Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…
Перша бойова нагорода Української армії
Спробу започаткувати державну систему нагород в Україні здійснив гетьман Скоропадський. Улітку 1918-го за його розпорядженням при Головному штабі армії утворили окрему комісію з розроблення та виготовлення військових нагород. 10 січня Рада народних міністрів УНР ухвалила постанову про майбутні відзнаки республіки. Про це повідомляє АрміяInform.
Згодом комісія розробила та подала на затвердження Генштабу такі проєкти нагород: орден «Залізний Хрест» — бойова нагорода за подвиги в національно-визвольній війні, орден «Великого князя Ярослава Мудрого» — за заслуги в державній службі та суспільній діяльності на користь держави й народу, орден «Хрест Святого князя Володимира Великого» — відзнака за державну цивільну службу, орден «Святого Архістратига Михаїла» — нагорода за військові подвиги, відвагу й хоробрість.
Реалізованою на практиці бойовою нагородою УНР став «Орден Залізного Хреста». Це єдина бойова відзнака Армії УНР за часів визвольної війни 1917–1921 років. Цим орденом за особисті мужність і хоробрість нагороджували вояків, які брали участь у Першому зимовому поході. Нагороджених іменували «Лицарями Ордена Залізного Хреста».
Згідно зі статутом відзнаки «Залізний Хрест», у положенні про нагородження зазначалася можливість нагородження нею жінок з-поміж військового медичного персоналу: «Сестри-жалібниці, фельдшериці й інші особи — жінки медичного персоналу отримують жетон (такий самий хрест, але зменшений утричі, який носять у розетці жовто-блакитного кольору); жетон дає права й привілеї такі, як і відзнака «Залізний Хрест».
Відзнаку давали виключно за затвердженням спеціально створеної ради «Залізного Хреста». До неї входили представники від частин, які брали участь у поході (старшин і козаків по одному від полку). Також уперше в нагородній справі України визначено кодекс поведінки нагороджених, яких за його порушення могли притягнути до відповідальності (фактично йшлося про позбавлення отриманої нагороди). У п. 4 Розділу ІІ положення зазначено: «Особи, що мають „Залізний Хрест“, повинні стежити за тим, щоб жоден лицар цього хреста не заплямував козацької честі. Кожен лицар, що зробив ганебний вчинок, притягується до відповідальності радою по заяві хоч би одного лицаря».
Воєнні історики зауважують: Перший зимовий похід української армії є найгероїчнішою сторінкою військового мистецтва періоду змагань 1917–1921 років. Тоді українська армія вперше вдало застосувала партизанські методи боротьби з численними ворогами. Всіх учасників Зимового походу, які повернулися, нагороджено почесним орденом «Залізного Хреста».
Історично склалася так, що за участь у бойових операціях подібні нагороди вручають нашим військовим нині. «Залізному Хресту», наприклад, відповідає відзнака Президента України — орден «За мужність». Нею нагороджують військовиків, правоохоронців та інших за особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання військового, службового, громадського обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя.
@armyinformcomua
Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 78 авіаційних ударів, скинув 124 керовані бомби.
12 червня військові кібери здійснили успішне втручання в роботу 110 російських інтернет-ресурсів, на яких замість штатного контенту були розміщені фотоматеріали із «привітанням» громадян рф з «днем росії».
У ніч на 13 червня (із 22.30 12 червня) противник атакував 55-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів.
Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.
На Куп’янському напрямку російська армія зменшила інтенсивність штурмових дій, натомість більше використовує мототехніку.
Протягом минулої доби ворог активізував удари по Дніпропетровській області, завдаючи шкоди мирним громадам.
від 20000 до 120000 грн
Петропавлівка
Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)
Чому ворог зосереджується саме тут? На це питання відповів військовий експерт Петро Черник. «Курський напрямок — це питання їхнього (рф — ред.) престижу, тому що от уже…