ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Одному з катерів класу «Айленд» можуть присвоїти ім’я Героя України

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Лютого 2021, 12:26

Командування Військово-Морських Сил ЗС України організувало проведення громадського обговорення щодо присвоєння патрульному катеру класу «Айленд» іменної назви «В’ячеслав Кубрак». Йдеться про один із катерів, який має надійти від США Україні.

З урахуванням епідеміологічної обстановки громадське обговорення проводиться у формі зборів, електронної консультації до 25 березня 2021 року. Участь у ньому можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Пропозиції (зауваження) будуть приймати на електронну адресу: admindep@navy.mil.gov.ua, поштову адресу: військова частина А0456, провулок Штабний, 1, місто Одеса 65012.

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному сайті Командування Військово-Морських Сил ЗС України. 

Громадське обговорення проводиться на виконання Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних і святкових дат, назв і дат історичних подій», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Довідково. В’ячеслав Кубрак проходив військову службу з 2005 року. Брав участь у миротворчій операції в Косові з 10.10.2008 по 04.04.2009. У березні 2014 року здійснював охорону та оборону військової частини від військ російського окупанта, за цих обставин виявив мужність і героїзм.

Із 15.09.2014 виконував бойові завдання в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей  (далі – АТО) у складі ротної тактичної групи ВМС (на той час сектор «М»). З 25.09.2015 виконував бойові завдання в АТО на посаді командира інженерно-саперного взводу 36-ї окремої бригади морської піхоти та командира групи розмінування. У 2019 році під час бою виніс із залишених позицій противника, де проводилося розмінування, тяжко пораненого побратима, водночас  сам дістав поранення. 

За мужність і героїзм нагороджений знаком начальника Генерального штабу ― Головнокомандувача Збройних Сил України «За розмінування» (2017 рік), а також державними нагородами ― медаллю  «За бездоганну службу» (2018 рік) і орденом «За мужність» (2019 рік).

08.10.2019 під час проведення розмінування на лінії бойового зіткнення поблизу селища Водяне група розмінування на чолі з прапорщиком В’ячеславом  Кубраком потрапила під обстріл противника. Повертаючись до своїх позицій, підрозділ натрапив на мінно-вибухове загородження, встановлене противником, яке унеможливлювало безпечний рух групи. 

Для збереження життя та здоров’я підлеглих прапорщик Кубрак ухвалив рішення відвести особовий склад та самостійно приступив до розмінування. Під час знешкодження вибухового пристрою дістав тяжке поранення. Був евакуйований до Дніпровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова, але врятувати його життя лікарям не вдалося. Похований 13.10.2019 у с. Миролюбівка Херсонської області.

Указом Президента України від 22 серпня 2020 року № 338/2020 прапорщику Кубраку В’ячеславу Анатолійовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Фото автора

14
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook