Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Харчування воїнів — запорука не лише міцного здоров’я, а й ефективного вирішення поставлених завдань. Важливо не лише вміти нагодувати бійців у пунктах постійної дислокації, а також уміти готувати в польових умовах.
А ці умови вносять свої корективи…
Розташування одного з підрозділів на Луганщині. Відсутність бруду та сміття на подвір’ї неабияк тішить. Спускаємось у підвал із «арсеналом» провіанту. На сходах стоять 6-літрові банки, у яких військові зберігають кілька видів круп. Пояснюють: у такий спосіб вони захищають їх від гризунів. Сітки з капустою, морквою, цибулею, буряком, картоплею охайно стоять у ящиках і розділені між собою.
На полицях посортовані банки із домашніми закрутками. Великі пляшки з олією сховані в ніші стіни підземної комори, поруч – упаковка з кетчупом, майонезом. У куті – ємності з питною водою. На кухні жодної краплини безладу чи сміття. Все приладдя на своїх місцях.
На полиці – безліч приправ, аби страви мали довершений смак. Невдовзі обід, а тому кухар «ворожить» над буржуйкою. Його помічник нарізає салат зі свіжих овочів… Ще мить – і аромат свіжоприготовлених страв покличе підрозділ за стіл.
Пригадується літо 2014 року. Базовий табір 3-го батальйону територіальної оборони Львівщини «Воля» облаштували серед голого поля. За лічені тижні з’явилися бліндажі, комунікації, електрика. Воїни проклали труби для водогону, викопали льох.
Побудували кухню та їдальню. На вході два оголошення: витяг з розпорядку дня щодо приймання їжі і прохання прибирати за собою. Щодня кухарі дивували новими наїдками, аби не було звикання. У великих армійських термосах – гарячі чай та кава, поруч з якими – цукор, згущенка й солодощі.
Серпень 2014 року. Бойовий виїзд у район Луганська. Неподалік міста наші військовослужбовці потрапляють під мінометний обстріл. Коли вибухи вщухають, одразу ж готують чай.
Листопад 2017-го. Військовослужбовці одного з оперативно-тактичних угруповань активно готуються до зими. Вони утеплюють не лише бліндажі, а й підсилюють перекриття польових кухонь і їдалень. Це приміщення для приймання їжі на 18 осіб збудували під метровим шаром землі та двома накатами колод. Одна витяжка розміщена в кухні, друга – в їдальні. Тут є і телевізор, який допомагає стежити за новинами.
Фото – з особистого архіву автора
У перехопленні воєнної розвідки зафіксовано факти системного вбивства російськими командирами власних військовослужбовців.
Адміністрація та медичний персонал лікарень тепер мають достатні підстави для допуску представників служб супроводу до пацієнтів-військовослужбовців.
Пілоти 1-го штурмового батальйону 92-ї штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка скористалися допомогою вітра у знищенні росіянина.
Проєкти отримають фінансування по програмі ЄС SAFE і передбачають налагодження виробництва дронів на території Румунії у співпраці з українськими компаніями.
Операторами 159-ї механізованої бригади на південний схід від Вознесенівки було знищено автомобіль «Улан».
Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Вінниця та Область/Без досвіду
від 20100 до 120000 грн
Михайлівці, Вінницька область
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….