ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як привиди минулого служать кремлівському режиму

Прочитаєте за: 4 хв. 8 Жовтня 2020, 13:28 1

3 жовтня Німеччина відзначила 30-річчя возз’єднання – вирішальний момент в історії Європи. І хоча Кремль направив вітальний лист керівництву ФРН, російські державні ЗМІ не поділяли його настрою (є зовнішня дипломатія, а є внутрішня інформаційна політика –  і вони аж ніяк не тотожні у РФ). Зокрема, телеведучий і виконавчий директор Дмитро Кисельов заявив, що Східна Німеччина приєднана до Заходу як колонія. Це – «історична помилка» і «зрада народу НДР», нарікав інший видатний кремлівський пропагандист Володимир Соловйов, перш ніж накинутися на колишніх керівників СРСР за «принизливе, мерзенне й огидне» виведення радянських військ з НДР. Отже, ключовий елемент прокремлівських міфів: «Глибоке почуття гіркоти та обурення з приводу минулого». Він формує те, як історію і сучасність зображують у лояльних Кремлю медіа: західний світ завжди був ворожим, брехливим і русофобським; а прагнення народів до політичної свободи і демократичних змін – усього лише зловісна змова. Про це повідомляє АрміяInform.

«Протести в Білорусі – глобалістський напад на Росію»

Ми бачили це і на цьому тижні, коли прокремлівські ЗМІ представили тривалі протести в Білорусі як скоординований глобалістський напад на РФ. А може, це була Україна, яка розпалює революції в Білорусі і Росії за наказом корпорації RAND? Ні, це повинна бути «імперіалістична» Польща, яка будує плацдарм для протестів на кордонах Росії, при цьому відмовляючись визнати її «звільнення» червоною армією в 1939-му. А до всього іншого – об’єднана Німеччина, яка взяла курс на стримування Кремля і відмовила російському консульству в доступі до Олексія Навального, який «використовує своє майже смертельне отруєння для самореклами»… Список історичних і поточних образ нескінченний, і прокремлівські рупори щотижня роблять цей список довшим.

«Простести в Киргизстані та Білорусі – ланки одного ланцюга»

Цього тижня люди в Киргизстані вийшли на вулиці і штурмували парламент з вимогами скасувати результати нещодавніх парламентських виборів, які вони оголошують сфальсифікованими. Білоруське державне телебачення вхопилося за можливість заявити, що обидва протести в Бішкеку і Мінську організовані відповідно до «інструкцій з кольорової революції». Той факт, що немає доказів на підтримку таких тверджень, не зупинив білоруських пропагандистів показати відео з глибин Інтернету, яке нібито зафіксувало зустріч глави опозиційної партії в Киргизстані і дипломата ЄС. Відео, зняте таємно, без звуку, але анонімні користувачі мережі люб’язно надали субтитри, які «засвідчили», що ЄС збирається… спонсорувати протести в Киргизстані. Вочевидь, що це відео так само є надійним «доказом», як і аудіозапис «Майка та Ніка» – передбачуваних офіцерів польських і німецьких спецслужб, які обговорюють деталі отруєння Навального. Ролик білоруська влада запустила раніше. У міру того як протести в Білорусі досягають другого місяця, білоруські політтехнологи стають усе запеклішими й креативнішими.

«Українські радикали – у… Нагірному Карабасі»

Ескалація насильства в Нагірному Карабасі надала прокремлівським медіа ще одну можливість висловити історичні та сучасні образи. Цього тижня вони заявили: переговори, відновлені бої в регіоні є прихованою операцією Заходу, так само як і в Угорщині у 1956-му (коли насправді радянські війська вторглися в країну). Згідно з меседжами, поширеними російським Sputnik, навіть незалежність Вірменії і Азербайджану «випадкова», оскільки вони все ще належать історичній Росії. Україну теж замішали і тут. «Київ доставить зброю Азербайджану під виглядом гуманітарної допомоги і відправить у Нагорний Карабах навчених на Донбасі бойовиків ультраправого спрямування», – стверджують російські агентства, не наводячи доказів. Вони ж припускають, що бойові дії в Нагірному Карабасі значно збільшать імовірність загострення ситуації на Донбасі, оскільки Київ «американські господарі» змусять атакувати. Обурення проти України глибоко вкоренилося в прокремлівських редакціях. І тепер «українські радикали» постійно з’являються по всьому світу: у США, Гонконзі, Білорусі, а тепер і в Нагірному Карабасі.

P.S. Відповідно до даних Східного Страткому, минулого тижня Facebook видалив 214 користувачів, 35 сторінок, 18 груп і 34 аккаунти в Instagram, які вели скоординоване недостовірне інформування. Ця діяльність зародилася в Росії. Вилучені аккаунти і вигадані особистості поширювали фейки про Сирію, Туреччину, Україну, США, НАТО, країни Балтії й Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Facebook пов’язує ці кластери з російськими військовими, включаючи служби воєнної розвідки РФ.

5
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації