Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Сьогодні в Києві окрема бригада територіальної оборони провела другий у цьому навчальному році «Єдиний стрілецький день». Кореспондент АрміяInform відвідав захід, де на власні очі побачив, як готують столичних тероборонців.
— Сьогодні проводимо заняття із управлінням бригади, яке формують 4 райони міста Києва: Голосіївський, Шевченківський, Подільський, Печерський. Близько 80 відсотків представників цих районів в управлінні є контрактниками служби в резерві. Сьогодні у нас організовано 5 навчальних місць: «практичне виконання стрільб з автомата», «підготовка до стрільби і збирання та розбирання автомата», «тактична медицина», «топографія» та «інженерна підготовка». Серед інструкторів як наші резервісти-контрактники, так і офіцери бригади або офіцери районного військового комісаріату, — розповів командир окремої бригади територіальної оборони м. Києва підполковник Микола Білосвіт.
За словами заступника директора департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайла Щербини, який теж був на заході, заняття зі столичною бригадою тероборони проводять планово — щотижня.
— У Києві створено департамент муніципальної безпеки, одним із напрямків роботи якого є сприяння територіальній обороні столиці. Наскільки мені відомо, це перший в Україні департамент, що має такий напрямок. Для Київської міської держадміністрації головним завданням нині є – допомога нашій бригаді тероборони з отриманням місця постійної дислокації і навчальних полігонів, — зазначив Михайло Щербина.
АрміяInform поцікавилася й у самих тероборонців, що їм дають такі заняття.
— Резервістом став ще 4 роки тому, бо вважав це єдиним легальним шляхом для здобуття відповідної підготовки. Такі заходи, як сьогоднішній, мають об’єднавчу мету, у нас тут розвивається довіра один до одного. Для цього й треба регулярно збирати людей: колектив має «збиватись», тренуватись, — поділився думками резервіст-контрактник, член територіальної оборони Голосіївського району Володимир.
А офіцер відділення офіцерів запасу кадрів одного з районних військових комісаріатів м. Києва Олександр підкреслив:
— Якщо й надалі регулярно така підготовка відбуватиметься, особовий склад підрозділів тероборони збільшуватиметься, й відповідно обороноздатність держави буде зміцнюватись.
Президент України Володимир Зеленський подякував українським оборонцям за влучні удари по нафтовій інфраструктурі росії.
Батальйон безпілотних систем Signum знищили дев’ять російських розвідувальних дронів.
Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.
Агенція оборонних закупівель ДОТ отримала статус Централізованої закупівельної організації. Це пришвидшить постачання пікапів та іншого транспорту для ЗСУ.
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника задля виїзду до Європи.
Фахівців ЗСУ, які ефективно протидіють ворожим дронам і ракетам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, відзначатимуть новою почесною нагородою.
Стрілець, гранатометник (солдатський, сержантський склад)
від 20500 до 120000 грн
Тернопіль
Тернопільський РТЦК та СП
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….