ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як отримати безкоштовну путівку в санаторій учаснику АТО/ООС

25 Вересня 2020, 18:57
Як отримати безкоштовну путівку в санаторій учаснику АТО/ООС

Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями ветерани неповною мірою змогли скористатися послугами з санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації. Та й не усім відомо, що такі категорії осіб мають право на безкоштовне оздоровлення. Куди звертатися і які документи потрібно надати, читайте у матеріалі кореспондента АрміяInform.

Максим Малашенко у 2015 році контрактником пішов служити до лав Збройних Сил України. Відтоді захищав територіальну цілісність України поблизу Мар’їнки, Волновахи, Новотошківки. Цього року чоловік вирішив скористатися можливістю безкоштовно оздоровитися і звернувся до управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної  державної адміністрації міста Києва.

Щоб отримати послуги, пільговику потрібно звернутися до районного органу соціального захисту за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання та стати на чергу осіб, що бажають оздоровитися, — говорить начальник відділу саноторно-курортного оздоровлення пільгових категорій управління Оксана Ковальчук. – Кошти на це виділяються з державного бюджету, тому замовлення грошей на наступний рік проводиться відповідно до кількості осіб, які звернулися до нас нині. До прикладу, у 2020 році у Деснянському районі столиці передбачено кошти на 92 особи. Уже скористалося можливістю – 46 осіб.

За наявності фінансування відповідно до черги працівники управління праці та соціального захисту телефонують до особи і пропонують обрати санаторно-курортний заклад відповідного профілю лікування чи заклад для надання психологічної реабілітації. Співробітник управління контактує з обраним санаторно-курортним закладом і готує тристоронню угоду про надання послуг. Загалом процедура може зайняти до 14 днів.

До органу соціального захисту необхідно подати такі документи (оригінали мати при собі):

  • заяву;
  • копію паспорта та ідентифікаційного коду;
  • копію відповідного посвідчення;
  • копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Для отримання путівки до санаторію додатково подаються:

  • копія військового квитка (за наявності);
  • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о від сімейного лікаря (довідка дійсна рік).

 Здебільшого у санаторіях є відділення, які спеціалізуються на реабілітації такої категорії осіб. Про особливості курсу оздоровлення розповідає завідуючий відділенням медико-психологічної реабілітації учасників АТО/ООС клінічного санаторію «Жовтень» Володимир Драговоз:

— Часто до нас звертаються особи, які потребують психо-емоційної допомоги, мають постстресовий чи тривожно-депресивний синдром. Дуже багато травм голови, спини, шиї. Беручи до уваги наявні медичні документи, ми повторно проводимо діагностику. Велика увага приділяється емоційному стану учасника бойових дій. До курсу санаторно-курортного оздоровлення входить групова психотерапія, індивідуальна психотерапія, тестування, за необхідності йде призначення медикаментозних засобів і весь спектр фізіотерапії – ванни, ЛФК, масаж, басейн.

Варто зазначити, що діючі військовослужбовці-учасники бойових дій мають більший вибір, оскільки вони можуть також скористатися послугами з санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації у санаторіях Міністерства оборони України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Соціальний захист