ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Автопарк військових медиків поповнився реанімобілями

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Листопада 2020, 17:28 3

У Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» за сприяння Громадської ради при оборонному відомстві та посольства Словаччини в Україні відбулася церемонія передачі військовим медикам трьох реанімобілів від Благодійного фонду «Рідне Полісся». В урочистому заході взяли участь заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Павло Зуєв, Надзвичайний і Повноважний посол Словаччини в Україні Марек Шафін, тимчасовий виконувач обов’язків командувача Медичних сил ЗСУ полковник медичної служби Сергій Халік, заступник голови Громадської ради при Міністерстві оборони генерал-майор запасу Петро Гаращук.

— Важко переоцінити повсякденну роботу військових медиків, їхню самовідданість під час надання допомоги пораненим військовим на фронті й у госпіталях під час оперативних утручань, — зазначив генерал-лейтенант Павло Зуєв. — Саме завдяки їхньому професіоналізму й милосердю врятовано тисячі наших захисників. Ми знаємо, наскільки важлива оперативна допомога пораненим з використанням сучасної техніки. І благодійна акція фонду «Рідне Полісся» з передачі військовим медикам реанімобілів є додатковим ресурсом для збереження життя наших захисників.

Символічно, що передача медичних автомобілів, до якої долучилась Словаччина, відбувається у день державного свята цієї країни — Дня боротьби за свободу та демократію.

— Словаччина підтримує вашу країну в боротьбі за суверенітет і незалежність, — акцентував на врочистому заході Надзвичайний і Повноважний посол Словаччини в Україні Марек Шафін. — Завжди пам’ятайте, що у вас є надійні друзі в кількості п’ять з половиною мільйонів. Вірю, що українці теж допомагали б нам, якби в нашій країні трапилась біда. Бажаю, щоб ці реанімобілі надійно працювали на збереження життя ваших військових.

— Передача автомобілів військовим медикам від Словаччини через Благодійний фонд «Рідне Полісся» ще раз засвідчує, що у кривавій війні з агресором нас підтримують народи Європи, — підкреслив заступник голови Громадської ради при Міноборони Петро Гаращук. — Наші мужні лікарі й медсестри заслуговують на підтримку та право на забезпечення сучасним медичним обладнанням і технікою.

Крім трьох авто, презентованих у Київському госпіталі, ще два десятки реанімобілів надійдуть у регіональні військово-медичні клінічні центри.

— Це не перша допомога військовим медикам і тим паче не остання, — зазначив у розмові з кореспондентом АрміяInform голова фонду «Рідне Полісся» В’ячеслав Стасюк. — З перших днів війни допомагаємо захисникам на фронті речовим майном, ліками й різноманітним обладнанням. Незабаром у співпраці зі словацькими друзями підготуємо для медиків країни ще 40 автомобілів швидкої допомоги. Згодом до благодійної допомоги долучаться й наші партнери з Данії. Наступного року плануємо доставити ще близько 100 авто для медиків.

— Реанімобілі, хоч і пройшли не один десяток тисяч кілометрів дорогами Словаччини, в задовільному стані, — зауважив начальник автослужби госпіталю капітан Юрій Сліпчук. — До експлуатації їх допустять лише після ретельного техогляду, перевірки всіх систем та агрегатів.

Оцінив медичне обладнання салонів авто й начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії (для медичної евакуації) підполковник медичної служби Василь Горошко.

— Реанімобілі оснащені мобільними апаратами ШВЛ, дефібриляторами, мають надійне кріплення для транспортування пацієнтів, — прокоментував Василь Романович. — Але лише після перевірки обладнання і незначної доукомплектації їх можна залучати до виконання завдань за призначенням.

Символічні ключі від медичних автомобілів з рук В’ячеслава Стасюка отримав начальник Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини