Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Росія продовжує активну мілітаризацію захопленого Криму, плануючи збільшити протягом наступних п’яти років на 10 тисяч чисельність своїх військових та в 1,5-2 рази кількість озброєння та військової техніки на півострові.
Про це заявила українська місія при ОБСЄ під час 18-го раунду щорічних консультацій з огляду імплементації Документа щодо заходів зміцнення довіри та безпеки у військово-морській галузі на Чорному морі, повідомляє Укрінформ.
«У перспективі російське керівництво планує збільшити чисельність військовослужбовців у Криму майже на 10 тис. осіб, а кількість озброєння та військової техніки – у 1,5-2 рази», – заявили в українській делегації.
Українські дипломати звернули увагу країн-учасниць ОБСЄ до окремих аспектів цілеспрямованої політики РФ з мілітаризації тимчасово окупованого Криму, прилеглих територіальних вод та усього басейну Чорного моря. Зокрема було поінформовано про те, що на сьогодні на тимчасово окупованому півострові розміщено 32,5 тисячі російських військових. На озброєнні об’єднаного оперативного угруповання РФ у Криму знаходиться до 200 танків, понад 400 бойових броньованих машин та понад 280 артилерійських систем різних калібрів, включаючи ракетні системи залпового вогню.
Водночас Росія наростила кількість літаків та вертольотів на півострові до 150 одиниць, також збільшила кількість засобів ППО до 120 одиниць та розгорнула 10 берегових ракетних комплексів. Крім того, у водах біля окупованого півострова знаходяться 67 бойових кораблів та катерів, включаючи 6 кораблів, оснащених крилатими ракетами морського базування, та 7 ударних підводних човнів.
Україна також поінформувала в ОБСЄ про сформований у грудні 2019 року на території окупованого Криму «943-й центр мобілізаційного розгортання» у Новоозерному. Цей центр призначений для забезпечення належного зберігання озброєння та військової техніки (ОВТ), своєчасного вивезення ОВТ зі складів і приведення його до бойового застосування, але також, у випадку необхідності, на базі центру можуть бути відразу розгорнуті 2 мотострілецькі дивізії.
Крім того, військове керівництво РФ планує реформувати 22-й армійський корпус (Сімферополь) у повноцінну загальновійськову армію. Окремо Російська Федерація значно посилила повітряну складову, додатково розгорнувши на Кримському півострові бомбардувальну, штурмову, винищувальну та армійську авіацію.
«За період окупації кількість бойових літаків зросла у 5 разів, а ударних вертольотів – у 1,5 раза. Зокрема на аеродромах розгорнуті нові багатоцільові літаки Су-30СМ, Су-30М2 та вертольоти Мі-28 і Ка-52. Заміна застарілих літаків Су-27 та Су-24 на винищувачі Су-30СМ/М2 та бомбардувальники Су-34, відповідно, була запланована на 2020-2021 роки», – заявили в українській місії при ОБСЄ.
Також планується подальше збільшення кількості кораблів Чорноморського флоту РФ шляхом включення до його складу бойових кораблів ближньої морської зони.
«До складу Чорноморського флоту було включено 6 підводних човнів, 3 фрегати та 3 малі ракетні кораблі, які можуть нести крилаті ракети морського базування типу «Калібр» – ракети, що можуть вражати наземні цілі на відстані до 1500 км при нормальному навантаженні та до 2600 км – з ядерною бойовою частиною», – зазначили в українській делегації.
Загалом очікується, що до бойового складу ЧФ РФ буде включено 84 кораблі та бойові катери, 61% з яких будуть новими. У пріоритеті – носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр».
Президент України Володимир Зеленський подякував українським оборонцям за влучні удари по нафтовій інфраструктурі росії.
Батальйон безпілотних систем Signum знищили дев’ять російських розвідувальних дронів.
Українські правоохоронні органи повідомили про підозри ще двом російським військовим, які вчиняли воєнні злочини під час окупації Бучі Київської області.
Агенція оборонних закупівель ДОТ отримала статус Централізованої закупівельної організації. Це пришвидшить постачання пікапів та іншого транспорту для ЗСУ.
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника задля виїзду до Європи.
Фахівців ЗСУ, які ефективно протидіють ворожим дронам і ракетам за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, відзначатимуть новою почесною нагородою.
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….