ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Назім Агаєв: «Є ідея закріпити морально-етичні чесноти у військових статутах»

Публікації
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Грудня 2020, 18:31

Навесні цього року на офіційному вебсайті Міноборони України розпочато вивчення громадської думки. Стартувало воно з питань підвищення привабливості й престижності військової служби та вдосконалення соціального захисту військовиків та членів їхніх сімей, ветеранів військової служби.

Що приваблює у військовій службі? Виявилося, що справа не тільки в грошах чи житлі

– В оборонному відомстві це новий, унікальний та необхідний крок – чути думку людей, – зазначив під час брифінгу в пресцентрі АрміяInform директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення МОУ Назім Агаєв. – Аналогічний досвід широко використовують демократичні країни.

За словами Назіма Асафовича, наші громадяни, зокрема діючі військові, ветерани АТО/ООС, громадські організації, наукові й експертні спільноти висловили думки щодо матеріального стимулювання, військової культури і взаємин у колективі, військово-патріотичного виховання, соцзахисту і перерахунку пенсій, забезпечення житлом, критикували бюрократію в документообігу. Яка ж з цих позицій очолила рейтинг в аспекті підвищення привабливості й престижності військової служби?

– Для нас дещо несподівано, що житлова проблема і грошове забезпечення посіли відповідно другу й третю позиції рейтингу, – зазначив Назім Асафович. – А такі питання, як кадрова політика, кар’єрне та професійне зростання і, відповідно, взаємовідносини у військових колективах, хвилюють наших респондентів найбільше. Отже, саме від порядку в цих сферах не в останню чергу залежить привабливість військової служби.

Чи повернеться «Кодекс честі» у військо?

На превеликий жаль, у деяких частинах та підрозділах існують такі ганебні явища, як зневажливе ставлення начальника до підлеглого, грубість, хамство, сексизм. За словами Агаєва, є чимала небезпека появи негативних явищ вже серед контрактників, де «аргументом» переваги «бувалих» є помилкова позиція на кшталт «я воював, а ти ні», або кількість підписаних контрактів. А це зі свого боку негативно впливає на мотивацію тих, хто лише вчора поповнив військові колективи.

– Колись існував «Кодекс честі офіцера», який ґрунтувався на загальних людських цінностях, ідеалах, світогляді офіцера і регламентував відносини військового з соціальним оточенням, службову та громадську діяльність, – зауважив Назім Асафович. – За порушення норм кодексу в «особливих випадках» передбачалось осудження недбайливого колеги на офіцерських зборах. У 15–16 роках були скасовані накази оборонного відомства, якими затверджувались і збори, і кодекс. Натомість на заміну нічого не створено. Але культура взаємовідносин у військових колективах стосується не лише офіцерів. Тому виникла ідея закріпити певні морально-етичні чесноти у військових статутах.

Поки що ідея, якою поділився з журналістами АрміяInform Назім Агаєв, перебуває на етапі дискусій та обговорення.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Січеславські десантники спалили ворожий танк та дві гаубиці в Покровську
Січеславські десантники спалили ворожий танк та дві гаубиці в Покровську

Пілоти батальйону Combat Hawks виявили та знищили в Покровську російський танк та дві гаубиці Д-30.

Україна першою в світі відкриває доступ до тренування AI-моделей на реальних даних з поля бою — Михайло Федоров
Україна першою в світі відкриває доступ до тренування AI-моделей на реальних даних з поля бою — Михайло Федоров

Уряд ухвалив постанову, яка запускає новий формат співпраці між державою, українськими компаніями та міжнародними партнерами.

«У них погіршилась комунікація й управління»: на Гуляйпільському напрямку Сили оборони мають локальні успіхи
«У них погіршилась комунікація й управління»: на Гуляйпільському напрямку Сили оборони мають локальні успіхи

Погіршення зв’язку в російських військах внаслідок відключення росіян від «Старлінк» дозволило Силам оборони здобути певні успіхи на Гуляйпільському напрямку.

Від БПЛА до ремонту озброєння: які спеціальності найчастіше обирають добровольці
Від БПЛА до ремонту озброєння: які спеціальності найчастіше обирають добровольці

У Міноборони назвали п’ять спеціальностей у Силах оборони, які найчастіше вибирали добровольці в січні та лютому 2026 року.

«Одну антену вибив — уся система порушилась»: на Олександрівському напрямку ворога захопили зненацька
«Одну антену вибив — уся система порушилась»: на Олександрівському напрямку ворога захопили зненацька

Успішні наступальні дії Сил оборони на Дніпропетровщині стали можливими завдяки дезорганізації зв’язку ворога внаслідок відключення терміналів «Старлінк».

«Це робиться не для хайпу, а тому, що люди відчувають безкарність»: чому нападають на військовослужбовців ТЦК
«Це робиться не для хайпу, а тому, що люди відчувають безкарність»: чому нападають на військовослужбовців ТЦК

Держава Україна і вся наша правоохоронна система мають вжити відповідні заходи, щоб у громадян не було навіть думки скоювати таке.

ВАКАНСІЇ
Старший стрілець – оператор

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Військовослужбовець

до 100000 грн

Запоріжжя

Щастинський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Водій, військовослужбовець

від 24000 до 120000 грн

Тлумач

3 відділ Івано-Франківського РТЦК та СП

Офіцер юридичної служби

від 25000 до 75000 грн

Ужгород

33 ОМБр

Водій-слюсаp, військовий

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Начальник радіостанції, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---