У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…
Мальовниче село Світанок на Чернігівщині щороку відвідують дипломатичні представники Чехії та Словаччини. Адже саме тут, за 800 метрів від населеного пункту на станції «Яхнівка», 14 жовтня 1943 року нацисти розбомбили військовий ешелон з технікою, боєприпасами й особовим складом 1-ї окремої Чехословацької бригади. У результаті бою загинули 54 чехословацькі воїни, які поховані у братській могилі на території селища.
Нині вклонитись загиблим воїнам сюди прибули координатор проєктів ОБСЄ в Україні Посол Генрік Вілладсен, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, військово-повітряний Аташе Посольства Чеської Республіки в Україні Мартін Канія, голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міноборони України генерал-лейтенант Микола Мальков, голова Ніжинської районної адміністрації Григорій Ковтун та інші посадові особи.
Учасники візиту поклали до братської могили квіти, долучилися до панахиди за загиблими, відвідали унікальний Музей Українсько-Чесько-Словацької дружби та побували на місці бою.
– Вони готувалися тоді до звільнення Києва. Перші танки, які ввійшли до Києва, були саме чехословацькі, – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін. – Дуже приємно, що братська могила наших воїнів доглянута, що в Україні пам’ять про них і їхній подвиг шанують.
77 років минуло з тих часів, але «відлуння» війни у вигляді небезпечних боєприпасів і досі виштовхує на поверхню земля. Тож нині тут працює група розмінування навчального Чернігівського центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України. Вже знайдено понад 700 вибухонебезпечних предметів, з яких 281 – 82-мм реактивний снаряд М-8 до «Катюш» та 456 детонаторів.
Як зазначив інструктор інженерно-саперного взводу Вадим Фролов, у землі трапляються не тільки снаряди й підривники, а також рештки потягу, вагонів та ящиків від боєприпасів. Вони перебувають на глибині від 50 см до півтора метра. Тож робота досить копітка. Військові обережно вилучають небезпечні предмети, вивозять і знешкоджують.
На завершення заходу з нагоди Дня захисника України військовий оркестр навчального центру привітав жителів та гостей Світанку зі святом і подарував їм чудовий музичний виступ.
@armyinformcomua
Бійці роти безпілотних наземних систем 92-ї штурмової бригади імені Івана Сірка розповіли про евакуацію пораненого на наземному роботизованому комплексі, що пішла не за планом.
Бійці 14-го полку безпілотних авіакомплексів Сил безпілотних систем показали, як їх дрони завітали на склади з боєприпасами та «Шахедами» окупантів у Донецьку.
Бійці 412-ї бригади Nemesis Сил безпілотних систем розповіли про латвійця, який передав свій спадок від покійної сестри на боєприпаси та попросив в її пам’ять написати ім’я на снаряді.
До повномасштабного вторгнення боєць із позивним «Дубас» був чемпіоном України з Dota 2, а тепер здійснює десятки бойових вильотів щодня і до тисячі запусків за місяць.
Європейська Рада запровадила санкції проти п’ятьох фізичних осіб та чотирьох організацій, причетних до підтримки тіньового флоту росії та схем отримання доходів.
У мережі, зокрема в TikTok, поширюються маніпулятивні «інфографіки» та дописи про нібито продаж Україною електроенергії за кордон, тоді як мешканці багатьох міст залишаються без світла.
від 21000 до 51000 грн
Миколаїв Жовтневий, Миколаївська область
У минулому літаючі дрони успішно і не дуже використовували не лише під час ведення війн, але й у цілком мирних сферах. А часом безпілотники й поготів відігравали абсолютно…