ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Спецпризначенці» від тактичної медицини

Вишкіл Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 16 Жовтня 2020, 12:04

Днями кореспондент АрміяInform став гостем 205-го навчального центру тактичної медицини, що входить до складу 169-го навчального центру ЗС України «Десна».

За якими програмами готують нині бойових медиків у «Десні»? Хто із західних партнерів допомагає центру? Та чим вражають іноземних колег українські медики? Про це читайте в нашому матеріалі.

У найближчих планах – запровадити курс старшого бойового медика

– У нашому центрі проводимо курс бойового медика тривалістю два з половиною місяці. Військовослужбовець, який закінчив його, стає бойовим медиком взводу. І відповідатиме в підрозділі за надання невідкладної допомоги, евакуацію поранених, навчатиме особовий склад, який проходить з ним службу, – зазначає начальник 205-го навчального центру тактичної медицини підполковник Олег Вознюк.

За його словами, центр планує проводити і курс старшого бойового медика.

– Там уже готуватимемо фахівців рівня роти. Для цього спочатку такий кандидат має пройти наш курс бойового медика, бути на цій посаді не менше двох років, брати участь у бойових діях, – додає офіцер.

Тимчасовий виконувач обов’язків начальника першого навчального курсу 205-го навчального центру тактичної медицини старший сержант Вадим Франасюк зазначає, що в їхніх стінах проводять поглиблений двотижневий курс з надання домедичної допомоги:

– На нього бойові частини намагаються направляти людей, які мають медичну освіту і стоять на посадах медсестер, фельдшерів… Також у нас є програма підвищення кваліфікації бойового медика взводу тривалістю 10 навчальних днів. І є програма підготовки медиків оперативного резерву першої черги.

«Наші випускники забезпечать допомогу, яку пересічний воїн не надасть»

Старший сержант підкреслює, що в навчальному центрі поповнили запаси розхідних матеріалів, оновили базу тренувальних манекенів.

– Розпочалося будівництво багатофункціонального навчального корпусу, де передбачені бокси для техніки. Тут відпрацьовуватимуть евакуацію, завантаження-вивантаження пораненого з транспорту. Буде два симуляційних класи, де курсанти зможуть відпрацьовувати надання домедичної допомоги на всіх етапах: під вогнем, в укритті і під час передачі на евакуацію. Також споруджують смугу перешкод для практичного вишколу курсантів,  – озвучує плани Вадим Франасюк.

Він зауважує, що в Україні тільки їхній центр отримав стандартизацію і має право навчати за стандартом 68W (алгоритм надання домедичної допомоги, який використовують армії країн Альянсу. – Ред.).

– До нас на навчання прибувають не тільки із Сухопутних військ кандидати, а й з ДШВ, ССО, морської піхоти. Той, хто пройшов тут курс бойового медика, впевнений у своїх знаннях і не розгубиться у складних обставинах. Курс передбачає багато практичних відпрацювань, польових виходів як денних, так і нічних, де ми курсантам намагаємося створити максимально стресові умови для роботи, аби переконатись, що кандидат у критичній ситуації працюватиме правильно, не відхилиться від алгоритму і стандарту. Наш випускник має упевненість і чітке розуміння, що слід робити, аби врятувати пораненого. Я їх порівнюю з найкраще підготовленими бійцями ССО або ДШВ, бо наші випускники – це своєрідні «спецпризначенці» від тактичної медицини, що забезпечать допомогу, яку пересічний воїн не може надати, – заявляє Вадим Франасюк.

«Наших партнерів захоплює вміння українських інструкторів «викрутитися» зі складної ситуації – коли немає тих чи інших ресурсів або щось іде не за планом»

– Ми безпосередньо співпрацюємо з місією UNIFIER. У нашому центрі від них працює група, яка спостерігає за роботою інструкторів і дає вказівки з правильності проведення занять, щоб не було відхилень від стандартів підготовки. Також західні колеги допомагають матеріально – всі манекени, розхідні матеріали, які замовляємо через місію UNIFIER, до нас доходять, – розповідає начальник 205-го навчального центру тактичної медицини підполковник Олег Вознюк.

Вадим Франасюк додає, що західні партнери в українських колег теж запозичують бойовий досвід.

– І ще треба розуміти, що в них рівень матеріального забезпечення набагато кращий… У американців, канадців є достатня кількість майна, ресурсів, аби використати все це один раз і далі користуватись новим. Ми ж навчаємо курсантів бережно ставитись до майна, щоб воно слугувало тривалий час… Але особливо захоплює партнерів уміння українських інструкторів «викрутитися» зі складної ситуації – коли немає тих чи інших ресурсів або щось іде не за планом, – зазначив старший сержант Вадим Франасюк.

У наступному матеріалі АрміяInform розповість про курс із фахової підготовки бойового медика взводу, який днями стартував у 205-му навчальному центрі тактичної медицини.

Чому для курсу обрали стандарт 68W? Чи всі курсанти отримують сертифікати? Та хто краще виконує нормативи 68W – американці чи українці? Про це читайте ближчим часом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

МЗС України засудило недружні заяви прем’єр-міністра Грузії

Міністерство закордонних справ України засуджує чергові заяви прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе та його перекручені оцінки подій в Україні.

росія викрала 1700 тонн української агропродукції

Зараз триває розслідує привласнення росією понад 1 700 тонн української сільськогосподарської продукції.

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США ввели санкції проти компаній, які підтримували групу «Вагнера» в Африці

США внесли до списку дві організації, що базуються в Центральноафриканській Республіці (ЦАР), за їхні зусилля щодо підтримки дестабілізуючої діяльності Групи Вагнера, підтримуваної Кремлем, в Африці. 

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Президент вшанував пам’ять Ірини Цибух  

Володимир Зеленський у вечірньому зверненні говорив про Ірину Цибух, бойову медикиню медичного добровольчого батальйону «Госпітальєри», яка загинула на фронті.

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Окупант намагався палицею відбити атаку FPV-дроном

Оператори БПЛА бригади «Помста» ефективно наносять ворогові ударів на Соледарському напрямку.

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Сили оборони успішно уразили поромну переправу російських окупантів у Криму

Вночі ЗСУ завдали удару ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі, яка активно використовувалася ворогом для забезпечення свого угруповання військ у тимчасово окупованому Криму.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Гранатометник

від 22000 до 50000 грн

Шостка

Військова частина 3022 НГУ

Стаpший стpілець, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Стрілець

від 21000 до 21000 грн

Київ

Військова частина 2260 НГУ

Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)

військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Кам'янець-Подільський, Хмельницька область