ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Курс лідерства базового рівня для бойових бригад планують проводити в пунктах постійної дислокації

Важливо Вишкіл Новини
Прочитаєте за: 5 хв. 24 Листопада 2020, 18:39

Про це на брифінгу в пресцентрі АрміяInform заявив головний старшина ЗСУ − начальник Управління по роботі з сержантським складом Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський, коментуючи процес навчання сержантів на курсах лідерства.

«Головнокомандувач Збройних Сил України ухвалив рішення провести у вересні цього року експеримент на базі однієї з бригад ЗСУ…»

– У бойових бригад через динамічне залучення до виконання завдань у районі проведення ООС до різних навчань і тренувань є потреба у злагодженні підрозділів на полігонах перед виходом на передову, адже немає змоги впродовж року планово направляти сержантів до шкіл і коледжів сержантів, навчальних центрів та центрів підготовки сержантського складу в необхідних обсягах. Є тільки короткий період, коли військовослужбовці цих підрозділів вийшли з відпусток, після якого починається фаза індивідуальної підготовки. Але щоб сержанта підготувати, йому треба місяць підготовки на курсі лідерства базового рівня, а ще 2–2,5 місяці – навчання на фаховій підготовці базового рівня згідно зі специфікою та військово-обліковою спеціальністю. Сукупно це 3,5 місяця, – зазначив Олександр Косинський.

За його словами, центри підготовки сержантського складу мають ліміти навчальних місць, і більше прийняти курсантів на вишкіл вони неспроможні.

– У різних бригадах потреба в підготовці сержантів базового рівня варіюється від кількадесят до сотень осіб. Через те що дуже складно забезпечити покриття цих потреб, Головнокомандувач ЗСУ ухвалив рішення провести у вересні цього року експеримент на базі однієї з бригад, куди під час фази індивідуальної підготовки прибула виїзна група інструкторів 197-го центру підготовки сержантського складу. Її посилили сержанти з бригад Сухопутних військ, які перед тим закінчили курси лідерства і мають необхідні методичні навички. Крім того, з ними провели методичний курс, і вони вже як інструктори допомагали фахівцям Центру підготовки у проведенні курсу лідерства базового рівня, – підкреслив головний старшина ЗСУ.

Він додав, що курс тривав 22 навчальні дні відповідно до кваліфікаційного стандарту, а провела його виїзна група за місцем дислокації бригади, що дало можливість підготувати 45 сержантів.

– Це був повноцінний курс без втрати якості, і сержантам, яких готували, не треба було нікуди спеціально їхати. В цілому експеримент проведено успішно. Нині J7 (Головне управління  доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ. – Ред.) готує пропозиції подальшого планового проведення таких виїзних курсів для бойових бригад. І таку практику пропонують до застосування. Щойно бригада виходить з району проведення ООС, одразу визначає  свою потребу, подає заявку командуванню підготовки виду ЗСУ. І коли військові бригади вийдуть з відпусток, організовуватимуть відповідні курси. Це дає змогу забезпечити вишкіл сержантів бойових бригад у необхідних для них кількостях, що надалі дозволяє готувати розрахунки та екіпажі і перейти до етапу злагодження підрозділів. Загалом це підвищить спроможності підрозділів у виконанні завдань в ООС, – зауважив спікер.

Це дозволяє впродовж 2020–2021 років провести відповідну роботу і знизити потребу бригад у підготовці сержантів у рази

Олександр Косинський сподівається, що в такий спосіб велику потребу в підготовці сержантів для бригад буде знято.

– Але є одна передумова – виїзний курс відбуватиметься виключно для бойових бригад, які залучені до участі в проведенні ООС. Крім того, виїзний курс розрахований на тих військових, які перебувають на сержантських посадах тривалий час, але ще не пройшли відповідну підготовку. Утім, гадаю, якщо кількість навчальних місць дозволятиме, можна на ці курси брати і кандидатів, яких тільки планують призначати на посаду перед заходом до району ООС. Відповідно, всі інші вимоги на цих курсах стосовно вхідного контролю, організації навчального процесу – виконуються. Головне – не втратити якість підготовки. Тому плановість, методика проведення занять і зовнішній контроль за навчальним процесом є обов’язковими передумовами, – розповів Олександр Косинський.

Окремо він розповів про новини щодо фахової підготовки сержантів базового рівня, яка триває 2–2,5 місяці.

– Щодо неї теж є рішення Головнокомандувача ЗСУ. Отже, військові частини можуть фахову підготовку проводити в себе в ППД. Тобто командири із головними старшинами частин визначитимуть, що їм потрібно провести фахову підготовку за тим чи іншим напрямком – наприклад, командирів механізованих відділень. Для того аналізують відповідну навчальну програму, підбирають фахівців, готують навчальну матеріально-технічну базу і на наявних фондах проводять навчальні збори. На фаховій підготовці базового рівня відпрацьовують питання тактики в різних видах бою (наступ, оборона, бій в місті тощо. – Ред.), ролі й місця командира відділення (розрахунку, екіпажу. – Ред.), здійснення ним підготовки підпорядкованого особового складу до виконання бойового завдання, постановки завдань, управління підрозділом під час бою, методики проведення занять за предметами бойової підготовки, порядку підготовки техніки та озброєння до бойового застосування тощо. Тобто питання, які командиру відділення (розрахунку, екіпажу. – Ред.) знати треба обов’язково, – зазначив головний старшина ЗСУ.

За його словами, більшість наших сержантів мають серйозний досвід в АТО/ООС, де вони виконували ці обов’язки в межах певних бойових завдань.

– Вони деякі загальні речі вміють і роблять практично. Але десь ще їм бракує знань. Слід враховувати і характер бойових дій, з якими стикалися військовослужбовці. Переважно це оборона, а мають вони бути готові до керівництва особовим складом та управління підрозділом у всіх видах бою. У бригаді навчальні збори можуть організувати на період, необхідний для надання військовослужбовцям відповідних знань, виходячи з їхнього досвіду. Це може бути тиждень або два-три тижні – на рішення командування частини. І коли це відбудеться, визначені особи можуть прибути в навчальний центр, у якому проводять фаховий вишкіл сержантів, і екстерном скласти іспит – це займе не більше одного-двох днів, – зауважив Олександр Косинський.

Він додав, що в разі успішного складання іспиту військовик отримає відповідне свідоцтво.

– Отже, у підсумку, коли бригада вийшла з району проведення ООС, до неї приїхала виїзна група і провела курс лідерства базового рівня – це приблизно 22 навчальні дні, й видала свідоцтво про його завершення. Затим бригада організовує на 1–3 тижні навчальні збори з фахової складової – у себе в ППД, власними силами, і направляє їх у навчальний центр. Склавши іспит, вони отримають свідоцтво про фахову сержантську підготовку. Так бойова бригада десь за півтора-два місяці зможе отримати необхідну кількість підготовлених сержантів. Це дозволяє впродовж 2020–2021 років знизити потребу бригад у підготовці сержантського складу в рази, – завершив головний старшина ЗСУ − начальник Управління по роботі з сержантським складом Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський.

Фото – Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Володимир Зеленський: Напрямки основних боїв не змінились, необхідно завдавати окупанту якнайбільше втрат

Володимир Зеленський: Напрямки основних боїв не змінились, необхідно завдавати окупанту якнайбільше втрат

Президент Володимир Зеленський сьогодні двічі заслухав доповідь Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського щодо фронтової ситуації.

Президент провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки: дрони, РЕБ та протидія російським авіабомбам

Президент провів спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки: дрони, РЕБ та протидія російським авіабомбам

Президенту України Володимир Зеленський провів 22 травня спеціальну нараду на базі РНБО та Ставки Верховного Головнокомандувача.

Сили оборони сьогодні відбили 105 атак ворога, найбільше — на Куп’янському напрямку

Сили оборони сьогодні відбили 105 атак ворога, найбільше — на Куп’янському напрямку

Ворог продовжує атакувати вздовж майже всієї лінії фронту — загальна кількість наступальних і штурмових дій сьогодні вже зросла до 105.

«русский вечен и русский дух неистребим»: на Харківщині викрили недоблогера з «одноклассников»

«русский вечен и русский дух неистребим»: на Харківщині викрили недоблогера з «одноклассников»

На Харківщині викрито 65-річного чоловіка, який публічно вихваляв «русский мир» та все радянське.

Нове озброєння в ЗСУ: до експлуатації допустили ще 13 зразків ОВТ

Нове озброєння в ЗСУ: до експлуатації допустили ще 13 зразків ОВТ

Міністерство оборони України за тиждень допустило до експлуатації у війську ще 13 зразків озброєння та військової техніки.

У Силах оборони розповіли, чи зникла російська ракетна загроза з Криму після знищення «циклона»

У Силах оборони розповіли, чи зникла російська ракетна загроза з Криму після знищення «циклона»

Знищений російський малий ракетний корабель «циклон» був останнім носієм крилатих ракет у тимчасово окупованому Криму, але зарано говорити, що вороже угруповання повністю відсутнє.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Розвідник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Стрілець, помічник гранатометника в ЗСУ

від 50000 до 150000 грн

Київ, Київська область

Юрист, головний спеціаліст юридичного відділу

від 9880 до 11362 грн

Кременчук

Кременчуцька районна військова адміністрація Полтавської області

Пілот, оператор безпілотних літальних апаратів

від 50000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

Механік, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 120000 грн

Краматорськ

81 ОДШБ