ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Запорізькі гармаші: готові до дуелі на великих відстанях

18 Листопада 2020, 12:47
Запорізькі гармаші: готові до дуелі на великих відстанях

На одному з полігонів Дніпропетровщини військовослужбовці окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» проводять тактичні навчання артилерійських дивізіонів з бойовою стрільбою. Їхнім завданням є визначення координат ворожих артзасобів та їх знищення під час артилерійської дуелі. 

Контрбатарейну боротьбу зазвичай ведуть на великих відстанях, що вимагає від особового складу злагодженості, швидкості зайняття і зміни позицій та ювелірної точності завдавання вогневого ураження. Від професіоналізму артилеристів залежить не тільки життя підрозділів, які прикриває українська арта, а й їхнє власне, адже сучасні технічні засоби артилерійської розвідки, що теж використовує противник, лишають буквально лічені секунди на ухвалення правильного рішення і його бездоганне виконання.

Як розповідає начальник відділення бойової підготовки окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» підполковник Юрій Харченко, під час стрільб дивізіонів зі 152-мм гаубиць «Мста-Б» 2А65 (калібр 152 мм, розрахунок 8 осіб. – Авт.) оцінюється точність ведення вогню і робота розрахунків з визначення координат, підготовки стрільби та управління вогнем, яке відбувається за допомогою безпілотних авіакомплексів, радіолокаційних станцій AN/TPQ-36 та підрозділів звукової розвідки.

– Командир бригади ставить завдання командиру дивізіону з вогневого ураження противника. Командир дивізіону передає команду на пункт управління вогнем дивізіону на вогневій позиції. Тут начальник штабу ставить завдання для батареї. Батареї наводяться і вони працюють на ураження противника. Час виконання нормативу зараховується за роботу штатного підрозділу – від початку постановки завдання і до ураження снарядом цілі, виключаючи час на політ снаряда.

Дивізіони теж виконують міжпозиційний маневр: після виконання завдання вони побатарейно змінюють вогневі позиції. Тобто дивізіон виконав вогневе завдання, перша батарея покинула позицію – перемістилася на іншу ділянку району, у цей час друга – виконує своє завдання. Після того як перша батарея зайняла нову локацію, друга батарея маневрує. Щоб у будь-який момент розгорнута батарея могла відкрити вогонь по противнику.

– Головне завдання наших артилерійських дивізіонів – це контрбатарейна боротьба – ураження артбатарей противника, розташованих на значному віддалені. У такому разі використання БПЛА та радіолокаційних станцій нам стають у пригоді і видають точні координати противника в режимі реального часу. За новітніми засобами у нас майбутнє, тому активно й успішно їх використовуємо, – зазначає Юрій Харченко.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини, Репортаж