сил, покращена ходова частина ― гусениця танка Т-80. Нині машина має змогу за рахунок комплексу 9К120 проводити стрільбу керованою ракетою «Комбат» на прицільну дальність 4 км. Покращені оглядові прибори та динамічний захист за рахунок системи «Ніж», ― повідомив Володимир Синявський.
Водночас, як повідомив Юрій Гусєв, наразі ДК «Укроборонпрому» чекає затвердження державного оборонного замовлення на 2021 рік.
― Ми сподіваємося, що в ДОЗ на 2021 рік будуть «Оплоти». По цілій низці тактико-технічних характеристик вони є одними з найкращих у світі. Про це, зокрема, говорять і наші партнери. Так, на виставці Ideks в Абу-Дабі під час переговорів ми говорили і про «Оплоти». І, безумовно, ці танки мають бути й у Збройних Силах, ― упевнений Юрій Гусєв.
Проте, за словами гендиректора Концерну, потребу в одному з найкращих танків у світі українському «Оплоті» для ЗСУ має визначати Генеральний штаб ЗСУ та Міноборони. А «Укроборонпром» готовий до його виконання.
― Наступного тижня ми презентуємо Прем’єр-міністру України, членам уряду, народним депутатам концепцію створення оборонно-промислового індустріального парку на базі «Київського бронетанкового заводу». Ця концепція нині розробляється. І вона дозволить заводу отримати імпульс та створити можливості для розвитку інших підприємств, які сьогодні працюють у столиці в рамках «Укроборонпрому» і ОПК, ― зазначив гендиректор Концерну.
@armyinformcomua
429 окремий полк безпілотних систем «Ахіллес» із кінця квітня виконує бойові завдання у смузі оборони Куп’янська, зокрема знищує особовий склад противника, бере під вогневий контроль переправи та мінує напрямки можливого просування ворога.
Війська країни-агресора 13 грудня завдали удару безпілотником по цивільному судну VIVA, яке під прапором Туреччини прямувало до Єгипту зерновим коридором із вантажем соняшникової олії.
У ніч на 14 грудня противник атакував балістичною ракетою Іскандер-М та 138-ма ударними БПЛА типу Shahed, Гербера і безпілотниками інших типів.
Протягом минулої доби ворожих ударів зазнали м. Харків і 4 населені пункти Харківської області.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
Упродовж минулої доби окупанти завдали 570 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області.
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 6 грудня 2025 року Президент України присвоїв 152 окремій єгерській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України…