ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Що здивувало французьких військових у Львові

Новини
Прочитаєте за: 6 хв. 23 Лютого 2021, 19:36

У рамках міжнародного військового співробітництва, зокрема між Україною та Французькою Республікою, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного протягом двох тижнів проходили стажування слухачі Загальновійськового училища Військової академії Сен-Сір Коеткідан ЗС Французької Республіки молодші лейтенанти Александр Жіро та Корантен Лорон.

Кореспондент АрміяInform мав нагоду наприкінці візиту французьких офіцерів поспілкуватися з ними і розпитати про їхні враження як від нашого військового вишу, так і загалом від України, про відмінності та особливості навчання у двох військових академіях — у Львові та Сен-Сірі, гендерну політику збройних сил Франції тощо.

Отож…

Який шлях треба подолати до офіцерського звання у Франції

Насамперед хотілось би дізнатися про ваш шлях до лейтенантських зірок. Як ви особисто стали офіцерами?

Корантен Лорон:

— Після того, як я закінчив школу у 18 років, я ще два роки навчався у військовому ліцеї. Згодом, у 20 років,  пішов до сержантської школи. Після того приєднався до 21-го полку морської піхоти як командир відділення. І після чотирьох років служби вирішив вступати до військового училища. Склав вступні іспити і фактично у 25 років став слухачем військового вишу в Сен-Сірі. Тут я вже навчаюся півтора року.  Після року навчання мені присвоїли звання «молодший лейтенант». Залишилось навчатися ще приблизно пів року.  Після закінчення училища мені присвоять «лейтенанта», і я буду розподілений в одну з частин.

Александр Жіро:

— Після закінчення школи я обрав право. Навчання тривало 4 роки. Здобув ступінь бакалавра. Але вирішив пов’язати своє життя з військом. Насамперед пішов служити в 92-й піхотний полк. Був сержантом. І так само, як Корантен, після чотирьох років служби вирішив скласти іспити і вступити до Загальновійськового училища в Сен-Сірі. Пройшов. Теж уже провчився півтора року і цього року закінчую та отримую звання «лейтенант».

А які ще є шляхи для молодих людей вашої країни стати елітою її збройних сил?

Александр Жіро:

— Є чимало шляхів. Наприклад, після школи навчатися у військовому ліцеї, а потім вступати до вищого військового навчального закладу. Або здобути цивільну освіту, отримати як мінімум ступінь бакалавра і тоді ще рік вчитися у спеціалізованому військовому закладі.

Корантен Лорон:

— Головне, щоб це був свідомий вибір. У нашій Військовій академії переважна більшість слухачів схиляються до думки, що мають послужити своїй країні. У кожного свої персональні причини. Я, наприклад, з дитинства мріяв стати військовим. У мене дідусь і бабуся були військовими.

 Скільки жінок служать у французькій армії

У наших Збройних Силах останнім часом приділяється значна увага гендерній рівності. Чи багато у вас жінок навчаються і служать у війську. Чи можуть вони обіймати, як ми говоримо, бойові посади, скажімо командира танка чи навідника-оператора БМП?

— Більше ніж 10% у нашій країні служить жінок. Вони обіймають різні посади: і солдатів, і сержантів, і офіцерів. У кожної жінки є такі самі можливості, як у будь-якого чоловіка. І в нашій Академії теж навчаються жінки. А чи можуть вони обіймати більш «важкі» чоловічі посади — це все залежить від фізичних та психологічних можливостей кожної з кандидаток на конкретну посаду.

Ви могли побачити і трішки відчути те, як готують майбутніх українських офіцерів. Які головні відмінності у вашій і нашій підготовці?

— І ваша академія у Львові, і наша в Сен-Сірі — це піхотні школи. Тільки у вас курсанти вступають одразу на конкретний фах, обирають собі спеціальність, за якою навчаються всі чотири чи п’ять років. У нашому виші ми всі вчимося на загальновійськових офіцерів. Лише після випуску обираємо військовий колектив того чи іншого профілю. І потім ще рік набуваємо практики саме за цим фахом. 

Ви можете обрати самостійно місце служби і відповідно свій подальший фах і долю після закінчення училища?

— Тут у нас є схожість. Як і в Національній академії, ми так розуміємо, і в інших українських військових вишах, розподіл іде згідно з  рейтингом кожного випускника. Якщо ти у ньому перший, то і обираєш першим, якщо у кінці — то і обираєш з того, що залишилося.

Скільки мов вивчають французькі слухачі-офіцери?

—  Це залежить від курсу, на якому ти навчаєшся. У нас їх три. Перший пов’язаний з наукою. Другий — з економікою. Третій — міжнародна співпраця. На останньому з переліку, власне, навчаємося ми. Для перших двох прийнятними є знання французької та англійської мов. На нашому курсі поряд з англійською ми можемо обрати ту, яку викладають в нашому училищі. Це може бути, зокрема: арабська, італійська, німецька, іспанська, російська.

Чи вивчають кадети досвід російсько-української війни

Де ще, окрім України, можуть проходити стажування слухачі Академії в Сен-Сірі?

— Власне, у тих країнах, мови яких вивчають. Наші товариші їздять до Німеччини, Австрії, Іспанії, Італії інших.

До речі, не беручи до уваги політичний аспект війни між Україною та Росією. Саме  як військові, чи вивчають слухачі училища досвід ведення бойових дій українських і російських підрозділів на Донбасі?

— Ні. Нам про нього не розповідають на лекціях. Все, що ми знаємо про цю війну, — це матеріали з газет і телебачення або інтернету.

Про польовий вишкіл курсантів училища в Сен-Сірі та враження від нашого полігону

Під час перебування в Національній академії вас возили до Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Чи має ваша Академія таку польову навчально-матеріальну базу?

— Наш навчальний заклад, на відміну від вашого, розташований поза містом. І має дуже велику територію. Тому ми можемо на місці відпрацювати як тактичні дії, так і вправлятися  у стрільбі. Загалом, у Франції є подібні навчальні центри, як ваш. Вони мають різне призначення: одні з них — для відпрацювання дій в місті, інші — для відпрацювання дій в гірській місцевості. Все організовано чудово і дуже схоже на те, що є у вас.

Як часто ваші слухачі їздять на полігон, яка частка польових занять у системі підготовки?

— У нас тематично навчання розподілено на дві частини: військову та академічну. Під час військового періоду ми виключно займаємося військовими дисциплінами. У цей період і відбувається польовий вишкіл. В академічний період у нас бувають польові заняття, але лише для того, щоб підтримувати відповідні навички. До речі, саме протягом академічного періоду ми два тижні були в Південній Америці, де  відбувалися певні тренування.

 

Що вразило найбільше під час відвідування Національної академії сухопутних військ?

— Нас вразила велика кількість класів, боксів, різних приміщень, де мають місце елементи симуляції зброї і ведення бойових дій. Ми здивовані тією кількістю найрізноманітніших тренажерів, імітаційних комп’ютерних класів тощо, де є все, починаючи від стрілецької зброї, протитанкових комплексів і важкої броньованої техніки. Не кажучи вже про окремий Центр імітаційного моделювання. Це дуже сучасне обладнання. І на ньому постійно відпрацьовують різні завдання курсанти.

А як вам загалом підготовка українських курсантів наших майбутніх офіцерів?

— Хорошій підготовці сприяє насамперед сучасна матеріальна база. А ще ми помітили, що як у Львові, так і на військовому полігоні, дуже багато спортивних майданчиків, споруд, стадіонів. Українські курсанти в хорошій фізичній формі. Тобто розвивають себе всебічно.

І крайнє запитання. Ви в Україні вперше. Чим здивувала наша країна?

— Україна дуже красива країна. Нам сподобалась привітність ваших людей. У вас велична культура. Ви є чудовим прикладом ідеальної середини між традиціями і модерном. Українці люблять свою країну і це теж впадає в очі. Любов і шана до своєї країни повсюди. А ще нас зачарував у Львові оперний театр. І ми тепер будемо частіше відвідувати оперу у Франції. Хочемо повернутися сюди ще раз. Нам все дужу сподобалось.

Дякую за розмову.

Дякую за переклад курсанту Кирилові Дубровському.

Фото пресслужби Національної академії cухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Міноборони України разом з НАТО займатиметься науковими дослідженнями у військовій сфері

Міноборони України разом з НАТО займатиметься науковими дослідженнями у військовій сфері

Міністерство оборони України координуватиме разом з Організацією з науки та технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization — STO) дослідження у військовій сфері.

«Гнів і відсіч» — Олександр Сирський опублікував добірку зі знищенням окупантів

«Гнів і відсіч» — Олександр Сирський опублікував добірку зі знищенням окупантів

Головнокомандувач Збройних Сил Олександр Сирський опублікував добірку зі знищенням техніки та піхоти російських окупантів.

У Міноборони України розповіли про курс БЗВП для студентів, який стартує з вересня

У Міноборони України розповіли про курс БЗВП для студентів, який стартує з вересня

Обов’язковий курс базової загальновійськової підготовки для студентів вишів, який стартує з вересня 2025 року, складатимеься з теоретичної частини, що займе 90 академічних годин, та практичної — 210 академічних годин.

У Силах оборони пояснили, чому ворог пре на Борову та чи є у нього успіхи

У Силах оборони пояснили, чому ворог пре на Борову та чи є у нього успіхи

Російські загарбники намагаються прорватися до Борової на лівому березі Осколу у Харківській області.

«Верблюд» — нова тактика росіян, знищення колон на Курщині, 6 полонених: стрім з прифронтового міста

«Верблюд» — нова тактика росіян, знищення колон на Курщині, 6 полонених: стрім з прифронтового міста

На Торецькому напрямку росіяни почали використовувати нову піхотну тактику – «верблюд».

Інженер столичного метро створив агентурну мережу, яка наводила ворожі ракети на Київ і Харків — СБУ

Інженер столичного метро створив агентурну мережу, яка наводила ворожі ракети на Київ і Харків — СБУ

Правоохоронці викрили агентурну мережу рф, яка діяла у Києві та Харківській області, шпигуючи за локаціями Сил оборони і коригуючи повітряні удари країни-агресора.

ВАКАНСІЇ

Кухар в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Старший навідник мінометного взводу

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

оператор БПЛА військовослужбовець

від 20500 до 123000 грн

Харків, Харківська область

Водій кат. С (ППО, ЗСУ)

від 51000 до 71000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Водій-електрик, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Київ

21 окремий батальйон спеціального призначення

Стрілець

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП