ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Повстанське «ралі», козацький рукопаш, марш вдячності і концерт

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Жовтня 2020, 17:47

Окрім офіційних заходів за участю представників влади та командування військових підрозділів, у Львові в День захисника України відбулося чимало заходів, які організували представники громадських організацій та рухів.

Вшанувала пам’ять загиблих захисників, дякувала воїнам, які нині захищають мирне життя українців у тилу львівська громада у різний спосіб.

До прикладу, у Львові нещодавно запроваджено традицію підняття Державного Прапора України на Меморіалі Героїв Небесної Сотні. По черзі синьо-жовте знамено піднімають військовослужбовці ЗС України та інших силових структур держави, ветерани російсько-української війни, волонтери та пластуни. Сьогодні це право отримали учасники крайового братства ветеранів УПА. Сивочолі чоловіки, попри поважний вік, намагались гідно слідувати всім військовим ритуалам.

Не залишилися осторонь і ветерани АТО/ООС:  їхня ініціатива – марш «Дякуємо захисникам», до якого долучилось декілька сотень львів’ян та гостей міста. Організатор заходу – ветеран АТО/ООС, екскомандир інженерного підрозділу, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня старший лейтенант Артур Кирєєв. Попри те, що офіцер через важке поранення прикутий до інвалідного візка, він є одним із найактивніших представників ветеранської спільноти міста.

  • Скільки б не прийшло сьогодні людей на нашу ходу, вони всі – наші брати і сестри по духу, – говорить він. – Ми пройдемо містом від пам’ятника Степану Бандері до пам’ятника Тарасові Шевченку, нагадуючи людям про те, що війна триває. А в полоні в росіян перебувають наші побратими. Згодом у центрі відбудеться концерт. А в гарнізонному храмі Петра і Павла – урочистий молебень за здоров’я і перемогу наших військ!

Для учасників маршу активістки однієї з волонтерських спільнот Львова приготували в подарунок близько сотні прапорів України.

Аби показати, що козацький дух гартують з юних літ, молоді львів’яни, що практикують національне бойове мистецтво «Бойовий гопак» влаштували для всіх охочих показові виступи.

Не залишилися осторонь і любителі історичної реконструкції. Декілька гуртків, що займаються відтворенням історичного минулого українського війська, продемонстрували львів’янам та гостям міста, який вигляд мали воїни-захисники України в різні часи. А окрім статичної демонстрації, відбувся ще й пробіг автомобільної та броньованої техніки, яку використовували бійці Української повстанської армії.

Загалом, заходи стали місцем зустрічі багатьох колишніх і діючих військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС з різних підрозділів ЗС України, НГУ, ДПСУ та добробатів.

Фото автора

Відео: Віктор Ануфрієв

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook