ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ТКГ займається звільненням з ОРДЛО тих, хто воював за Україну або ув’язнених за проукраїнську позицію, іншими категоріями – Офіс омбудсмена

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 9 Жовтня 2020, 10:32

Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, повідомляє  Інтерфакс-Україна.

«Коли ми почали працювати над звільненням наших полонених, то ви знаєте, що першим кроком було звільнення наших моряків, політичних в’язнів, які були у всіх на устах. Потім була така ситуація, що списки, які формувалися, були не тільки з боку Служби безпеки України, не тільки з інформації, яку ми отримували від сімей. Також були люди, які потрапляли в ці списки з боку і Офісу омбудсмена тощо», – сказав очільник Офісу Президента під час дискусії в Королівському інституті міжнародних відносин Chatham House (Велика Британія).

Андрій Єрмак погодився, що дійсно під час другого і третього обміну при Володимиру Зеленському були «одна-дві людини, які перебували на тій території за вчинення злочинів, не пов’язаних саме з війною».

«Але коли ми вперше отримали цей сигнал, то сьогодні два ці треки розділені. Все, що відбувається в Мінській групі, сьогодні стосується тільки наших військових, тільки людей, які перебувають на непідконтрольній території в результаті своєї проукраїнської позиції, або це люди, які воювали за Україну», – пояснив він.

Андрій Єрмак зазначив, що всіма людьми, які не потрапляють до цієї категорії, опікується Офіс омбудсмена, і ТКГ до цього не має жодного стосунку.

Керівник Офісу Президента знову зазначив, що для просування в питаннях звільнення необхідний доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримування на території ОРДЛО.

За його словами, кілька місяців тому українською стороною були передані списки на взаємне звільнення – «близько 100 людей». «І чекаємо підтвердження. Навіть поставлено завдання людям, які працюють у гуманітарній підгрупі ТКГ, що якщо вони сьогодні можуть узгодити двох, п’ятьох, десятьох осіб, то ми готові зробити все з нашого боку, щоб їх повернути», – заявив Андрій Єрмак.

Читайте нас у Facebook
«Сваїх нє брасают»: окупанти дронами вбили двох власних штурмовиків, які вирішили здатися
«Сваїх нє брасают»: окупанти дронами вбили двох власних штурмовиків, які вирішили здатися

Пілоти 3-ї важкої механізованої Залізної бригади зафіксували факт вбивства росіянами власних солдатів, які ішли здаватися.

Під Покровськом ворог спробував провести «м’ясний» штурм дронами
Під Покровськом ворог спробував провести «м’ясний» штурм дронами

Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка зафіксували масований дроновий накат росіян.

Демілітарізація на марші: російських танк знешкодили прямо під час стрільби
Демілітарізація на марші: російських танк знешкодили прямо під час стрільби

Оператори батальйону безпілотних систем «Перун» 42-ї механізованої бригади імені Героя України Валерія Гудзя уразили російську «броню» та піхоту.

Сумщина у вогні: 18 дітей поранено внаслідок російських ударів по області
Сумщина у вогні: 18 дітей поранено внаслідок російських ударів по області

Загальна кількість поранених складає 35. Під  вогнем військових рф опинилися громади по всій території області.

Пам’яті прикордонника Артема Калінки
Пам’яті прикордонника Артема Калінки

Мріяв про військову службу з дитинства.

«Втрати росіян вже кілька місяців поспіль перевищують поповнення» — Олександр Сирський
«Втрати росіян вже кілька місяців поспіль перевищують поповнення» — Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ провів телефонну розмову з Верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Алексусом Гринкевичем.

ВАКАНСІЇ
Інспектор-кінолог

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Стpілець-зенітник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Медсестра в ЗСУ

від 21000 до 51000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Стаpший навідник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Радіотелефоніст, військовослужбовець в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

--- ---