ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Тут навчають майбутніх воїнів-захисників і виховують патріотів

Армія і суспільство
Прочитаєте за: 3 хв. 3 Січня 2021, 11:40

Терешківський ліцей Терешківської сільської ради Полтавського району відомий серед навчальних закладів області не тільки своїми передовими методиками викладання, високопрофесійним педагогічним колективом та сучасною навчальною  базою. Гордість шкільного закладу – його випускники та нинішні учні, що наряду із загальноосвітніми знаннями увібрали та осягають найважливішу науку – любов до рідної землі та відповідальність за її майбутнє.

-Дитину можна навчити усього: основ бізнесу, іноземних мов, точних наук тощо, – розповіла  директор навчального закладу Катерина Пилипенко, –  але якості майбутнього воїна-захисника формує саме предмет «Захист України».

Саме цей  ліцей посів за результатами 2020 року у обласному конкурсі  закладів освіти перше місце на найкращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання. А статистика кількісної та якісної складової призовного контингенту з-поміж місцевої молоді кілька років найкраща серед усіх районів Полтавщини.

Ідея стає реальністю, коли знаходить відгук у серцях та спирається на добрі справи небайдужих

 Як не дивно, але саме жіночий підхід та бачення пріоритетів у навчанні та вихованні учнівської молоді ще у 2015 році  спонукали Катерину Олексіївну відгукнутись на пропозицію ветерана АТО Григорія Маляренка створити на шкільній базі клуб військово-патріотичного виховання «Патріот».

– На додачу до своїх педагогічних здібностей та особистісних чеснот наша директорка виявилась напрочуд прагматично-далекоглядною людиною – з теплою усмішкою розповів керівник дитячого клубу Григорій Маляренко. – Адже у місцевих дітлахів з’явилось нове захоплення цікавою та корисною справою, а у ліцеї додався новий викладач предмета  тоді ще «Захист Вітчизни».

– Динаміка допризовної підготовки з того моменту зросла у рази – продовжив ветеран. Адже до шкільних навчальних методик та виділеного спеціалізованого приміщення додалась і матеріальна база клубу «Патріот», що являв собою органічну частку однойменного громадського об’єднання учасників АТО. Наочними посібниками у викладанні стали сучасні медичні аптечки, зразки навчальної зброї та спорядження, засоби захисту тощо. Заняття стали більш цікавими та предметними, а учні отримали реальну можливість опанувати ази військової науки, ставши членом нашого військово-патріотичного гуртка.

Завдяки плідній співпраці шкільного керівництва й  громадських об’єднань «Бойове братерство»  та «Доброволець» матеріальна база ліцею значно покращилась. Навчальний заклад одним із перших в області облаштував спеціалізований клас ДПЮ, стрілецький тир, стадіон,  створив сучасну спортивно-тренажерну базу, мобільну смугу перешкод тощо. Тому цілком заслужено, що ліцей  серед перших  у 2019 році отримав навчальну зброю.

Виховання, що поєднує навчання та особистий приклад

 Діяльність військово-патріотичного клубу «Патріот» його керівник розглядає як невіддільну частину шкільного предмета «Захист України».

– Навчити юнака тримати в руках зброю та користуватись нею – це лише мала частка формування у нього якостей воїна – зазначив Григорій Маляренко. У свідомість кожного учня важливо вкласти розуміння того, що саме від нього залежить доля його близьких, його народу, його країни. Тому ми залучаємо до військово-патріотичного виховання у нашому клубі хлопців та дівчат за їхнім бажанням  починаючи вже з 11 років. Сьогодні його чисельність складає більше ніж 70 учнів, а зі створенням нового територіального об’єднання  найближчим часом ця кількість зросте більш як наполовину.

«Патріот» не тільки об’єднує десятки однодумців. Вивчення азів військової справи тут активно поєднують з польовими табірними зборами,  участю у регіональних та всеукраїнських військово-спортивних вишколах. Особлива увага у клубі приділяється вивченню історії та традицій українського війська, його сьогодення, особливо сторінок  героїчного протистояння російській агресії на сході країни.

Особливої  цінності  та дієвості  навчально-виховному процесу додає  активне  та живе спілкуванні з безпосередніми учасниками бойових дій, хто і на мирних теренах активно розбудовує та зміцнює державу. Ветерани бойових дій на сході, військовослужбовці частин гарнізону стали для молоді не тільки бажаними гостями, а і прикладом для наслідування у виборі професії захисника України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Минулої доби на фронті відбулося 133 боєзіткнення — у Генштабі ЗСУ назвали найгарячіший напрямок

Минулої доби на фронті відбулося 133 боєзіткнення — у Генштабі ЗСУ назвали найгарячіший напрямок

Протягом минулої доби між Силами оборони та російськими окупантами відбулося 133 бойових зіткнення, 39 з яких — на Покровському напрямку.

«Мирні» угоди країни Z: Тартуський мирний договір між рсфрр та Естонією

«Мирні» угоди країни Z: Тартуський мирний договір між рсфрр та Естонією

На країни Балтії більшовицький уряд, який перебував у критичному становищі, вирішив «наступати» мирними пропозиціями.

Чому F-16 не дикобраз: як жартують про «винищувач потрійної загрози»

Чому F-16 не дикобраз: як жартують про «винищувач потрійної загрози»

Чому F-16 називають літаком потрійної загрози? Чим «Бойовий Сокіл» відрізняється від дикобраза? Як придбати цей винищувач у найкращий спосіб?

127-ма бригада тероборони Харкова: бийся за рідну землю, як Фантом

127-ма бригада тероборони Харкова: бийся за рідну землю, як Фантом

127-ма окрема бригада територіальної оборони Збройних Сил України — це формування територіальної оборони, створене для захисту Харкова та Харківської області.

«Deutsche маячня»: росіяни видали фейк за правду, а вигадку — за журналістику

«Deutsche маячня»: росіяни видали фейк за правду, а вигадку — за журналістику

У червні 2025-го, коли весь цивілізований світ втомився від російських фейків ще у 2022-му, кремлівська фабрика маячні знову вирішила здивувати.

Лідерство, а не звання: історія сержанта «Рено», яка втілює принципи сучасної української армії

Лідерство, а не звання: історія сержанта «Рено», яка втілює принципи сучасної української армії

Штаб-сержант на офіцерській посаді — це історія командира мінометної батареї на псевдо «Рено», який переконаний, що в сучасному війську головне не погони, а результат, і що лідером стають не за призначенням, а за вчинками.

ВАКАНСІЇ

Водій

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

Водій, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

оператор дрону/квадрокоптеру

від 25000 до 130000 грн

Київ, Київська область

Водій в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Начальник лазні

від 22000 до 22000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 23000 грн

Мукачівський прикордонний загін

--- ---