ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

В Одесі вшанували пам’ять Героїв Крут

Суспільство
29 Січня 2021, 15:29
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

В Одесі вшанували пам’ять Героїв бою під Крутами, які віддали своє життя, захищаючи молоду Українську Республіку. 

Символічно, що урочиста церемонія відбулася на вулиці Пастера, де на фасаді одного з будинків встановлена пам’ятна дошка Івану та Юрію Липам, громадським діячам часів визвольної боротьби України за незалежність 1917-1921 років. Саме Іван Липа був свого часу українським комісаром Одеси, заснував українське видавництво «Народний Стяг». Згодом переїхав до Києва, де вступив до Української партії соціалістів-самостійників, входив до складу її Центрального комітету. У період Української Народної Республіки керував управлінням культури і віровизнання в уряді. Був членом Всеукраїнської Національної Ради та Ради Республіки. Коли виконував обов’язки міністра культури УНР, звернувся до духівництва і службовців духовного відомства з обіжником, у якому зобов’язував ввести все церковне діловодство, особливо метричні книги, адміністративне листування лише українською мовою. Липа входив до складу комісії з підготовки Конституції УНР, а деякий час виконував обов’язки міністра охорони здоров’я УНР.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятної дошки та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих Героїв Крут. Виступаючи на заході, ветерани російсько-української війни згадали, що за 103 роки відтоді, як відбулися події під Крутами, методи війни російських загарбників не змінилися. 29 січня 1918 року 27 українських юнаків  під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони вже були розстріляні або замордовані. Розстріл студентів під Крутами був одним із перших випадків розправи над полоненими, попри порушення всіх гуманітарних міжнародних норм та конвенцій. 

Фото зі сторінки Військової академії (м. Одеса)

 

Кореспондент АрміяInform

Володимир Зеленський обговорив з Александром Стуббом посилення української ППО
Володимир Зеленський обговорив з Александром Стуббом посилення української ППО

Президент України Володимир Зеленський провів розмову з Президентом Фінляндії Александром Стуббом.

Підтримка родини — один із ключових чинників запобігання СЗЧ: в Президентській бригаді розповіли, чому сім’я рятує від СЗЧ
Підтримка родини — один із ключових чинників запобігання СЗЧ: в Президентській бригаді розповіли, чому сім’я рятує від СЗЧ

Командир артилерійського дивізіону Президентської бригади з позивним «Махно» вважає, що підтримка сім'ї - надзвичайно важливий фактор для військового.

За чотири години — мінус 11 ждунів: артилеристи 110-ї бригади розчистили шлях для побратимів
За чотири години — мінус 11 ждунів: артилеристи 110-ї бригади розчистили шлях для побратимів

Артилеристи 110-ї ОМБр за чотири години знищили 11 російських FPV-дронів, які перебували в засідці, забезпечивши безпечний рух українських підрозділів.

«Ми не зрозуміли, що сталося»: морпіхи зірвали російську ІПСО та взяли полонених на Костянтинівському напрямку
«Ми не зрозуміли, що сталося»: морпіхи зірвали російську ІПСО та взяли полонених на Костянтинівському напрямку

Розвідники 36-ї окремої бригади морської піхоти зірвали спробу російських військових провести інформаційно-психологічну операцію.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Водій

від 50000 до 130000 грн

Вінниця

210 окремий батальйон 120 ОБр Сил ТрО

WorkUa Стрілець-зенітник ПЗРК

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Olx Офіцер запасу ЗСУ

від 23000 до 130000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

WorkUa Інспектор прикордонної служби, водій

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

WorkUa Інспектор прикордонної служби, водій

від 20100 до 20100 грн

Рівне

Державна прикордонна служба України

RobotaUa Спеціаліст оператор протидії технічним розвідкам

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ