ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Rapid Trident 2020»: професія marksman

19 Вересня 2020, 11:38
«Rapid Trident 2020»: професія marksman

Цього року до міжнародних військових навчань Rapid Trident 2020 залучається чимала кількість представників силових структур України. Переважна їх частина  – це спеціальні та штурмові підрозділи,  у складі яких є бійці з новою для українського війська спеціальністю marksman. Про це повідомляє АрміяInform.

У арміях країн НАТО marksman – це піхотний снайпер.  Тобто фахівець з високоточної стрільби на ближні та середні дистанції. На відміну від снайпера, він працює завжди у складі підрозділу і є універсальним бійцем  із ліквідації цілей в інтересах виконання завдань підрозділом.

У рамках навчання «Репід Трайдент» українські стрільці-«марксмени» займаються у своїх підрозділах, тренуються у групах і відпрацьовують до автоматизму снайперські та контртидиверсійні дії.

 

– Загалом в Україні налічується близько двох сотень «марксменів». Їх готували для Збройних Сил України, а також для інших підрозділів сил оборони держави, – зазначив військовий інструктор із бойової підготовки з позивним «Ярий». – Цього року більшість з них зустрілися на військовому полігоні у межах українсько-американських військових навчань Rapid Trident 2020. Гадаю, що у багатьох високоточних стрільців буде чудова нагода скоординувати свої дії під час тренувань, поділитись між собою досвідом, а головне – перейняти передові іноземні методики щодо влучної стрільби.

Перші тренування вже відбулись з військовими Збройних Сил та Державної прикордонної служби України, де відпрацювали злагодження дій під час затримання об’єкта, що рухається у транспортному засобі.

Попереду в піхотних снайперів багато навчально-тренувальних завдань у взаємодії з іноземними підрозділами та під наглядом військових інструкторів країн НАТО. Українські армійці, зокрема «марксмени», займуть оборону на певній ділянці полігона після відбиття атаки підрозділу OPFOR і перейдуть до контрнаступу.

І, звичайно ж, не обійдеться без снайперських  двобоїв.

Нагадаємо, що в Україні вперше ініціатива з впровадження стрільців-marksman розпочалася у 2014 році, під час активних бойових дій на Сході України. Тоді добровольці серед учасників бойових дій почали активно приділяти увагу піхотним снайперам, які повинні абсолютно точно вести вогонь у складі підрозділу, а не окремо, як снайперська пара чи група. На сьогодні завдання та навички стрільців значно розширились. Їх арсенал також збільшився. І українські «марксмени» мають не лише старі радянські гвинтівки СВД, але й новітні українські «Зброяр Z-10».  Ці стрільці стали універсальними бійцями з розширеними можливостями для виконання бойових задань.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини