ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Тут навчають майбутніх воїнів-захисників і виховують патріотів

Армія і суспільство
Прочитаєте за: 3 хв. 3 Січня 2021, 11:40

Терешківський ліцей Терешківської сільської ради Полтавського району відомий серед навчальних закладів області не тільки своїми передовими методиками викладання, високопрофесійним педагогічним колективом та сучасною навчальною  базою. Гордість шкільного закладу – його випускники та нинішні учні, що наряду із загальноосвітніми знаннями увібрали та осягають найважливішу науку – любов до рідної землі та відповідальність за її майбутнє.

-Дитину можна навчити усього: основ бізнесу, іноземних мов, точних наук тощо, – розповіла  директор навчального закладу Катерина Пилипенко, –  але якості майбутнього воїна-захисника формує саме предмет «Захист України».

Саме цей  ліцей посів за результатами 2020 року у обласному конкурсі  закладів освіти перше місце на найкращу матеріальну базу військово-патріотичного та фізичного виховання. А статистика кількісної та якісної складової призовного контингенту з-поміж місцевої молоді кілька років найкраща серед усіх районів Полтавщини.

Ідея стає реальністю, коли знаходить відгук у серцях та спирається на добрі справи небайдужих

 Як не дивно, але саме жіночий підхід та бачення пріоритетів у навчанні та вихованні учнівської молоді ще у 2015 році  спонукали Катерину Олексіївну відгукнутись на пропозицію ветерана АТО Григорія Маляренка створити на шкільній базі клуб військово-патріотичного виховання «Патріот».

– На додачу до своїх педагогічних здібностей та особистісних чеснот наша директорка виявилась напрочуд прагматично-далекоглядною людиною – з теплою усмішкою розповів керівник дитячого клубу Григорій Маляренко. – Адже у місцевих дітлахів з’явилось нове захоплення цікавою та корисною справою, а у ліцеї додався новий викладач предмета  тоді ще «Захист Вітчизни».

– Динаміка допризовної підготовки з того моменту зросла у рази – продовжив ветеран. Адже до шкільних навчальних методик та виділеного спеціалізованого приміщення додалась і матеріальна база клубу «Патріот», що являв собою органічну частку однойменного громадського об’єднання учасників АТО. Наочними посібниками у викладанні стали сучасні медичні аптечки, зразки навчальної зброї та спорядження, засоби захисту тощо. Заняття стали більш цікавими та предметними, а учні отримали реальну можливість опанувати ази військової науки, ставши членом нашого військово-патріотичного гуртка.

Завдяки плідній співпраці шкільного керівництва й  громадських об’єднань «Бойове братерство»  та «Доброволець» матеріальна база ліцею значно покращилась. Навчальний заклад одним із перших в області облаштував спеціалізований клас ДПЮ, стрілецький тир, стадіон,  створив сучасну спортивно-тренажерну базу, мобільну смугу перешкод тощо. Тому цілком заслужено, що ліцей  серед перших  у 2019 році отримав навчальну зброю.

Виховання, що поєднує навчання та особистий приклад

 Діяльність військово-патріотичного клубу «Патріот» його керівник розглядає як невіддільну частину шкільного предмета «Захист України».

– Навчити юнака тримати в руках зброю та користуватись нею – це лише мала частка формування у нього якостей воїна – зазначив Григорій Маляренко. У свідомість кожного учня важливо вкласти розуміння того, що саме від нього залежить доля його близьких, його народу, його країни. Тому ми залучаємо до військово-патріотичного виховання у нашому клубі хлопців та дівчат за їхнім бажанням  починаючи вже з 11 років. Сьогодні його чисельність складає більше ніж 70 учнів, а зі створенням нового територіального об’єднання  найближчим часом ця кількість зросте більш як наполовину.

«Патріот» не тільки об’єднує десятки однодумців. Вивчення азів військової справи тут активно поєднують з польовими табірними зборами,  участю у регіональних та всеукраїнських військово-спортивних вишколах. Особлива увага у клубі приділяється вивченню історії та традицій українського війська, його сьогодення, особливо сторінок  героїчного протистояння російській агресії на сході країни.

Особливої  цінності  та дієвості  навчально-виховному процесу додає  активне  та живе спілкуванні з безпосередніми учасниками бойових дій, хто і на мирних теренах активно розбудовує та зміцнює державу. Ветерани бойових дій на сході, військовослужбовці частин гарнізону стали для молоді не тільки бажаними гостями, а і прикладом для наслідування у виборі професії захисника України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

З 2022 року підготовку в рамках місії ЄС пройшли понад 52 тисячі українських військових

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца обговорив з Головою військового штабу ЄС генерал-лейтенантом Мікаелем Ван дер Лааном необхідність продовження місії ЄС EUMAM з підготовки українських військових.

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

В Ужгороді затримали депутата, який вимагав хабарі за відстрочку від мобілізації

Служба Безпеки України разом з Національною поліцією затримали депутата Ужгородської міської ради, якого звинувачують у вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації.

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

У Києві відбулося чергове засідання Громадської ради Міноборони

На засіданні Громадської ради при Міністерстві оборони України головним стало питання виконання заходів Антикорупційної програми та розробки проєкту її нової редакції.

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Комбат пояснив, чому попри великі витрати держави на БПЛА бійці все одно збирають донати

Командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї ОШБр капітан Юрій Федоренко в ефірі Армія TV відповів на поширене питання про те, чому бійці вимушені збирати додаткові кошти на БПЛА попри великі витрати держави на цю техніку.

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

У ССО розповіли подробиці нальоту на опорник росіян під Бахмутом

Операція «Джетта» – одна з багатьох яскравих місій ССО, яка донедавна підпадала під формальне «деталі не розголошуються з міркувань операційної безпеки».

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

У Сухопутних військах розповіли, куди дзвонити у разі порушень з боку ТЦК

Сухопутні війська Збройних сил України опублікували список контактних номерів, за якими громадяни можуть проконсультуватися з приводу можливих порушень з боку працівників ТЦК та СП.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Краматорськ

81 ОДШБ

Операційна сестра, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

Оператор наведення, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Токар-фрезерувальник

від 20000 до 50000 грн

Черкаси, Черкаська область

Водій-слюсаp, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО