ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Щоб піти на строкову службу, Дмитро перевівся на заочну форму навчання

Прочитаєте за: 3 хв. 25 Листопада 2020, 15:25

До кінця місяця Хмельниччина повністю виконає план призову строковиків

На Хмельниччині триває осінній призов громадян на строкову службу. 419 подолян уже одягли армійські однострої. Повністю виконано план з комплектування підрозділів прикордонників і Державної спеціальної служби транспорту.

На обласному збірному пункті серед призовників вирізняється міцний, спортивної статури юнак. Дев’ятнадцятирічний Сергій Орішний з Чемеровецького району активно займається спортом, і не дивно, що саме його відібрали для служби в десантно-штурмових військах. Після підготовки у Навчальному центрі ДШВ у Житомирі хлопця направлять в одну з елітних бригад.

– Хочу перевірити себе в армії, − каже Сергій.

А Дмитро Пасенков із Дунаєвецького району навчався на четвертому курсі Кам’янець-Подільського університету на інженера-механіка. За прикладом братів вирішив пов’язати життя з армією. Перевівся на заочну форму навчання і пішов у військкомат. Його старший брат брав участь у бойових діях на Донбасі, а менший у війську з весни. Уже пройшов вишкіл у навчальному центрі в Старичах і нині в бойовій частині.

– Мріяв потрапити в десант і згодом підписати контракт. Але направили в іншу команду. Та я однак здійсню свою мрію, − каже юнак.

– Особливість цьогорічної призовної компанії у тім, що вона проходить в умовах карантинних обмежень. Але водночас призов здійснюється згідно з планом і вже у п’ятницю останній представник Хмельниччини відбуде до місця служби, − інформує тимчасовий виконувач обов’язків заступника військового комісара – начальника сектору комплектування Хмельницького обласного територіального центру комплектування підполковник Олег Попович.

Військові комісаріати Хмельниччини проведуть і відбір кандидатів на військову службу за призовом осіб офіцерського складу. Тринадцять офіцерів запасу направлять на курси перепідготовки й підвищення кваліфікації до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Військової академії м. Одеса та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

Офіцери запасу пройдуть тримісячний курс підвищення кваліфікації за військово-обліковими спеціальностями, набутими на військових кафедрах. Після цього їх направлять у військові підрозділи.

Служитимуть офіцери виключно в місцях постійної дислокації частин, їх не залучатимуть до виконання завдань у районі проведення ООС.

Довідково: грошове забезпечення призвані офіцери отримуватимуть нарівні з офіцерами військової служби за контрактом у розмірі 13000−15000 гривень. Також вони зможуть отримувати компенсацію за піднайом житла. А відповідно до статті 119 «Кодексу законів про працю України» за призваними офіцерами залишається робоче місце, посада та середньомісячна заробітна платня на підприємстві,установі чи організації, де перед призовом працював офіцер.

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram