ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У казармах Бундесверу «квартирує» унікальний музей військової техніки

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Грудня 2020, 12:18
????????????????????????????????????

Вже понад 60 років у Німеччині існує унікальний музей військової техніки, офіційна назва якого «Оборонно-технічний дослідницький комплекс». Зібрання засноване на початку шістдесятих років як колекція зброї і будівельних робіт в Оборонно-технічному центрі зі зброї та боєприпасів, розташований на півночі ФРН у Меппені. З 1982-го виставка переїжджає до середмістя старовинного Кобленца, а зали музею розміщують у колишніх казармах Бундесверу.

Колекцію утворено з різних зразків військової техніки, зброї, одностроїв та історичних документів. Також в експозиції багато унікальних артефактів, прототипів, інших предметів військового вжитку. Загальна площа виставкової території сягає понад 7 тисяч кв. метрів, де розміщені понад 5 тисяч експонатів.

Початкова мета колекції – надання допомоги під час навчання технікам та інженерам Бундесверу і оборонної індустрії. Однак згодом роль зібрання значно розширилася. Тепер там збирають, зберігають і досліджують технічно й історично значущі зразки озброєння. Ознайомитись із експонатами, доторкнутись до них можуть усі охочі, а не лише військові Бундесверу.

Виставкові зали музею розділені за тематичними напрямками, у яких представлені зразки холодної й вогнепальної зброї; ракетно-артилерійське озброєння; автомобільна, бронетанкова, військово-морська та авіаційна техніка; навігаційні системи, засоби розвідки і зв’язку; військові однострої, знаки розрізнення тощо.

Потужна військова техніка та різноманітні зразки озброєння розміщені у великому ангарі на першому поверсі, який здається затісним для такого «товариства». Якщо в колекції відсутній якийсь зразок чи для нього бракує місця, тоді його зменшену модель розмістять поруч зі справжніми «побратимами».

Поміж багатьох експонатів на особливу увагу заслуговує розділена навпіл модель середнього бойового танка моделі Porsche, випуску 1963 року. Серійні машини такого виду згодом отримали назву Leopard 1. Такий варіант розміщення дає можливість відвідувачам ознайомитись з його конструкцією, залишаючись зовні. І таких експонатів, які ідеально підходять для навчання майбутніх танкістів, механіків і фахівців інших військових фахів, чимало. Зокрема, розроблений в СРСР та вироблений в НДР у 1959 році середній танк Т-55АМ2.

Більша частина експонатів мають західноєвропейське походження, проте є тут зразки військової техніки й колишнього СРСР та інших країн «соцтабору».

У музеї відбуваються окремі тематичні виставки та презентації наукових праць з різних галузей оборонної індустрії. Також для відвідувачів, за умови попереднього запису, доступна спеціальна бібліотека військових технологій та історії, яка містить понад 15 тисяч книг та 90 тисяч технічних посібників.

Колекція є яскравою ілюстрацією історії розвитку оборонно-технічної індустрії та джерелом безцінного досвіду для молодих поколінь. Музейну експозицію постійно поповнюють різноманітними зразками бойової техніки та озброєння, що використовували і використовують у різних арміях світу. А музейники з притаманною їм педантичністю продовжують роботу зі збору та вивчення нової інформації.

Володимир Загребельний для АрміяInform

16
Читайте нас в Telegram