ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як переможницю конкурсу «Берегиня в погонах – 2020» зустріли в рідній академії

Прочитаєте за: 4 хв. 22 Грудня 2020, 20:24

Замість вишуканих суконь – однострій, а на тендітних ніжках не дизайнерські туфлі на шпильках, а берці. Після визнання й тріумфу, урочистого нагородження, квітів і сріблястих стрічок військові красуні повернулися на місця служби. Без всюдисущих папараці, спалахів фотокамер у спину і натовпу шанувальників за автографами, як личить переможницям подібних конкурсів. Бо їхня краса – не про гламур. Рятувати людські життя та служити Батьківщині – ці дівчата давно вже звикли нести цей надважливий подвійний обов’язок. Бо ж – берегині. Утім, їм іноді так хочеться побути звичайними дівчатами. І вони кажуть, що на фіналі конкурсу їм це вдалося. Щоправда, після кількамісячних онлайн-відборів (за фотокартками), триденних змагань з профмайстерності, фізичної підготовки та талановитості.

Що таке війна, Настя вперше пізнала в 16 років у Луганську, коли втікала від бойовиків

Цьогорічна переможниця «Берегиня в погонах – 2020» молодший лейтенант медичної служби Анастасія Гілевич – слухачка Української військово-медичної академії, теж у конкурсі брала участь не через красу (хоча природа щедро наділила львівську панянку вродою).

– Допомагати людям і принести якомога більше користі суспільству, особливо тепер, у воєнний час. Це моя головна мета в житті, – каже Анастасія.

Можливо, хтось, подивившись на фото дівчини, скептично посміхнеться, мовляв: «що вона може знати про складний воєнний час». Але, що таке війна, юній Насті випало побачити вже в 16 років.

2014-й. Перший рік її навчання в Луганському медичному виші. Перші самостійні кроки в доросле життя, перші пари, студентські розмови, друзі, сесія… Коли бойовики захоплювали Луганськ, вона тікала з міста без жодних речей. Між обстрілами встигла прихопити улюблену книжку і документи. Відтоді її життя розділилося на дві половинки. Довчитися довелося вже у Тернополі, але відтоді вирішила стати не просто медиком, а ще й військовою. Адже в українському Луганську Настя назавжди залишила своє серце, дитячі надії і двох найкращих подруг. Нині мріє зустрітися з ними знову в тому ж місті… знову в нашому. І вона вірить, що так і буде.

– Коли вирішила брати участь у конкурсі, хотіла розказати свою історію життя… Але одна з подруг порадила – відпустити увесь біль, просто бути собою. Адже я цікава не лише своїм минулим, а й усім, чим займаюся і захоплююся нині. Ця настанова дуже допомогла повірити в себе, – каже дівчина.

Привітна, весела, щира й усміхнена 24-річна Анастасія після випуску з академії буде лікарем загальної медицини. Мріє лікувати саме важкі травми, з якими нерідко стикається на чергуваннях на «швидкій», де відшліфовує практику між парами.

Цілеспрямовану і привітну дівчину особливо вирізняють на курсі й командири. Кажуть, навіть не здивувалися її перемозі в конкурсі. За гарні професійні знання, відмінні навички з тактичної медицини, хорошу фізпідготовку і незвичайний танцювальний талант, яким Настя здивувала журі і гостей конкурсу, начальник Української військово-медичної академії Валерій Савицький нагородив Анастасію Гілевич грамотою від т.в.о. командувача Медичних сил ЗС України полковника медичної служби Сергія Халіка.

Грамоти за участь отримала ще одна слухачка академії – молодший лейтенант медслужби Наталя Бойко, яка виборола на конкурсі титул «Міс творчість» за надзвичайно чуттєве виконання пісні співачки Таяни. Також відзнаки від командувача отримали чоловіки – слухачі академії, які сприяли в підготовці й організації конкурсу.

Краса піднімає бойовий дух

– «Берегиня в погонах» – це не просто конкурс, а можливість відзначити наших дівчат-медиків за професійність, а також відволікти їх від щоденної праці, нагадати, що вони не лише військові, а й чарівні дівчата. Це надзвичайно піднімає морально-психологічний дух. Це помітно за кількістю охочих узяти участь у конкурсі та їх шанувальників, яка щороку зростає. Особливо приємно, що цього року нарешті переможницею конкурсу є наша слухачка. З великою гордістю вітаю, і впевнений, що вона досягне значних висот і в професії, – сказав начальник УВМА полковник Валерій Савицький.

І зазначив, оскільки конкурс закінчився, варто знову братися до навчання. А враження від нього порадив зберегти до наступного року, адже вони – надихають.

Нагадаємо, конкурс «Берегиня у погонах – 2020» проводять з 2017-го. Цього року він відбувався в кілька етапів. Перший – онлайн-голосування, на яке з усієї України надійшло понад 800 фотокарток дівчат-медиків. За результатами голосування до фіналу увійшло19 дівчат. Утім, у Хмільник, де відбувався вирішальний етап змагання, через пандемію вдалося потрапити не всім. За титул «Берегиня в погонах – 2020» змагалися всього 11 із них.

Про деталі змагань, журі, переможниць та призи, а також фото красунь у вечірніх сукнях, як доказ того, що наші дівчата є не лише високопрофесійними фахівцями та військовослужбовцями, а й чарівними жінками, здатними вражати красою, дізнавайтеся в попередньому нашому матеріалі за посиланням:

https://armyinform.com.ua/2020/12/beregyneyu-v-pogonah-2020-stala-sluhachka-ukrayinskoyi-vijskovo-medychnoyi-akademiyi/.

Фото Дмитра Юрченка

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram