ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Україна розслідує участь 250 іноземців у складі російських незаконних збройних формувань на Донбасі

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 24 Листопада 2020, 11:14

Офіс Генпрокурора розслідує кримінальні провадження щодо 250 іноземних найманців у складі незаконних збройних формувань Росії, які воюють проти України на Донбасі.  Про це розповів заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю ZN.UA.

«Що стосується інших іноземних громадян, то в нас є кримінальні провадження, зареєстровані за фактом участі 250 найманців із 31 країни світу. Географія широка — Європа, Азія, Америка», — наголосив заступник Генерального прокурора.

За словами Гюндуза Мамедова, наприкінці жовтня в ЄРДР внесли факт вербування, фінансування, навчання найманців громадянином Фінляндії для участі в конфлікті у складі незаконних збройних формувань РФ. Свою «діяльність» він вів у своїй країні: вербував, збирав гроші, військове спорядження, покривав витрати на квитки, паспорти, візи. Був нагороджений медаллю «За освобождение Крыма».

Гюндуз Мамедов уточнив, що серед найманців переважно снайпери, кулеметники, розвідники й артилеристи в таких іррегулярних, не передбачених законом збройних формуваннях, як «Восток», «Призрак», «Оплот», «Пятнашка» тощо. Окремі з них ставали командирами дивізіонів і рот.

Загалом же ОГПУ розслідує понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п’яти тисячах проваджень. Ця статистика охоплює всі злочини, пов’язані зі збройним конфліктом. У них фігурує майже 9,5 тисяч осіб, з яких сотні громадян РФ, зокрема вище політичне та військове керівництво країни-агресора.

При цьому Гюндуз Мамедов наголосив, що неважливо, хто скоїв злочини, бо у воєнного злочинця в цьому контексті немає національності. У таких випадках мова йде про невідворотність покарання. Заступник Генпрокурора переконаний, що покарання «обов’язково настане», бо тяжкі злочини не мають термінів давності.

Як повідомляла АрміяInform, прокурори Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора розпочали кримінальні провадження «за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі НЗФ РФ (незаконних збройних формувань) у збройному конфлікті проти України».

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Мінування — це наш основний вид діяльності» — пілот «Йог» робить тил ворога небезпечним
«Мінування — це наш основний вид діяльності» — пілот «Йог» робить тил ворога небезпечним

Пілот 130-го  батальйону ТрО Владислав з позивним «Йог» починав літати на дронах-камікадзе, а потім перейшов на бомбери.

Керуєш своєрідною багатотонною «бомбою» на колесах: «Мисливець», який став водієм-заправником
Керуєш своєрідною багатотонною «бомбою» на колесах: «Мисливець», який став водієм-заправником

В молодості він за станом здоров’я не служив в армії, але 24 лютого 2022 року добровольцем став на захист України.

За $7 тисяч обіцяв «вирішити питання» з ВЛК — у Дніпрі викрито адвоката
За $7 тисяч обіцяв «вирішити питання» з ВЛК — у Дніпрі викрито адвоката

У Дніпрі викрито схему ухилення від мобілізації за участю адвоката, який допомагав військовозобов’язаним у знятті з обліку через ВЛК.

«Мер» розповів, як із хлопцями першими вийшли на державний кордон України
«Мер» розповів, як із хлопцями першими вийшли на державний кордон України

«Мер» — оператор дрона-бомбера. Працював в охоронній агенції, а від перших тижнів повномасштабного вторгнення захищає Україну.

Україна запровадила санкції проти 10 російських спортсменів — на основі петиції Владислава Гераскевича
Україна запровадила санкції проти 10 російських спортсменів — на основі петиції Владислава Гераскевича

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони.

Айтівець із Києва отримав довічне за наведення ударів по ТЕЦ та ППО
Айтівець із Києва отримав довічне за наведення ударів по ТЕЦ та ППО

Прокурори Донецької обласної прокурори довели вину 35-річного киянина у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

ВАКАНСІЇ
офіцер запасу ЗСУ

від 23000 до 130000 грн

Одеса, Одеська область

Гранатометник відділення морської піхоти

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Медична сестра, анестезист відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії

від 20000 до 120000 грн

Десна (Чернігівська обл.)

Військова частина А4302

Командиp міномета, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Електрозварник (військова служба за контрактом в ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Майстер з налаштування БПЛА

від 20000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

--- ---