ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Правозахисники створили посібник для ветеранів війни на Донбасі, які зазнали поранення

Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Жовтня 2020, 10:37

Правозахисники в Дніпрі створили посібник для людей, які стали інвалідами внаслідок війни на Донбасі, зокрема ветеранів АТО/ООС, які зазнали поранення. Посібник розробили юристи Правозахисної групи «СІЧ», аналізуючи питання, з якими до них найчастіше звертаються учасники бойових дій на Донбасі, повідомляє Радіо Свобода.

Як розповіла керівниця проєкту, юристка Правозахисної групи «СІЧ» Юлія Полєхіна, серед основних питань, які аналізують автори посібника, – отримання грошової компенсації, грошових виплат військовим, яка звільнилася зі служби за контрактом, встановлення інвалідності, отримання з військових частин документів для тих, хто отримав контузію, поранення або травми тощо.

«На жаль, було з’ясовано чимало проблемних моментів, зокрема, неврегульованість питання щодо довготривалого медичного супроводу. Наприклад, якщо особа отримала поранення 2015 року, а ускладнення виникають 2017-го року, то людині досить складно, м’яко кажучи, буде довести зв’язок», – сказала Юлія Полєхіна.

За словами юристки Віталії Серебрянської, до правозахисної групи «СІЧ» щомісяця звертається понад 100 військовослужбовців. Найчастіше вони потребують допомоги у вирішенні питань зі встановлення інвалідності й виплати компенсацій.

«У посібнику ми звернули на це увагу: що робити, якщо військовослужбовець чи ветеран АТО/ООС зіштовхнувся з проблемою з проходженням ВЛК або було неправильно встановлено причинно-наслідковий зв’язок під час військово-лікарської комісії. Ще проблема – проходження МСЕК для встановлення інвалідності чи відсотку втрати працездатності. У законодавстві ми виявили прогалини: зокрема, військовослужбовці не можуть отримати компенсацію за друге поранення, якщо вже отримали компенсацію за перше і воно не пов’язане з другим», – сказала Віталія Серебрянська.

Посібник є в електронному варіанті у вільному доступі. Планують також вихід друкованої версії.

Проєкт реалізували за підтримки Програми розвитку ООН.

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Президент нагородив захисників і захисниць напередодні четвертих роковин повномасштабної російської війни
Президент нагородив захисників і захисниць напередодні четвертих роковин повномасштабної російської війни

Напередодні четвертих роковин широкомасштабного російського вторгнення Президент України Володимир Зеленський відзначив захисників і захисниць нагородами.

156 солдатів за квадратний кілометр: яку ціну росія платить за агресію проти України
156 солдатів за квадратний кілометр: яку ціну росія платить за агресію проти України

Повномасштабна війна росії проти України триває вже чотири роки — попри початкові плани ворога захопити нашу державу за «три дні».

Ідентифікували військового рф, який наказав здійснити смертельний постріл з танка на Сумщині
Ідентифікували військового рф, який наказав здійснити смертельний постріл з танка на Сумщині

За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру 34-річному військовослужбовцю зсрф.

Мисливці за «Шахедами» — вогнева група на транспортному літаку отримала нагороди
Мисливці за «Шахедами» — вогнева група на транспортному літаку отримала нагороди

Нагороджена група ППО з пілотованим повітряним судном на базі ДФТГ, яка знищила вже 157 повітряних цілей різного типу.

Нічого святого — 15 років за ґратами отримала держзрадниця, яка зливала позиції Сил оборони у Святогірську
Нічого святого — 15 років за ґратами отримала держзрадниця, яка зливала позиції Сил оборони у Святогірську

Суд визнав провину мешканки Святогірська у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) і засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«Ворога потрібно знищувати всіма доступними способами» — спецпризначенець «Князь» про досвід війни
«Ворога потрібно знищувати всіма доступними способами» — спецпризначенець «Князь» про досвід війни

Наразі «Князь» — офіцер у 10-му мобільному прикордонному загоні «Дозор».

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА (окремий батальйон сил ТрО)

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Оператор протитанкового ракетного комплексу

від 25000 до 125000 грн

Одеса

35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського

Старший механік, водій

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр

Кулеметник

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Старший бойовий медик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Зенітник

від 21000 до 121000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

--- ---