ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На прибиранні снігу з аеродромів Повітряних Сил залучено близько 130 одиниць спецтехніки

15 Січня 2021, 12:17

Інженерно-аеродромні служби авіаційних частин Повітряних Сил потужний циклон Bartos, що увірвався в Україну, зненацька не застав. Авіатори до примх зимової погоди готові завжди, тож техніка й люди одразу ж приступили до подолання наслідків снігопадів та ожеледиці.

Як розповіли журналістові АрміяІnform у Командуванні Повітряних Сил, на десятках основних та оперативних аеродромів, де несе бойове чергування та виконує польоти авіація, зі снігом борються буквально день і ніч.

– Наразі сніг прибирається на майже десяти аеродромах, – говорить начальник відділу експлуатації аеродромів та інженерно-аеродромних засобів – заступник начальника інженерно-аеродромного управління командування логістики Командування Повітряних Сил підполковник Ігор Ковалевич. – При цьому залучено кілька сотень військовослужбовців та близько 130 одиниць аеродромної техніки.

Як пояснив офіцер, прибиранням снігу на основних аеродромах займається особовий склад батальйонів аеродромно-технічного забезпечення авіаційних бригад, а на оперативних – аеродромно-технічних рот авіаційних комендатур. Для цього використовується кілька типів спеціальної аеродромної техніки, основні з яких – аеродромна комбінована поливо-миюча машина АКПМ-3, шнекороторний снігоочищувач ШРСО та теплові машини ТМ різних модифікацій. Також на деяких аеродромах залучаються потужні трактори з відвалами.

Крім того, у регіонах, де більшої шкоди заподіяли не снігопади, а раптові стрибки температури повітря, внаслідок чого утворилася ожеледь, активно застосовуються протиожеледні реагенти – простими словами, різні хімічні сполуки солі.

12

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram