Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 30 вересня 2025 року Президент України присвоїв 42 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…
Десантування з гелікоптера Мі-8 за допомогою комплекту знімного бортового обладнання «Канат-1» з висоти 5, 10 та 20 метрів відпрацювали військовослужбовці 25-ї окремої повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ.
За словами начальника відділення повітрянодесантної підготовки 25-ї бригади підполковника Григорія Безкровного, безпарашутному десантуванню за допомогою КЗБО «Канат-1» передував копіткий вишкіл особового складу на землі. Потім відбулася поетапна підготовка із залученням авіації — спуски з 5, 10 і 20 метрів.
«Спуски проводять зі штатною зброєю й екіпіровкою штатними підрозділами, які потім виконуватимуть поставлені завдання.
Такий спосіб десантування можна застосовувати на болотистій місцевості, де гелікоптеру важко здійснити посадкове десантування. Також це може бути урбанізована місцевість, де забудова не дозволяє посадити вертоліт, так само і ліс — машина зависає, випускає троси, за допомогою яких здійснюється десантування», — розповідає офіцер.
Частина з тих, хто виконував вправу, вже мають досвід безпарашутного десантування, проте більшість робить це вперше.
Солдат строкової служби Ігор Драморицький родом зі Слобожанщини, вже відслужив шість місяців, попереду ще рік служби на посаді розвідника-далекоміра. Вправу з безпаршутного десантування Ігор виконує вже вдруге, а місяць тому хлопець виконав свій перший стрибок з парашутом з висоти 800 метрів.
«Це вже вдруге десантуюсь у такий спосіб. Емоції переповнюють, ніби знову вперше. Спуск з гелікоптера — це дуже круто, всім рекомендую. Долучайтеся до лав Десантно-штурмових військ — найкращих військ у ЗСУ, тут неймовірно. Літатимете на гелікоптерах, здійсните три стрибки з парашутом — перший з 800 метрів, другий з 600 метрів, це буде бойовий стрибок — вам точно сподобається!» — не приховуючи емоцій, говорить Ігор Драморицький.
Довідково. Безпарашутне десантування з використанням КЗБО — невіддільна частина бойового вишколу підрозділів Десантно-штурмових військ, Морської піхоти, Сил спеціальних операцій та спеціального призначення Військової служби правопорядку ЗСУ. КЗБО «Канат-1» використовують під час висадки на місцевість, рельєф якої не дозволяє звичайний спосіб посадки, а також під час висадки на обмежені ділянки.
З 2006 року у ЗС України проведено низку випробувань системи безпарашутного десантування «Адаптер-М1» виробництва України, а у 2013 році її прийнято на озброєння. Однак після анексії Криму виробник (Феодосія) залишив усі потужності на окупованій території. У 2016-му компанія «Інспецпром» (м. Чернігів) розробила систему безпарашутного десантування «Канат-1» — вдосконалений аналог «Адаптер-М1». Державний науково-випробувальний центр ЗСУ провів наземну й льотну частини випробувань КЗБО «Канат-1», за результатами яких систему прийнято на озброєння.
@armyinformcomua
Атакуючи південь країни, окупанти не лишають своїх мрій відрізати Україну від моря. Проте опції сухопутних операцій та операцій на морі для них зараз недоступні. Тож акцент росіян — на повітряні напади.
Іноземці, які добровільно підписують контракт на службу в Збройних Силах України терміном від трьох до п’яти років, отримують повний правовий і соціальний захист на рівні з українськими військовослужбовцями.
Бійці батальйону безпілотних систем 63-ї механізованої бригади вполювали ще 20 окупантів у Серебрянському лісі.
Буде щонайменше один пакет санкцій проти осіб, що працюють із російською воєнною промисловістю, і це не тільки особи з Росії, але, зокрема, і з Китаю.
Контррозвідка та слідчі Служби безпеки завершили розслідування і направили до суду обвинувальний акт на агента фсб, який у липні цього року готував теракт у Львові.
На Вінниччині суд виніс вирок мешканцю Вінниці, який під час воєнного стану відмовився виконувати законні вимоги на блокпості, погрожував військовим і поліцейським та застосував газовий балончик, спричинивши правоохоронцям тілесні ушкодження.
від 20000 до 120000 грн
Київ
20 окремий батальйон спеціального призначення
від 20000 до 120000 грн
Київ
20 окремий батальйон спеціального призначення
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 30 вересня 2025 року Президент України присвоїв 42 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…