ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За підтримки командувача Об’єднаних сил ЗСУ в Соледарі для дітей Донбасу відбувся театральний мініфестиваль «Печера казок»

29 Вересня 2020, 18:23
За підтримки командувача Об’єднаних сил ЗСУ в Соледарі для дітей Донбасу відбувся театральний мініфестиваль «Печера казок»

У соляних печерах міста Соледара, що на Донеччині, відбувся дводенний театральний мініфестиваль «Печера казок» у рамках національного проєкту «АРТперемир`я» на підтримку благодійної ініціативи письменника Бориса Кутового та Національної спілки журналістів України з лікування та оздоровлення дітей із прифронтових районів Донбасу.

У фестивалі дитячих театрів взяли участь Чернігівський обласний театр ляльок імені О. Довженка із виставами «Про мурзате Вовченя та чистюлю Лисеня», «Солом’яний бичок» і Харківський державний академічний театр ляльок імені В. Афанасьєва із виставою «Крапинка». Вистави йшли в соляних печерах на глибині 288 метрів під землею. Аудиторія – діти з прифронтових населених пунктів Донеччини віком від 6 до 13 років.

Підтримку заходу надали: командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, держпідприємство «Артемсіль», газета Верховної Ради України «Голос України», газета Кабміну «Урядовий кур’єр», інформаційне агентство АрміяInform.

Розповідаючи про значення театрального мініфестивалю, координатор проєкту «АРТперемир’я», офіцер ЗС України, письменник Борис Кутовий, зокрема, зазначив:

«Яким виросте покоління «дітей війни» – таким і буде майбутнє нашої країни. Без перебільшень. Без якихось там інших варіантів. І сьогодні саме ми, дорослі, несемо відповідальність – чи посіються зернятка доброти в поранені війною дитячі серця… Чи приймуться і проростуть рясно. Фестиваль «Печера казок» підтримав благодійний проєкт із лікування дітей прифронтової зони. Дуже вдячний усім, хто взяв у ньому участь, довівши, що творчість – це не тільки натхнення, а ще й спосіб діяти, можливість робити добро».

На переконання режисера Національного театру оперети, художнього керівника національного проєкту «АРТперемир’я» Максима Добролюбова, відновлення стабільного й повноцінного життя на Сході України неможливе без існування культурної сфери, яка на цій території відіграє дуже важливу функцію не розважального, а навіть терапевтичного значення.

«Наш проєкт націлений на стабілізацію емоційного балансу та духовне збагачення через високе і справжнє мистецтво, де головним нашим пріоритетом є діти! У проєкті цільовою є саме дитяча аудиторія Донбасу, діти, до яких не приїздили театральні колективи, які не знайомі з театральним мистецтвом. Не забуваймо, що нинішні діти Донбасу – це його майбутнє, від якого залежить стабільність усієї країни!».

Відомо, що найвимогливішою глядацькою аудиторією є діти. Тож надаємо слово маленьким гостям театрального фестивалю «Печера казок»:

Кирило, 8 років: «Тепер я знаю – щоб до тебе не причепився злий Мікроб-Вірус, потрібно мити руки, чистити зуби й робити зарядку!».

Іринка, 10 років: «Я ніколи раніше не бувала на таких виставах… До мене ніколи не приїздили артисти. Тепер знаю, що таке театр та казка!».

Аня, 11 років: «Було дуже весело й цікаво, я дуже сміялася!».

Нагадуємо, що національний проєкт «АРТперемир’я» заснований за ініціативи й сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018-му і успішно діє вже понад два роки. За цей час організовано й проведено понад 30 виступів найкращих артистів і театральних колективів, де побувало майже 9 тисяч «дітей війни» та дорослих глядачів. У рамках проєкту в грудні 2018-го проведено масштабний концерт «Опера Перемоги», у якому взяли участь найвідоміші оперні співаки і музиканти провідних культурних центрів України – Києва, Одеси, Харкова, а також Донеччини.

Творчий проєкт спрямований на відродження культурного життя на Донбасі, насамперед – у населених пунктах та районах, наближених до району ведення бойових дій. Уже наприкінці вересня цього року, на лікування та реабілітацію до соляних печер спелеосанаторію «Соляна симфонія» в Соледарі направлено 12 дітей. Кошти на їхнє санаторне лікування зібрали завдяки продажу книг Бориса Кутового.

Підготувала Тетяна Рубан

Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Новини