ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Яка справжня ситуація з протипіхотними мінами МОН-50 на Донбасі

Публікації
Прочитаєте за: 6 хв. 30 Жовтня 2020, 18:36

Росія – визнаний майстер фейків. Приміром, у певних інтернет-ресурсах не без допомоги афільованих  Кремлем «фабрик новин» поширюється інформація щодо того, що представники Місії ОБСЄ зафіксували факти встановлення українськими військовими на підконтрольній їм території Донбасу мін. При цьому зазначалося, що на складах Міноборони у 2014 році перебувало 10547 мін МОН-50, які підлягали знищенню у 2012-2016 роках, мовляв, «Київ вважав за краще не виконувати умови договорів і використовувати ці міни на Донбасі».

Щоб брехня була їстівною, до неї додають дезінформаційний «соус»

Таку інформацію розкручують куратори з-за «порєбріка», аби дискредитувати воїнів ЗСУ. Буцімто українські солдати мінують свої території власними ж мінами, забороненими міжнародними договорами і конвенціями.

Звісно, тут присутній когнітивний дисонанс, адже нашим саперам, які розміновують нашпигований небезпечними «сюрпризами» Донбас, закидають ще і його замінування. І ця відверта неправда стала інструментом маніпуляцій. До улюбленої «страви» кремлівських пропагандистів про застосування ЗСУ на Донбасі великих калібрів інколи додають і дезінформаційного «соусу». Цього разу «сокирою у каші» стали протипіхотні міни МОН-50.

Нещодавно ми повідомляли, що за час ведення бойових дій на Сході України сапери ЗСУ знешкодили 289 363 вибухонебезпечних предметів та перевірили 5 000 га території. А з початку року вони знешкодили 14 503 вибухонебезпечних предметів та перевірили 346 га території.

Збройні формування РФ та її найманці досі безконтрольно застосовують різні системи озброєння й хаотично встановлюють міни на Сході України.

За попередньою оцінкою, площа районів, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни, сягає близько 7 тис. км2 на підконтрольній території та орієнтовно 14 тис. км2 – під російською окупацією.

Для прикладу, наведемо свіжі дані щодо розмінування українського Сходу, зокрема від протипіхотних мін. Починаючи з 2014-го, на території проведення АТО/ООС виявлено та знищено понад 480 000 вибухонебезпечних предметів. У цьому списку є й заборонені протипіхотні міни (ОЗМ-72, МОН-50, ПМН-2, ПФМ-1, ПОМ-2).

Згадані факти засвідчують порушення противником низки міжнародних договорів, зокрема щодо застосування конкретних видів звичайної зброї, заборони або обмеження застосування мін, мін-пасток, інших пристроїв, заборони застосування, накопичення запасів, виробництва та передавання протипіхотних мін тощо.

У статті 1 Оттавської конвенції від 1997 року зазначено: кожна держава зобов’язується ніколи й за жодних обставин не застосовувати протипіхотні міни; не розробляти, не виробляти, не набувати іншим чином, не накопичувати, не зберігати й нікому не передавати, прямо чи опосередковано, протипіхотні міни; не допомагати, не заохочувати й не спонукати будь-яким чином будь-кого до діяльності, забороненої для держави-учасниці згідно з цією Конвенцією.

Нагадаємо: на початку року, під час форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки українська делегація оприлюднила інформацію про використання російськими збройними формуваннями на Донбасі заборонених міжнародними конвенціями протипіхотних мін.

Україна – не полігон для випробувань нової російської зброї, і не є місцем для утилізації старої

Як повідомив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, лише впродовж січня 2020 року місія ОБСЄ тричі сповіщала про виявлення заборонених протипіхотних мін на тимчасово окупованій території Сходу України.

«Висловлюємо наше рішуче засудження та обурення з приводу використання російськими окупаційними силами протипіхотних мін. Ці знаряддя війни не вибіркової дії вбивають та ранять переважно безневинних та беззахисних мирних жителів, особливо дітей. Ми наголошуємо, що Україна не є, ані полігоном для випробувань нової російської зброї, ані місцем для утилізації старої», – заявив він у своєму виступі.

Заступник очільника місії України при ОБСЄ продемонстрував іноземним делегаціям презентацію з використання російськими окупаційними силами на Донбасі протипіхотних мін російського виробництва.

Зокрема наведено приклад використання протипіхотної міни направленої дії МОН-50, виявленої 21 березня 2016-го в районі м. Попасна на Луганщині. Як свідчить маркування, міна вироблена у 2003 році на заводі «Полімер» у м. Чапаєвську Самарської області РФ.

«Ці знаряддя війни не вибіркової дії вбивають та ранять переважно безневинних та беззахисних мирних жителів, особливо дітей. Ми наголошуємо, що Україна не є, ані полігоном для випробувань нової російської зброї, ані місцем для утилізації старої», – заявив Лоссовський.

Дипломат підкреслив, що російські збройні формування на Сході України активно використовують  як міни-пастки МОН-50 та ОЗМ-72 – усі ці протипіхотні міни на Донбасі мають російське походження і знаходяться на озброєнні російських збройних сил. При цьому їхнє використання заборонено відповідно до Оттавської конвенції або Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їхнє знищення від 3 грудня 1997 року. Україна підписала цю Конвенцію в 1999 році та ратифікувала її у 2005 році.

Україна не виробляє й не використовує протипіхотні міни з часу проголошення незалежності

У рамках, передбачених Конвенцією зобов’язань, до 2011 року Україна знищила всі протипіхотні міни під міжнародним наглядом. Зі свого боку Російська Федерація відмовилася підписати Конвенцію про заборону протипіхотних мін і продовжує використовувати їх під час бойових дій на Донбасі. Більше того, незаконними шляхами поставляє заборонені міни найманцям на непідконтрольні нашому Уряду території для вчинення диверсій і терористичних актів, а також дестабілізації ситуації в районі проведення ООС.

Це неодноразово підтверджували свідчення затриманих прибічників «руського міра», яких готували до терактів, про що повідомляли і Державна прикордонна служба України, і прокуратура Донеччини.

Україна, як сторона Конвенції про заборону протипіхотних мін, не виробляє, не передає та не використовує протипіхотні міни. А всі протипіхотні міни, що виявлені або вибухнули в районі тимчасово окупованої території Донбасу, мають російське походження, причому виготовлені вже в пострадянський час. Наша держава не виробляє й не використовує протипіхотні міни з часу проголошення незалежності у 1991 році. А те, що залишилось нам у спадок з радянських часів – зберігається під національним і міжнародним контролем на арсеналах інженерних боєприпасів. Щодо кількості й наявності протипіхотних мін МОН-50, яка є на складах, Міністерство оборони і Генеральний штаб ЗС України її не розголошує, однак можуть сказати з впевненістю, що заборонені протипіхотні міни на Донбасі українські військові не застосовують.

За словами Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігоря Лоссовського, лише упродовж січня 2020 року місія ОБСЄ тричі повідомляла про виявлення заборонених протипіхотних мін на тимчасово окупованій території Сходу України. Тож інформація, що представники Місії ОБСЄ зафіксували факти, як українські військові встановлювали на підконтрольній Україні території Донбасу протипіхотні міни МОН-50, є черговою «дезою», яку за схемою інформаційно-психологічних операцій «чесні путінці» активно нав’язують як внутрішній, так і зовнішній аудиторіям.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Окупанти вдарили по житловому кварталу Херсона, є поранений

Окупанти вдарили по житловому кварталу Херсона, є поранений

російські військові вкрили вогнем житлові квартали у Дніпровському районі міста Херсон.

Заступник командира 3-ї штурмової розповів, хто проти них воює на Харківському напрямку

Заступник командира 3-ї штурмової розповів, хто проти них воює на Харківському напрямку

російським військовим, які воюють на Харківському напрямку, не розповідають про реальну ситуацію на передньому краї і не розповідають, як наносять ураження Збройні Сили України.

Повітряні Сили ЗСУ показали збиття ворожих «шахедів» на півдні

Повітряні Сили ЗСУ показали збиття ворожих «шахедів» на півдні

Повітряні Сили ЗС України показали бойову роботу зенітних ракетних підрозділів на південному напрямку вночі 21 липня 2024 року.

Війська рф обстріляли Нікопольщину боєприпасами з флешетами — РВА

Війська рф обстріляли Нікопольщину боєприпасами з флешетами — РВА

Окупаційні війська у суботу, 20 липня, обстріляли населений пункт Марганецької громади на Дніпропетровщині зі ствольної артилерії з використанням снарядів із флешетами.

Генштаб ЗСУ показав ефектні кадри роботи САУ Archer на Східному напрямку

Генштаб ЗСУ показав ефектні кадри роботи САУ Archer на Східному напрямку

Гармаші з 45 артилерійської бригади не дають спокою окупантам.

Точнісінько в «яблучко»: артилеристи спалили дві ворожі гармати Д-30 і тягач

Точнісінько в «яблучко»: артилеристи спалили дві ворожі гармати Д-30 і тягач

Воїни 47 окремої механізованої бригади виявили та знищили дві ворожі гармати Д-30 та тягач.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Технік служби захисту інформації в автоматизованих системах

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Водій

від 21000 до 50000 грн

Балта

Військова частина А1559

Інспектор-кінолог

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Старший стрілець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

Старша медична сестра

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ