ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Спелеотерапія для дітей, обпалених війною

23 Вересня 2020, 15:13
Спелеотерапія для дітей, обпалених війною

У спелеосанаторії «Соляна симфонія» в місті Соледар на Донеччині розпочалося лікування та реабілітація першої групи дітей із прифронтових територій. Оздоровлення відбувається в рамках гуманітарного проєкту письменника, офіцера Збройних Сил України Бориса Кутового та Національної спілки журналістів України.

У соляній шахті рудника № 1/3 державного підприємства «Артемсіль» відбулася зустріч дітей із організаторами лікування та персоналом спелеосанаторію «Соляна симфонія».

Першими пацієнтами оздоровчого закладу стали 12 дітей – шестеро хлопчиків і шість дівчаток із соціально незахищених родин, які мешкають у населених пунктах, наближених до районів ведення бойових дій. На їхню долю випали важкі випробування – постійний стрес, розлади здоров’я, спричинені війною. Та вже сьогодні завдяки багатьом небайдужим людям розпочалося їхнє лікування та реабілітація.

Гуманітарний проєкт щодо допомоги дітям на сході став можливим завдяки благодійній реалізації книг дилогії «Листи здалеку», яку розпочали в липні поточного року Національна спілка журналістів України  та письменник і автор дилогії – ветеран бойових дій на сході країни, офіцер Командування Об’єднаних сил Збройних Сил України капітан Борис Кутовий. Кошти, отримані від продажу книжок, були перераховані на лікування дітей, які мають захворювання дихальних шляхів, у спелеосанаторії «Соляна симфонія».

Проєкт підтримують командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв, Інформаційне агентство АрміяInform, газета Верховної Ради «Голос України» та державне підприємство «Артемсіль».

Автор дилогії «Листи здалеку» Борис Кутовий відомий як керівник і координатор культурних і гуманітарних проєктів допомоги мирним мешканцям та дітям Донбасу «Допомога йде», «Допомога Схід», «АРТперемир’я», «Подаруй дитині Донбасу книжку українською мовою», що впроваджені та активно діють у районі ведення бойових дій.

Двотомник Бориса Кутового становлять дві концептуально пов’язані між собою книги – «Листи здалеку» та «Повість про срібну флейту». Обидва твори написані у формі листів-оповідань, надісланих батьком із війни своєму синові. Реальне місце їх написання та філософський підтекст приховані за низкою історичних алегорій і містичних образів. В оповіданнях йдеться про незвичайні події, пригоди та зустрічі літературного героя. Книги адресовані широкій читацькій аудиторії.

Сам автор книг Борис Кутовий зазначив: «Випробування, крізь які проходить сьогодні наша Україна, перевіряють кожного з нас. І насамперед – на небайдужість. Щохвилини. Щодня. Небайдужі – це ті, в кого живе серце. Це ті, хто стверджує перемогу життя своїми справами заради інших. То звертаюся до всіх: будьмо разом! Бо тільки так щось зробимо. Бо тільки в єдності переможемо».

Підготувала Тетяна Рубан

Читайте нас в Telegram
Армія і суспільство, Соціальний захист