І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
Днями кореспондент АрміяInform став гостем 205-го навчального центру тактичної медицини, що входить до складу 169-го навчального центру ЗС України «Десна».
За якими програмами готують нині бойових медиків у «Десні»? Хто із західних партнерів допомагає центру? Та чим вражають іноземних колег українські медики? Про це читайте в нашому матеріалі.
– У нашому центрі проводимо курс бойового медика тривалістю два з половиною місяці. Військовослужбовець, який закінчив його, стає бойовим медиком взводу. І відповідатиме в підрозділі за надання невідкладної допомоги, евакуацію поранених, навчатиме особовий склад, який проходить з ним службу, – зазначає начальник 205-го навчального центру тактичної медицини підполковник Олег Вознюк.
За його словами, центр планує проводити і курс старшого бойового медика.
– Там уже готуватимемо фахівців рівня роти. Для цього спочатку такий кандидат має пройти наш курс бойового медика, бути на цій посаді не менше двох років, брати участь у бойових діях, – додає офіцер.
Тимчасовий виконувач обов’язків начальника першого навчального курсу 205-го навчального центру тактичної медицини старший сержант Вадим Франасюк зазначає, що в їхніх стінах проводять поглиблений двотижневий курс з надання домедичної допомоги:
– На нього бойові частини намагаються направляти людей, які мають медичну освіту і стоять на посадах медсестер, фельдшерів… Також у нас є програма підвищення кваліфікації бойового медика взводу тривалістю 10 навчальних днів. І є програма підготовки медиків оперативного резерву першої черги.
Старший сержант підкреслює, що в навчальному центрі поповнили запаси розхідних матеріалів, оновили базу тренувальних манекенів.
– Розпочалося будівництво багатофункціонального навчального корпусу, де передбачені бокси для техніки. Тут відпрацьовуватимуть евакуацію, завантаження-вивантаження пораненого з транспорту. Буде два симуляційних класи, де курсанти зможуть відпрацьовувати надання домедичної допомоги на всіх етапах: під вогнем, в укритті і під час передачі на евакуацію. Також споруджують смугу перешкод для практичного вишколу курсантів, – озвучує плани Вадим Франасюк.
Він зауважує, що в Україні тільки їхній центр отримав стандартизацію і має право навчати за стандартом 68W (алгоритм надання домедичної допомоги, який використовують армії країн Альянсу. – Ред.).
– До нас на навчання прибувають не тільки із Сухопутних військ кандидати, а й з ДШВ, ССО, морської піхоти. Той, хто пройшов тут курс бойового медика, впевнений у своїх знаннях і не розгубиться у складних обставинах. Курс передбачає багато практичних відпрацювань, польових виходів як денних, так і нічних, де ми курсантам намагаємося створити максимально стресові умови для роботи, аби переконатись, що кандидат у критичній ситуації працюватиме правильно, не відхилиться від алгоритму і стандарту. Наш випускник має упевненість і чітке розуміння, що слід робити, аби врятувати пораненого. Я їх порівнюю з найкраще підготовленими бійцями ССО або ДШВ, бо наші випускники – це своєрідні «спецпризначенці» від тактичної медицини, що забезпечать допомогу, яку пересічний воїн не може надати, – заявляє Вадим Франасюк.
– Ми безпосередньо співпрацюємо з місією UNIFIER. У нашому центрі від них працює група, яка спостерігає за роботою інструкторів і дає вказівки з правильності проведення занять, щоб не було відхилень від стандартів підготовки. Також західні колеги допомагають матеріально – всі манекени, розхідні матеріали, які замовляємо через місію UNIFIER, до нас доходять, – розповідає начальник 205-го навчального центру тактичної медицини підполковник Олег Вознюк.
Вадим Франасюк додає, що західні партнери в українських колег теж запозичують бойовий досвід.
– І ще треба розуміти, що в них рівень матеріального забезпечення набагато кращий… У американців, канадців є достатня кількість майна, ресурсів, аби використати все це один раз і далі користуватись новим. Ми ж навчаємо курсантів бережно ставитись до майна, щоб воно слугувало тривалий час… Але особливо захоплює партнерів уміння українських інструкторів «викрутитися» зі складної ситуації – коли немає тих чи інших ресурсів або щось іде не за планом, – зазначив старший сержант Вадим Франасюк.
У наступному матеріалі АрміяInform розповість про курс із фахової підготовки бойового медика взводу, який днями стартував у 205-му навчальному центрі тактичної медицини.
Чому для курсу обрали стандарт 68W? Чи всі курсанти отримують сертифікати? Та хто краще виконує нормативи 68W – американці чи українці? Про це читайте ближчим часом.
@armyinformcomua
Дронарі 414 окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем ЗСУ вполювали на так званому «курсько-бєлгородському напрямку» доволі рідкісну військову техніку росіян.
У рамках заходів деструктивного інформаційно-психологічного впливу противника почастішали випадки оголошення так званим «слідчим комітетом» московського режиму про заочні «вироки» представникам Інтернаціональних легіонів оборони України.
Збройні Сили України продовжують демонструвати ефективність у використанні сучасних технологій на полі бою. Зокрема, нещодавно стало відомо про успішне застосування оптоволоконного дрона бійцями 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.
Українські військові захопили в районі Покровська нову партію російських загарбників, які охоче поділилися тактикою свого командування на цьому напрямку.
Дрони 20 окремого полку безпілотних систем К-2 зупинили російську МТ-ЛБ, яка спробувала атакувати наші позиції.
Оператори 421 батальйону безпілотних систем ДШВ ЗСУ відправили на брухт ще кілька ворожих антен.
від 20000 до 100000 грн
Дніпро
Інженерний батальйон Сил ТрО ОК Схід (в/ч А4806)
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…